rozwińzwiń

Hopeless

Okładka książki Hopeless Colleen Hoover
Okładka książki Hopeless
Colleen Hoover Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Hopeless (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Piotr Grzegorzewski

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Mam bardzo mieszane uczucia względem tej książki. Z jednej strony porusza trudną tematykę, z drugiej zaś momentami jest tak żenująca, że walczyłam ze sobą, aby ją po prostu skończyć. Akcja jest dość przewidywalna, natomiast nie uznaję tego za wadę- to nie thriller, więc nie oczekuję fabuły pełnej zwrotów akcji i trzymania w napięciu. Historia Sky naprawdę łamie serce, natomiast wątek romantyczny był dla mnie dość nierealny i naciągany, ponadto momentami spłycał opowieść. Słodkie teksty, żałosne komentarze i chłopak do bólu idealny to coś, co zrobiłoby na mnie wrażenie w gimnazjum, natomiast teraz oczekiwałam wyższego poziomu. Moje niezadowolenie może wynikać z dość dużych oczekiwań jakie miałam względem tej powieści, bo jednak patrząc na bardzo dobre opinie oczekiwałam czegoś mocnego i dobrego, co faktycznie zostanie ze mną na długo, a dostałam zwykły romans niczym z wattpada ze smutną historią w tle i zniszczonym potencjałem, jaki miała w sobie ta książka.

To nie była moja pierwsza przygoda z Coleen Hoover, a poprzednio przeczytana seria "It ends with us" zawiesiła poprzeczkę niezwykle wysoko.

Historia w tej książce jest wspaniale zawiła - dokładnie tak jak lubię. Od pierwszych stron wiemy, że coś się święci.

Główna bohaterka - Sky - nie korzysta z technologii, uczy się zdalnie i mało udziela się społecznie. Gdy przypadkowo spotkany w sklepie chłopak myli ją z kimś innym jej życie zaczyna splatać się z nieznajomym.

Chłopak owiany jest równie złą sławą jak Sky. Pełno o nim plotek, a fakt, że ostatni rok prawdopodobnie spędził w poprawczaku za pobicie homoseksualnego nastolatka nie pomaga dziewczynie w zaufaniu nowemu koledze.

Książka ma w sobie wiele tajemnic. Jako czytelnik chciałam dowiedzieć się skąd Holder kojarzy Sky, dlaczego dziewczyna ma dziwne sny, co stało się z siostrą Holdera i dlaczego przez rok musiał wyjechać.

I jak dobrze się zaczęło, tak praktycznie cały środek to powtarzalność poznawania się Sky i Holdera. Choć od pierwszego spotkania wiadomo, że finalnie nastolatkowie będą parą, ich perypetie ciągną się przez dziesiątki stron.

Zakończenie jest ciekawe, ale moim zdaniem brak tu dynamiki. Na początku miałam wiele teorii, założeń i rozwiązań, a jak już do nich doszło to (mimo, że szokujące) miałam takie "a, czyli tak, ok". Odnoszę wrażenie, że mocny początek i mocny koniec osłabia średni środek.

Mimo wszystko, historia mi się podobała i na pewno sięgnę jeszcze po książki tej autorki.

Ależ piękna! Cudowne emocje, bardzo wciągająca historia, z mocnym dramatem w tle. Uwielbiam książki Colleen Hoover, jej sposób na poruszenie czytelnika, portretowanie zawiłych relacji rodzinnych. Uwielbiam!

bardzo spoko

bardzo spoko

Zacznę od tego, że pewnie jak bym przeczytała tą książkę jakieś 10 lat temu jak zaczynałam swoją przygodę z czytaniem i zależało mi tylko na jakimś tam wątku romantycznym to pewnie była bym ną zachwycona przepłakała bym końcówkę i dla 10/10 ale że jestem starsza dużo dobrych książkę już przeszło przez moje ręce to stwierdzam że jest to dla mnie straszny średniak. Naprawdę nie rozumiem tych wszystkich ochów i achów nad tą książką. Tyle w niej cringu, aż zęby bolą. Nie miej jednak podobał mi się wątek przeszłości głównej bohaterki chociaż historia bardzo przewidywalna i niczym mnie nie zaskoczyła. Już od spotkania głównych bohaterów wiedziałam co się przydażyło Sky. Jestem świeżo po skończeniu promyczka Kim Holden i też jest to schematyczna lektura ale jak dużo lepiej napisana. Wracając do Hopeless to można przeczytać ale tylko nie urywa.

Nie wiem, czy to kwestia marnego tłumaczenia, czy oryginał też tak wyglada, ale czułam się jakbym czytała tekst 50-letniej kobiety udającej nastolatkę. Głównie język, ale też niektóre sceny w książce bywały tak cringowe, że aż mnie wykręcało na drugą stronę.

Jednocześnie fabułę uważam za dopracowaną i ciekawą. Trzymała mnie w napięciu do samego końca, mimo że wiele scen wydawało się mocno naciąganych.

Podsumowując, jest to bardzo nierówna książka. Momentami czytałam nie mogąc się oderwać, a czasami chciałam porzucić lekturę przez przeszywające mnie dreszcze zażenowania.

Na półkach: , , , ,

Mam wrażanie, że im bardziej książka mi się podoba tym trudniej jest mi o niej cokolwiek napisać. Do „Hopeless” wróciłam po pięciu latach. Wtedy przeczytałam tylko pierwszy tom. Tym razem zaopatrzyłam się w całą serię przez co spędziłam z nią prawie, że cały listopad. I dzięki niej to był przepiękny miesiąc.
Zawsze robiąc reread zastanawiam się czy to na pewno dobry pomysł. Zdałam sobie jednak sprawę, że po takim czasie sporo uleciało z mojej pamięci więc czytając ją czułam jakbym oglądała album ze starymi zdjęciami i przypominała sobie te wszystkie chwile. No po prostu magia.
„Hopeless” niezmiennie pozostaje wśród moich ulubieńców. Jest to słodko-gorzka historia, która poruszy każdego, chociaż w minimalnym stopniu. Nie raz się przy niej zaśmiejecie, nie raz wzruszycie, a może też coś was zażenuje. Mimo, że momentami wydaje się nie racjonalna, może naciąga ale i tak ją uwielbiam.

Zawsze robiąc reread zastanawiam się czy to na pewno dobry pomysł....

Na półkach: , , , , ,

Hopeless złamała moje serce i złożyła je na nowo.
Mam ambitny plan na styczeń: PRZECZYTAM WSZYSTKIE KSIĄŻKI COLLEEN HOOVER. Już wcześniej miałam okazję poznać parę książek od tej autorki więc pozostało mi tylko (!) trzynaście tytułów. Nowy rok rozpoczęłam od Hopeless i było to mocne czytelnicze wejście w 2024r.
Czemu mocne? Bo Hopeless porusza tyle ciężkich tematów, że choć spodziewałam się lekkiej historyjki, zdecydowanie dostałam coś więcej. Historia Sky i Holdera nie należy do najłatwiejszych ale napewno należy do takich, które zasługują na pamięć o nich.
Mimo mocnej tematyki nadal jest to książka o miłości, która dzięki zdolnością Colleen Hoover, pozwoliła mi płynąć przez historię głównych bohaterów. Po drodze wywołała we mnie mieszankę emocji. Od radości, po złość i smutek, a wszystkie one przeistaczały się w jedno - nadzieję.
Postacie to kolejna mocna strona tej książki. Sky i Holder nie raz wywoływali mój uśmiech (a nawet śmiech). Ich relacja była jedną z tych, które lubię najbardziej. Pełna uczuć, ale nie przesadnie słodka, z odpowiednią dozą sarkazmu i wzajmego dogryzania. Również "najlepsiejsi przyjaciele na całym bożym świecie" zaskarbili sobie moje serducho i już nie mogę się doczekać aż sięgnę po drugi tom Hopeless.

Hopeless złamała moje serce i złożyła je na nowo.
Czemu mocne? Bo Hopeless porusza tyle ciężkich tematów, że choć...

"Hopeless" jest ciekawą, wciągającą książką.
Sky mieszka z matką, która ją adoptowała. Dziewczyna, mimo złej reputacji wiedzie szczęśliwe, beztroskie życie. Wszystko zmienia się kiedy przypadkiem poznaje przystojnego Holdera, który jak się okazuje zna ją lepiej.
Czy dwoje młodych zakochanych w sobie ludzi jest w stanie poradzić sobie z traumą przeszłości?
Książka porusza trudne tematy i daje nadzieje na lepszą przyszłość.

"Hopeless" jest ciekawą, wciągającą książką.
Książka porusza...

RECENZJA
"HOPELESS"
MOJA pierwsza książka w lutym ,która miała być odstresowująca po zastoju czytelniczym,a okazała się mega porywającą historią dwojga młodych ludzi.Czytając opis i kilka wcześniejszych powieści od C. Hoover spodziewałam się romansu między dwojgiem nastoletnich ludzi,a dostałam strzał w serce,dosłownie, tak głęboko mnie ta książka dotknęła. Ale przecież taka jest ta autorka.Jej powieści, ((chyba na żadnej się jeszcze nie zawiodłam)) wciągają tam mocno ,że nawet się nie spostrzeżesz, a jesteś na końcu książki.I tak było również tym razem.Historia Sky i Holdera jest tak porywająca i tak mocna i tak piękna jednocześnie i głęboko smutna,że nie będę w stanie zapomnieć o niej przez kilka nast dni.I nie zgodzę się, że jest to książka dla młodzieży gdyż z taką opinią się również spotkałam ,bo ja jako mama nastolatki uważam, że nie chciałabym aby ona ją przeczytała bo wiem, że to co przeżyła Sky jest Zbyt ciężkie dla nastoletniego serduszka.. polecam serdecznie ta powieść idealnie rozruszała mój zastój czytelniczy gdyż za dosłownie chwilę sięgam po kolejną książkę od C. Hoover ,niedługo recenzja ☺️🫣
~IVA♡♡♡
5/5☆☆☆☆☆