Babska Stacja

2015-02-16
2015-02-16
Dorota Dziewońska
Dorota Dziewońska

Jak zachowałybyście się, gdyby w wieku lat prawie sześćdziesięciu dotarła do was potwierdzona urzędowo informacja, że jesteście adoptowane? Szok, panika, niedowierzanie raczej murowane, a może nawet rozstrój nerwowy i konieczność leczenia u psychiatry?

Bohaterka powieści, pani Earle’owa Poole młodsza, zwana Sookie, z Point Clear w Alabamie, stopniowo przechodzi przez...

Wciągająca pozycja dla kobiet w średnim wieku o wyraźnie zarysowanych, przekonujących postaciach z łechczącym naszą narodową dumę wątkiem polskim. Akcja rozgrywa się w dwóch czasoprzestrzeniach, a przeplatające się rozdziały dają nam obraz Ameryki doby II wojny światowej i początków XXI. wieku. Pretekstem do takiego podziału i jednocześnie punktem wyjściowym powieści jest...

Nie przebiła "Smażonych zielonych pomidorów", ale czytało się przyjemnie i z ciekawością :)
Zachęcam, choćby po to, żeby przeczytać o kobietach-pilotkach z czasów II wojny światowej.
Na nazwisku Jurdabralińskich bohaterow tej książki pewnie niejeden sobie połamał język :)

Czy naprawdę w całych Stanach Zjednoczonych nie znalazł się ani jeden człowiek, który wytłumaczyłby autorce, że polka to nie jest taniec narodowy Polaków, tak samo jak imiona Fritzi czy Wilinka ...
Poza tym całkiem ciekawa książka, zwłaszcza ta część opisująca zadania kobiet-lotniczek oraz tego jak zostały potraktowane gdy już spełniły swe zadania

Uwielbiam panią Flagg, ale ta książka jest pozbawiona tej iskry, którą odnajdywałam np. w "Świętach z kardynałem". Ta opowieść sprawiała wrażenie pisanej na kolanie, płaskiej. Porusza tematy ważne, ale tak, że w sumie nie za bardzo przejmowałam się losami bohaterów.

Moim zdaniem lepsza od „Smażonych zielonych pomidorów”. Dla mnie ciekawsza i oczywiście od razu zajawiłam się tematem pilotek w czasach wojny. I dlatego rzuciłam się na popularno-naukową książkę „Dziewczyny w kokpicie” prezentującą faktyczny udział pilotek w II wojnie światowej, którą podobnie jak powieść Fannie Flagg szczerze polecam.

bardzo przyjemna, ale i przejmująca książka, jeśli spodobały Ci się Smażone zielone pomidory, to również obowiązkowa pozycja dla Ciebie :) motywująca dla kobiet, które obawiają się sięgnąć po rzeczy typowe dla chłopców

To moja pierwsza książka przeczytana w 2021 roku i choć ma zdawać się mogło banalny tytuł opowiada o rzeczach ważnych, a historia głównej bohaterki wciąga. Sookie stateczna matka 4 dzieci prawie 60-letnia kobieta, wiodąca spokojne życie wraz z mężem w Alabamie pewnego dnia otrzymuje list, który wywraca do góry nogami jej uporządkowany dotąd świat. W poszukiwaniu prawdy o...

tę książkę niekoniecznie, trochę płaska, ale czytajcie to:

Uwielbiam tą Panią . Jej książki sa tak pogodne , a zarazem mają ciekawy wątek że naprawdę czytam je z wielką przyjemnością.
Szoda tylko że ich tak mało.
Polecam

• Chcę w prezencie