Gender - kontrrewolucja

Wydawnictwo M
2014-01-01
2014-01-01
gender

Okładka książki Rozmowy jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz? Waldemar Chrostowski, Paweł Lisicki
Rozmowy jerozo... Waldemar Chrostowsk...
Okładka książki Świat i Kościół w kryzysie Grzegorz Górny, Krystian Kratiuk, Paweł Lisicki
Świat i Kośció... Grzegorz Górny, Kry...

Ksiazka to zbiór artykułów/wypowiedzi. Są bardzo spostrzegawcze, trafne i przenikliwe. Brakuje oczywiście przedstawienia podstaw, przypisów itd czyli w skrócie, rozwinięcia każdej wypowiedzi. Jednak książka miała założenie być zbiorem już opublikowanych treści, a nie ich rozwijaniem, więc nie można mieć o to pretensji. Brak w niej szczególnie emocji, a autorzy w dużej mierze zwracają uwagę na fakty.
Jest tutaj komentarz z ocena 1/10, że autor nie może wyjść poza swoje uprzedzenia... Jest chyba 13 autorów, którzy nie przedstawiają zamkniętego nastawienia. Taka ocena i komentarz bardziej pasują do "ograniczenia uprzedzeniami". W książce oceniane są fakty i prawdziwe wydarzenia, rzetelnie, a nie z uprzedzeniami.
Pozycja warta lektury, a później zagłębienia tematow.

Trudno nie zgodzić się treścią i przesłaniem książki, wszystko to obserwujemy za oknami naszych domów, na naszych Uniwersytetach które stały się domem "pałki ideologicznej" a nie miejscem wymiany wolnej myśli, w naszych szkołach gdzie usiłuje się seksualizować dzieci i robić im pranie mózgu. Dzięki takim książkom możemy jeszcze obronić Cywilizację przed nowym Barbarzyństwem.

Ostatnio w mediach publicznych głośno jest o czymś czemu nadano nazwę z języka angielskiego – „gender”- płeć. Generalnie rzecz ujmując „genderyzmem” określa się pewne zjawisko kulturowo – społeczne popularne wśród grup liberalno – lewicowych i homoseksualnych.

W książce „ Gender - kontrrewolucja” Paweł Lisicki pisze: „jest to kolejna radykalna ideologia postoświeceniowa. Tak jak w przypadku pozostałych, wcześniejszych, jej źródłem jest sprzeciw wobec Tradycji i natury. To co naturalne – podział na męskość i kobiecość, na dwie różne płci – ma zostać zniesione i przekroczone. Tak jak komuniści chcieli znieść własność, upatrując w niej źródło wszelkiego zła, tak genderyści zamierzają pozbyć się płci. Albo też, ściślej mówiąc, odebrać jej wszelkie znaczenie.” (str. 6)

Z książki tej dowiesz się, że na jednej niemieckiej uczelni wyższej uchwalono decyzję, która nakazuje zwracać się do panów profesorów stosując rodzaj żeński – panowie wykładowcy przed nazwiskami mają stosować tytuł „pani profesor”.
Dowiesz się także, że tradycyjna organizacja skautów amerykańskich boryka się z prześladowaniami ze strony środowisk homoseksualnych za nie przyjmowanie i nie tolerowanie w swoich szeregach osób propagujących zachowania i poglądy natury homoseksualnej.

Przeczytasz jakiemu celowi ma służyć wprowadzanie do szkół kontrowersyjnej edukacji seksualnej. Co to są tzw. „prawa homoseksualne” i dlaczego są nie do pogodzenia z tradycyjnymi wartościami rodzinnymi? Czy można być „homofobem” i być z tego dumnym? Jaki udział mają światowe organizacje w tym Unia Europejska i ONZ w wspieraniu środowisk homoseksualnych?

Aborcja, feminizm, antykoncepcja, pedofilia wśród księży i pornografia w mediach to tylko niektóre z tematów jakimi zajmuje się wydana przez Wydawnictwo M książka – zbiór artykułów autorstwa Lisickiego, Kuby, Wildsteina, Legutki i innych. Polecam.

To jest jakiś bełkot. Autor nie potrafi wznieść się ponad własne uprzedzenia.

To jest jakiś bełkot. Autor nie potrafi wznieść się ponad własne uprzedzenia.

• Polityka
  • Paweł Lisicki