Muza

Data 1. wydania:
2016-01-01
Agnieszka Kuc
Wydawnictwo Literackie
Andaluzja Hiszpania literatura angielska Londyn malarz obraz samotność spotkanie tajemnica uczucie
The Muse
literatura piękna
Agnieszka Kuc
Inne

Oficjalne recenzje i

Historia jednego obrazu

[ 17 ] Link do recenzji

Sięgnęłam po tę książkę, bo zachwyciła mnie "Miniaturzystka".
Historia chyba trochę mniej mroczna, ale równie wciągająca i bardzo dobrze opowiedziana.

Książka niezwykle interesująca, historia długo skrywanego obrazu jest pełna tajemnic, które autorka odkrywa powoli, trzymając czytelnika w napięciu. Ciekawe aspekty związane z miłością, odkrywaniem swojego talentu, skomplikowanych relacji rodzinnych. Książka warta przeczytania.

Sprawnie napisana historia i czyta się według mnie dobrze, ale czegoś mi tu zabrakło. Mnie historia szybko uleciała z pamięci w szczegółach. Ale czas spędzony nieźle.

Jestem fanką twórczości Jessie Burton. Każda z jej książek zachwyca i zaciekawia, chociaż każda robi to w inny sposób.
„Muza” wprowadza w świat malarstwa widzianego zarówno oczami malarza, jak i tych którzy są odbiorcami jego twórczości.
W „Muzie” jest miłość, nienawiść, intryga, brak zrozumienia i akceptacji. A do tego rozbudowane tło obyczajowe, na które składają się...

Ta książka jest jak pudełko niespodzianka, otwierasz je, a pod spodem kolejne pudełko, a dalej następne i tak dalej. Już w połowie książki myślałam, że poznałam wszystkie tajemnice i rozwikłałam zagadkę obrazu, ale za tymi odkrytymi skrywały się kolejne.
Opowieść biegnie dwutorowo przedstawiając historię dwóch kobiet, artystek - malarki i pisarki, które dzieli 30 lat, a...

Uwielbiam magnetyzujący styl Jessie Burton. Normalnie nie sięgam po obyczajówki ani dramaty historyczne, ale "Muzę" pochłonęłam z ogromną przyjemnością, zachęcona "Miniaturzystką". Historia jest wciągająca i trzymająca w napięciu. Styl autorki jest cudowny, język piękny, a podczas lektury czuć, że dobrze przygotowała się do napisania tej książki pod względem...

Uwaga, wciąga!
Wartka fabuła, świetny styl, zaskakujące zakończenie. Polecam z całego serca. I śmiało mogę napisać, że Burton to jedna z moich ulubionych autorek, na chwilę obecną.

lekka, na popołudnie pod kocem

Widzę na forum, że książka budzi skrajne emocje. Ja jestem zauroczona. Czytanie, to była dla mnie mała uczta. Bardzo odpowiadał mi sposób opowiadania historii. Dwie kobiety, współczesny Londyn i okres wojny w Hiszpanii. Napisana z dużym smakiem historia miłości przeplatana sztuką i tajemnicą. Pełna emocji, piękna opowieść.

Mam sentyment do powieści, których akcja dzieje się w Hiszpanii lub w jej tle nawiązuje do tego kraju; zarówno do tych obyczajowych, jak i kryminałów, a także czysto historycznych, bo fascynuje mnie historia współczesna tego iberyjskiego państwa. "Muza" bardzo mnie wciągnęła, bo mieszają się tu wielorakie wątki, te współczesne osadzone w Londynie i te hiszpańskie, sięgające...

Dyskusje

2 963