Wyznanie

Data 1. wydania:
2019-09-24
Łukasz Małecki
lata 80. tajemnica zniknięcie

Fabuła wlecze się bez końca. Kusząca okładka, rozczarowujące wnętrze. Typowe czytadło z wyolbrzymioną ilością stron. "Momentami" ciekawa.

Burton ma talent. Niezaprzeczalnie. Do wielotorowej akcji i opisu ludzkich zachowań. Morderstwa tam nie było, ale napięcie jak trzeba. Świetna.

Lesbijki, aborcja, choroba psychiczną. Nuuuudy. Badziewny wyciskacz łez. Szkoda czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka. Autorka (i tłumacz) ma wielki talent. Tak samo jak w dwóch poprzednich książkach historia mnie wciągnęła i miałam wrażenie, że weszłam w świat bohaterek, że byłam tam z nimi.
To książka od odnajdywaniu siebie, o emocjach, o związkach, ogólnie o życiu. W końcu od wszystkich mających 30 lat oczekuje się, że będą już zdefiniowani, będą już wiedzieć kim są i...

Czytałam nieśpiesznie, gdyż „Wyznanie” to niełatwa lektura. Porusza wiele ważnych problemów, niejednokrotnie intymnych. Pojawiają się pytania o relacje między bohaterami (zwłaszcza płci żeńskiej). Przyjaźń, miłość czy fascynacja, namiętność? Czy uczucie, które wyniszcza wciąż jest miłością? Jak żyć po stracie? Czy ucieczka oznacza słabość? Czy oszustwo w dobrej wierze jest...

Jessie Burton przyzwyczaiła czytelników do wysokiego poziomu swych powieści. I tym razem nie zawodzi, choć zakończenie lekko rozczarowuje.

Ulwielbiam ksiązki Jessie Burton - dwie pierwsze to prawdziwe arcydzieło! "Wyznanie" była bardzo dobra, nawet wciągała, ale dosownie ostatnie strony mnie rozczarowały.

Jakoś tako... dałabym 7.5.

ta książka o poszukiwaniu korzeni obnaża jak mocno mogą być zaplątane losy ludzi... deficyt szczerości komplikuje życie nie tylko w czasie rzeczywistym, ale także następującym po nas pokoleniom... uczmy się komunikować między sobą!

Nie wiem co myśleć o tej książce. Poprzednimi pozycjami Jessie Burton - "Muzą" i "Miniaturzystką" byłam zachwycona. Natomiast "Wyznanie" przez pierwszą połowę mnie nużyło, później nabrało tempa, jednak samo zakończenie pozostawiło niedosyt. Osobiście spodziewałam się czegoś bardziej zaskakującego. Jest to oczywiście bardzo dobra i pięknie napisana powieść o dziejącej się na...

500 stron w 2 dni, dawno nic podobnego nie miało miejsca. Wiele myśli i spostrzeżeń kotluje się teraz w mojej glowie, ale przebija się zdecydowanie jedna: przepiękne ksiazka! Pod każdym względem. Cudowna okładka, prosta, spokojnie prowadzona opowieść o każdej z nas, o kobiecie zagubionej, szukającej własnej tożsamości, kobiecie która nie wie czy jest szczęśliwa, nie wie...

• 2021
  • Legimi