Miniaturzystka

Anna Sak Amsterdam sztuka tajemnice marionetki

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Obserwatorka

48 Link do recenzji

Jestem absolutnie i niezmiennie zakochana w Miniaturzystce. Wspaniała opowieść, gdzie świat realny miesza się z tym fantastycznym. Oczarowała mnie.

Wspaniała, tajemnicza, porywająca. Jedna z moich ulubionych książek

Dzięki tej książce przenosisz się do czasów kiedy kobieta ma wyjść za mąż, mężczyzna ma się ożenić, a obłuda rządzi. Dość ciekawa, choć nieco trudna w czytaniu.

Książka ma piękną twardą oprawę i za to duży plus. Co do reszty to...tak się męczyłam, że jej nie doczytałam i oddałam do księgarni.

Prezenty urodzinowe trzeba przeczytać. Na początku było ciężko, ale zabrałam ją na wakacje autem. Dzięki tej książce nie nudziłam się ani chwili jadąc 2 dni przez Europę.

Na półkach: , , , , ,

"Miniaturzystkę" chciałam przeczytać już od momentu, gdy wybuchł na nią szał. Czyli niedługo po jej premierze sześć lat temu. Poskładało się, jednak tak, że przeczytałam ją dopiero teraz. Jestem bardzo zadowolona, że tak się stało, bo gdybym przeczytała ją sześć lat temu, to byłabym w niej absolutnie zakochana. Na szczęście od tamtej pory mój gust, na tyle się zmienił, że...

Historia rodziny w XVII-wiecznym Amsterdamie. Mimo tego, że książka jest raczej statyczna, mało w niej wydarzeń i zwrotów akcji, to aż kipi od emocji. Konieczność dostosowania się bohaterów do oczekiwań społecznych oraz zachowania konwenansów powoduje, że czara emocji, namiętności i pragnień w końcu się przelewa. I rujnuje życie całej rodziny, bo nikt nie wychodzi bez...

To jedna z tych książek, których nie mogłam odłożyć na półkę. Po skończonym rozdziale myślałam sobie, jeszcze jeden. Potem był kolejny i kolejny. Dwie zarwane noce i książka skończona. Czy polecam? Oczywiście!

"Miniaturzystka" Jessie Burton to książka, która przeleżała na mojej półce 2 lata, zanim w końcu nabrałam motywacji, by po nią sięgnąć. Bardzo się jej obawiałam ze względu na liczne opinie, że jest dużo słabsza od "Muzy", która mi się podobała, ale nie wszystkie wątki mi grały. Jednak będąc po lekturze "Miniaturzystki" muszę przyznać, że moje obawy były zupełnie...

Dyskusje

3 237