Domek dla lalek

Okładka książki Domek dla lalek David Hewson
Okładka książki Domek dla lalek
David Hewson Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Pieter Vos (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Pieter Vos (tom 1)
The House of Dolls
Marginesy
2015-02-18
2015-02-18
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ewa Penksyk-Kluczkowska

W wielkim, złym mieście

To moje pierwsze fajne spotkanie z tym autorem dotąd mi nieznany,pióro autora jest bardzo dobre.
Szybkie zwroty akcji tu są w tej powieści kryminalnej,ciekawa fabuła i mocno trzymający w napięciu.
Dawkę emocji zagwarantowała mi książka,wrażeń niesamowitych dostarczył mi pisarz.
Wciąga bardzo kryminał.
Doskonały,super.

Wciąga bardzo kryminał.
Doskonały,super.

Dla mnie to kryminalne cacko. Może poziomem troszkę poniżej mojego ukochanego „Dochodzenia” (tego samego autora zresztą),ale tylko ciut. Kryminalno - polityczna intryga, co bardzo lubię. Amsterdam, ze swoim specyficznym klimatem, dzielnicą Czerwonych Latarni, radą miejską, surinamskimi gangami, burmistrzem, pedofilią, z mostami, kamienicami i głębokimi jak studnia podwórkami.
Charyzmatyczny śledczy - Pieter Vos, wykolejeniec, mieszkający na łodzi zacumowanej w amsterdamskich kanałach, który nie może się otrząsnąć po śmierci córki. Współpracuje, a właściwie zostaje mentorem dla młodej policjantki i tak wspólnie starają się rozwiązać nową sprawę. Niby to wszystko już było, niby jest w powieści sporo znanych i powtarzalnych motywów, ale podane są inaczej i wcale mnie to nie razi. Doceniam, iż autor tak pokierował fabułą, że oprócz zagadki kryminalnej, książka niesie z sobą uniwersalne wartości i stawia różne etyczne pytania do rozstrzygnięcia we własnym sumieniu. Czyli to mądry, zmuszający do refleksji kryminał, a nie sensacyjna wydmuszka. Jeszcze niedawno szukałam nowej serii kryminalnej, z którą się zwiążę. I proszę, znalazła się.
A tytułowy domek dla lalek? Spotkałam już taki w „Miniaturzystce”. Trochę złowieszczy w klimacie, ale istnieje naprawdę, jako jeden z trzech na świecie. Stoi sobie w amsterdamskim muzeum, pobudza wyobraźnię, daje się oglądać głównemu bohaterowi, który gapi się weń godzinami. Kiedyś dał się popodziwiać i mnie.

Vos jest klasycznie detektywem udręczonym i nieszczęśliwym, z córką zaginioną przed laty. Ale jest sympatyczny. Jego nieporadna, początkująca partnerka też.
Długo stała na mojej półce i podchodziłam trochę jak pies do jeża - zupełnie niesłusznie! Bardzo dobrze się czytało, wciągnęła mnie, polubiłam bohaterów, nawet jednego gangstera 😃

Czytało się dobrze. Potwierdzam. Nie będę się rozpisywała bo wszystko zostało opisane. Polecam👍

Pierwsze zetknięcie z autorem. Wszystko było bardzo dobrze dopóki końcówka nie została nadmiernie zamotana. Ogólnie przyjemnie się czytało, jak ktoś już wspomniał -wielowątkowość wymaga skupienia, ale z czasem człowiek się wkręca.

Polecamy serdecznie, trzymający w napięciu kryminał, pełen akcji i emocji.
Przed trzema laty zaginęła córka detektywa Pietera Vosa i mimo zaangażowania całej jednostki do dziś nie została odnaleziona. Jednak po trzech latach ktoś w makabryczny sposób chce, aby zagadka zaginięcia młodej kobiety została rozwiązana.. Nieczysta gra, niepotrzebne zbrodnie i chęć zemsty to rządzi na ulicach Amsterdamu. Polecamy 💛

Polecamy serdecznie, trzymający w napięciu kryminał, pełen akcji i emocji.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Książka bardzo dobra,trzeba się trochę skupić na akcji,więcej niż jeden wątek. Sięgnę po kolejną tego autora.Polecam.

Było ciekawie i z fajnymi bohaterami. A co jest najlepsze...że jest taka gruba i czytam, czytam, czytam;)

Brytyjski thriller rozgrywający się w Holandii, charakterny, wyrazisty detektyw, coś jakby kuzyn Harrego Hole, zagadka nie do rozwiązania, ale dzielny detektyw sobie poradził. Czyta się bardzo dobrze, tylko główna intryga z zaginioną córką dosyć niewiarygodna.

"Domek dla lalek" to przyjemny i wciągający kryminał, którego akcja rozgrywa się w Amsterdamie i jest to jego dużą zaletą. Dzięki tej książce można poczuć klimat Amsterdamu - kanały, przytulne i mniej przytulne bary, do których turyści nie zaglądają i oczywiście Rijksmuseum

• Thriller/sensacja/kryminał