Babska Stacja

Otwarte
The All-Girl Filling Station's Last Reunion
literatura piękna
Dorota Dziewońska

tę książkę niekoniecznie, trochę płaska, ale czytajcie to:

Styl podobny do Smażonych pomidorów. Autorka uwielbia snuć opowieści o bohaterach, znajomych bohaterów i znajomych znajomych. Wtrąca je niejako na marginesie, a ja podziwiam ją za tak bogatą wyobraźnię i zdolność produkowania tych historii. i ta mało miasteczkowa społeczność, gdzie każdy o każdym wszytko wie i każdy na każdym może polegać. Książka ma w sobie wiele ciepła,...

Uwielbiam tą Panią . Jej książki sa tak pogodne , a zarazem mają ciekawy wątek że naprawdę czytam je z wielką przyjemnością.
Szoda tylko że ich tak mało.
Polecam

Książka o więzach rodzinnych, dodatkowo pojawia się wątek historyczny. Czyta się lekko i przyjemnie i wydaje, że byłby to dobry materiał na taki właśnie film.

Pogodna, dobrze się czyta ale po "Smażonych zielonych pomidorach" i "Całe miasto..." wydaje się taka trochę płytka.

Fannie Flagg jak zawsze w formie, bardzo mi się ta książka podobała. Główna bohaterka była naprawdę zabawna i przyjemnie się czytało o jej perypetiach.

Co za beznadziejna książka!!!
Dawno nie czytałam czegoś tak nijakiego...zupełnie nie rozumiem skąd bierze się popularność powieści F.Flagg?
Gdyby nie polski wątek na pewno nie skończyłabym tego czytać...Właściwie to sama mogłabym napisać coś podobnego -będąc amatorem.

Typowy dla Fannie Flagg humor, przedstawienie kobiet amerykańskich. Zaczyna się prawie współcześnie (2005) i główna bohaterka (lat 60, znana z innych książek Sookie), zdominowana przez matkę i martwiąca się o swój wizerunek dowiaduje się, że całe jej dziedzictwo (z którego, na rozkaz matki, musiała być dumna i była dumna) legło w gruzach. Czuje się załamana, zdeklasowana i...

Rzadko piszę opinię książkach, zazwyczaj ograniczam się tylko do 'gwiazdek'... jednak tym razem nie mogę przejść obojętnie obok tej pozycji.
Nie ukrywam - nie czytałam "Smażonych zielonych pomidorów" - widziałam tylko film, jednak na tyle mnie urzekł, że postanowiłam sięgnąć po inną powieść pióra Fannie Flag - padło na "Babską stację" .

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że...

Książkę wygrałam jakieś trzy lata temu w konkursie miesięcznika "Cosmopolitan" i leżała zakurzona na półce. Jednak po przeczytaniu serii krwawych horrorów,thrillerów i kryminałów,postanowiłam sięgnąć po coś lżejszego i to był strzał w dziesiątkę. Literatura kobieca,którą czyta się wartko,bo akcja i losy bohaterów wciągają człowieka całkowicie. Nie będę opisywać treści...

Dyskusje

• Chcę w prezencie