Hotel Grand Babylon

Okładka książki Hotel Grand Babylon
Arnold Bennett Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Seria z Jamnikiem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
1960-01-01
Irena Doleżal-Nowicka
literatura angielska powieść angielska

1902

Nieco naiwna, trochę drętwym językiem napisana fabuła kryminalna, ale koniec końców całkiem przyjemnie się to czyta. O ile oczywiście jesteśmy w stanie przyzwyczaić się do nieco archaicznej intrygi kryminalnej.

Jeden z prekursorów gatunku detektywistycznego, urzeka bardziej klimatem i humorem niż samą fabułą. To nic, że intryga jest dość irracjnalna, a bieg wydarzeń mało realny. Że trochę w tym wszystkim banału. Jest romantycznie, miło, i tylko momentami aż zanadto cukierkowo. W kontrapunkcie do współczesnych czasów, gdzie panuje zupełna dowolność wyrazu, pewnym odświeżeniem było...

Kryminał bardzo retro, napisany w 1902 roku, przez pioniera angielskiej powieści kryminalnej, Arnolda Bennetta.
Milioner i jego córka, przebywają w ekskluzywnym hotelu Grand Babylon w Londynie.
Dziwne i aroganckie zachowanie głównego kelnera, intryguje i zaciekawia milonera, który postanawia kupić hotel. Nastepuje szereg zdarzeń, między innymi morderstwo a także ...

• Kryminały
  • Z jamnikiem
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Kryminał
  • Retro