Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.97 zł

Jessie Burton Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura dziecięca
The Restless Girls
Łukasz Małecki
Wydawnictwo Literackie
dorastanie dziewczynka literatura angielska ojciec poszukiwanie własnej tożsamości rodzeństwo rodzina siostra śmierć matki wyobraźnia
The Restless Girls
literatura dziecięca
Łukasz Małecki
Inne

Oficjalne recenzje i

Bajka o stracie, tajemnicy i buncie przeciw niesprawiedliwości

Link do recenzji

Czasami zdarza mi się czytać książki dla młodzieży. W tym przypadku raczej dla młodszej młodzieży. Dla dorosłych to opowieść o opresyjnym ojcostwie (scyzoryk otwiera się w kieszeni), głupim królu i jego doradcach, ucieczce w marzenia. Młodsza młodzież odbierze po prostu bajkę z licznymi bajkowymi atrybutami.

2088

Było to moje pierwsze spotkanie z Jessie Burton znaną z takich powieści dla dorosłych jak „Miniaturzystka” czy „Muza”. Jeśli jej pozostałe książki mają tak specyficzny klimat ja ta, to chyba sięgnę po nie wcześniej niż myślałam.

„Marzycielki” to historia dwunastu sióstr, dla których niespodziewana strata matki okazała się początkiem samych złych wydarzeń. Król Albert,...

Ostatnio przeczytałam “Marzycielki”, które na mojej półce już trochę zalegały. Teraz się zastanawiam czemu tak długo je trzymałam, bo to było naprawdę coś świetnego! Jessie Burton serwuje nam klasyczną baśń Braci Grimm z nowoczesnym twistem.
“Marzycielki” opowiadają historię dwunastu księżniczek, które po śmierci matki, królowej Laurelii, zostają zamknięte w małym ciasnym...

Bardzo kobieca, bardzo feministyczna wersja bajki "Stańcowane pantofelki" braci Grimm. A także opowieść o marzeniach i aspiracjach, które są kompletnie niezależne od płci. Polecam wszystkim!

Nie ma tu księcia z bajki, wesela na zamku i zdania: ,,Żyli długo i szczęśliwie". Jest walka z przeciwnościami losu, radość i nadzieja, przekraczanie granic wyznaczonych przez tradycję. Bardzo optymistyczna w wymowie historia. Nie tylko dla dzieci, nie tylko dla dziewcząt. Takie opowieści może nie zmienią świata, ale mogą zmienić punkt widzenia na wiele spraw.

Zdecydowanie za naiwna jak dla dorosłego, ale dziewczynkom może się spodobać.

„Marzycielki” Jessie Burton. To bajka czy baśń? To magia czy irracjonalny realizm? Na te pytania jest tylko jedna odpowiedź - to moc słowa, to silny przekaz wyobraźni, kobiecej odwagi, solidarności, miłości i wiary w ludzi, w dobro … „Nikt nie jest do końca zły, tylko niektórzy czasem się gubią”.
Dwanaście uroczych dziewczyn, pięknych, mądrych, obdarzonych „wybranym”...

Piękna i cudowna baśń dla małych i dużych dziewczynek. Przepiękne ilustracje, zachwycająca treść. To moje i pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z tą autorką, do książki na pewno, a wręcz z ogromną przyjemnością będę wracać. Książka bardzo mocno przypomniała mi moje dzieciństwo i bajkę, którą uwielbiałam "Barbie i 12 tańczących księżniczek" 😀 😀 😀

instagram - ksiazkowe_opowiesci
"Całkiem niedaleko od miejsca, w którym właśnie siedzicie, istnieje kraj zwany Kalią..."
Poznajcie dwanaście księżniczek, które nie bały się marzyć i pójść własną drogą.
Okej, tak, mam w tym roku 21 lat. Owszem.
Ale to nie znaczy, że nie mogę sięgnąć po literaturę dziecięcą 🤭🥳
"Marzycielki" to historia dla każdego, dla dorosłych i...

Piękna baśniowa historia. Bardzo podobała mi się różnorodności bohaterek i to, że każda miała swoją własną pasję i talent. Z pewnością spodoba się wielu dzieciom.

• 2019
  • Chcę w prezencie