Stigmata

2015-10-21
2015-10-21
Ewa Spirydowicz
thriller YA Young Adult Beatrix Gurian porwanie zabójca obóz

Jedno jest pewne, gdy zaczynają nas dopadać wątpliwości chcemy odkryć jaka jest prawda. Niestety czasami cena za poznanie prawdy jest bardzo wysoka.

Po śmierci matki Emma otrzymuje tajemniczą przesyłkę, gdy ją otwiera wszystko zaczyna się zmieniać powoli rozpędzając rollercoaster zdarzeń. Emma postanawia wziąć udział w pewnym obozie młodzieżowym. Miejsce, w którym ma się odbyć jest mroczne, pełne tajemnic i straszne. Opiekunowie są dziwni i wprowadzają szereg zasad.

Czy wzięcie udziału w tym obozie było dobrym pomysłem?
Czy zaufanie w stosunku do innych członków obozu jest czymś oczywistym?
Czy Emmie uda się poznać upragnioną prawdę?

Emma traci mamę w wypadku samochodowym. Dziwne jest to, że ciała matki nigdy nie odnaleziono, natomiast w samochodzie, na miejscu pasażera znajdowała się obca kobieta. Emma miała tylko swoją mamę, dotkliwie odczuwa jej stratę, do momentu, kiedy ktoś dostarcza jej tajemniczą przesyłkę. Album z tajemniczym zdjęciem i informacją, że ktoś może być odpowiedzialny za śmierć jej mamy, że być może nie był to nieszczęśliwy wypadek.

Emma odzyskuje siły, energię i chęć do życia, musi dowiedzieć się prawdy. Wraz z upływem czasu odkrywa krok po kroku przeszłość swojej mamy. Przeszłość tragiczną i skrywaną przed bliskimi.

Autorka wspaniale buduje napięcie, atmosfera „Stigmaty” może wywołać dreszcze i napięcie. To książka zaliczana do literatury młodzieżowej i moim skromnym zdaniem może śmiało zostać umieszczona w czołówce tejże. Poczynając od okładki, poprzez treść, zdjęcia, aż do zakończenia – wszystko zagrało. Czyta się bardzo szybko i z prawdziwą przyjemnością, wraz z Emmą, odkrywa się tajemnice przeszłości.

Smaczna lektura 😊

Dawno nie czytałam tak genialnej książki. Jest mroczna, tajemnicza, niepokojąca. Sprawia, że po nocach śnią się stare zamki, tajemnice i ciągłe poszukiwanie odpowiedzi. Historia Emmy jak i jej matki jest niezwykła. Może nie jest przerażająca, ale czytelnik gdy ją poznaje czuje ten lekki niepokój. Do tego ciągłe zwroty akcji, nowe wskazówki, tajemnice. Gdy się ją czyta, czuje się po prostu frustrację wynikającą z tego, że główna bohaterka nikomu nie może ufać, tak naprawdę jest zdana sama na siebie.
To jedna z tych książek, którą chce się przeczytać jak najszybciej, ale jednocześnie nie chce się ją kończyć.
Jestem nią zachwycona.
Gorąco polecam!

Książkę czytało się bardzo szybko, historia była przyjemna i prosta. Najbardziej podobał mi się wątek przeszłości. Jednak według mnie historia jest zbyt przesadzona, pełno w niej luk, a czasem wręcz przeciwnie- nagle pojawia się milion rzeczy naraz. Jednak mimo wszystko polecam na zimowy wieczór!

Dobra książka, ale jak na mój gust zbyt pokręcona. Dziwnie się ją czytało, a zdjęcia w książce tylko dolewały oliwy do mojego nastawienia. Dla mnie za dużo tego wszystkiego. Niestety nie doczytałam do końca.

Książka jest świetna. Dość mocno religijna i dużo w niej przemocy, nie tylko cielesnej ale też psychicznej. W pewnych momentach robiło mi się tak smutno i źle z powodu przeszłości mamy ( Anges) głównej bohaterki, że chciałam przestać czytać. Końcówka książki była niesamowita. Naprawdę bardzo mnie zaskoczył obrót akcji. W ogóle się tego nie spodziewałam, co według mnie jest na plus.

Stigmata to ciekawa powieść z tajemnicą, co bardzo lubię w książkach.
Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, co stopniowo odkrywa elementy układanki.
Książka dla młodzieży, wciągająca, szybko się czyta.

Stigmata to ciekawa powieść z tajemnicą, co bardzo lubię w książkach.
Książka dla młodzieży, wciągająca, szybko się czyta.

Książka jest wspaniała. Na początku trochę trudno zrozumieć o co chodzi przez pokazanie przeszłości co potem jest ogromnym plusem. Akcja świetna. Książka bardzo wciągająca

Książka intrygująca, czytając odkrywamy cal po calu historię wraz z Emmą, która wcale nie jest oczywista. Kryminał jest jak najbardziej udany, całość dopełnia śliczna okładka i ilustracje w środku. Historia ma potencjał i warta jest przeczytania.

DNF @ 16%.

DNF @ 16%.