Nieludzie

Okładka książki Nieludzie
Kat Falls Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Cykl: Fetch (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
9788328020030
nieludzie dystopia

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Świetna książka, wciąga od pierwszych stron. Połączenie netflixowego "Łasucha", "Armii umarłych" z klasyką post-apo. Lekka i przyjemna. Aż żal, że nie wydano w Polsce jej drugiej części.

Świat nawet kreatywny, założenia nawet porządne, przygoda fajnie idzie do przodu. Czytało się raczej gładko, to trzeba przyznać. Niestety nie ma tu nic odkrywczego, postacie są generyczne, a ten quasi trójkąt miłosny protagonistów przyprawiał mnie o mdłości. Jeśli miałbym określić grupę docelową tej powieści, to byłyby nią nastoletnie fanki niezbyt górnolotnej fantastyki.

"Inkubacja, mutacja, psychoza... to właśnie stadia ferae."

Nieludzie przepis:
- garść zwierzoludzi
- jeden dziki Kuba Rozpruwacz
- wyciąg z Alicji w krainie czarów i Człowieka Słonia
- 200 ml prawdziwej słodkiej amerykańskiej coli o smaku patosu
Wymieszać, podawać schłodzone. Posypać kwarantanną, opcjonalnie doprawić żelem aseptycznym.
Ameryka. 19 lat po wybuchu pandemii, która zabiła 40% ludności. Szesnastoletnia Lane wyrusza z misją na drugą stronę muru. Od wykonania zadania zależy życie jej ojca. Oczywiście spotyka, co rusz, absztyfikantów zachwycających się jej urodą.
A tak na serio, całkiem znośna młodzieżowa książka. Z motywami, które wszyscy znamy, ale podana lekkostrawnie i do przełknięcia, tak że jeśli pandemia Wam się nie przejadła to smaczneGO!

"Inkubacja, mutacja, psychoza... to właśnie stadia ferae."

Nieludzie przepis:
- szczypta 2020
- garść zwierzoludzi
- jeden dziki Kuba Rozpruwacz
- wyciąg z Alicji w krainie czarów i Człowieka Słonia
- 200 ml prawdziwej słodkiej amerykańskiej coli o smaku...

Świetna książka, nie rozumiem dlaczego jest tak mało popularna

Świetna książka, nie rozumiem dlaczego jest tak mało popularna

Świetny pomysł i bardzo dobra jego realizacji.
Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy cyklu.

Świetny pomysł i bardzo dobra jego realizacji.
Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy cyklu.

Książka - mimo nieco nudzącego początku - niesamowicie mnie wciągnęła i nie mogę uwierzyć, ze nie ma jeszcze drugiego tomu po polsku. Nie mogę doczekać się kontynuacji, ponieważ historia została niesamowicie opowiedziana, bohaterowie skonstruowani, a świat cudnie przedstawiony. Zwierzoludzie? Rewelacja! gorąco polecam!

Książkę nabyłem w Auchan za niecałe 10zl sugerując się wysoka oceną na tym portalu.
Książka niestety mnie zawiodła.
Wykreowany świat jakoś mnie nie przekonał, historia nie wciągnęła a postacie wydają się totalnie nijakie.
Do trego jeszcze nieraz czuć że jest to historia bardziej dla nastolatek.

Książka niestety mnie zawiodła.
Do trego jeszcze nieraz czuć że jest to historia bardziej dla nastolatek.

Jest to jedna z lepszych książek, którą przeczytałam. Początek trochę przynudza, ale później akcja się rozkręca. Zabawne wątki, wplecione wątki miłosne, dużo zwrotów akcji. Książkę czyta się z zapartym tchem. Polecam :)

Przeczytalam jednym tchem jest genialna i powiem wam ze to jest druga seria pierwsza podwodny swiat mnie oczarował ale ta jest zniewalające nie wiem czemu wydawnictwo nie kontynuowało tej serii ale zawsze jak jest coś dobrego nie dadzą dalej ale chlamy to kontynuują przez medialny rozgłos a tej książce z pewnością nslezy sie kontynuacja polecam

Chociaż z okładkowego opisu i pierwszych stron powieści "Nieludzie" można by wywnioskować, że będzie to dystopia lub sci-fi, nic bardziej mylnego.
Im bardziej zagłębiamy się w opowieść, tym bardziej przypomina ona przygodówkę z elementami fantasy. Lecz czy książka na tym traci? Moim zdaniem absolutnie nie.
Pomysł Kat Falls na powieść jest niezwykle ciekawy i oryginalny, zaś wykonanie bardzo dobre. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, nie ma tu miejsca na nudę, cały czas coś się dzieje.
Główna bohaterka da się lubić a wątek lub raczej wątki miłosne są nienachalne i całkiem wciągające.
Powieść miała w sobie coś, co wywołało u mnie nostalgię, może to ta przygoda z elementem fantastyki, tak czy inaczej bawiłam się przy niej świetnie.
"Nieludzie" to bardzo fajna, nietuzinkowa lektura, idealna na słoneczne, wakacyjne dni.

Pomysł Kat Falls na powieść jest niezwykle ciekawy i oryginalny,...