Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.00 zł

Anna Sak Amsterdam sztuka tajemnice marionetki

Oficjalne recenzje i

Obserwatorka

Link do recenzji

Nie mogłam oderwać się od tej powieści. Świetnie napisana książka przenosząca czytelników do mrocznego XVII- wiecznego Amsterdamu. Mrocznego, bo chociaż miasto przeżywa epokę swojego najdoskonalszego rozwoju, to jego mieszkańcy skrywają wiele tajemnic, które ujawnione, mogą wywrócić cały ich świat, pozornie stabilny i pewnie urządzony.

Przyznam, że książka nie zainteresowała mnie od razu, musiałam przebrnąć przez kilkanaście monotonnych stron. Jednak mam taką zasadę, że daję książce szansę i czytam ją do końca, choćbym później miała żałować zmarnowanego czasu. Tu jednak się to opłaciło, bo kiedy pojawił się domek dla lalek akcja książki znacznie przyspieszyła przez co stała się interesująca. Gdy minęły...

Dosyc ponura i malo fascynujaca powiesc. Ktos w recenzji ponizej napisal bardzo trafne spostrzezenie, ktore towarzyszylo mi po przeczytaniu tej powiesci. Zabraklo tutaj tytulowej miniaturzystki. Chwilami czulam zmeczenie fabula.

Amsterdam, XVII wiek. Zaaranżowane małżeństwo 18-letniej Nelli z dużo starszym, bo 39- letnim Johannesem- bogatym kupcem handlującym cukrem. Johannes mieszka w pięknej kamienicy z siostrą i służbą. W zasadzie historia jakich wiele. Tylko, że kiedy Nella przekracza próg nowego domu nie wita jej mąż, a bardzo niezadowolona szwagierka. Nie ma nocy poślubnej, nie ma męża, a...

Uwielbiam takie książki. Niesamowita historia pełna emocji , miłości, tajemnicach.

Przeczytałam bez większych zachwytów do 140 strony i na razie ,,Miniaturzystka" trafia do grona książek niedokończonych. Być może kiedyś wrócę, chociaż wątpię.

Miniaturzystko, gdzie jesteś?
Zabrakło tytułowej bohaterki w tej książce.
A resztę pokryła mgła znad kanałów.

Niemniej jednak nie można odmówić tej książce surowej, tajemniczej atmosfery, która dodaje historii cierpko-korzennego smaku - co zaznaczam na plus.

Gdy przekroczysz wraz z bohaterką progi tego holenderskiego domu owinie Cię gęsto utkany woal niedopowiedzeń. Poczujesz chłód i dreszcz niepokoju, odsłonisz kurtynę, za którą piorą się brudy mieszczańskiej rodziny, splątanej ściegiem wzajemnych zależności. Będziesz towarzyszyć młodej dziewczynie w przyspieszonym, bolesnym dojrzewaniu, spędzisz czas na gonitwie za jej...

Petronella Ortman przeprowadza się do domu świeżo poślubionego Johannesa Brandta. Nieśmiała 18 latka fantazjuje o bogatym, upojnym życiu małżonki jakie będzie od tej pory prowadzić. Rzeczywistość okazuje się pełna goryczy. Mąż przebywa w oddaleniu i nie interesuje się dziewczyną. Szwagierka jest nieżyczliwa i okrutna. Służba spouchwala się z pracodawcami. Na ratunek...

Całkowicie przypadkowo, niezamierzenie i bez żadnych oczekiwań zabrałem się za tę książkę. Być może to pora roku, być może to mój stan emocjonalny ale książka urzekła mnie praktycznie od samego początku.
Atmosfera gęstniała ze strony na stronę, zawoalowane intrygi i sekrety bohaterów nie pozwalały odłożyć książki mimo wizji bycia żywym trupem dnia następnego.
Końcówka to...

3 308