Szczygieł

Donna Tartt literatura piękna 848 str.
Goldfinch
2019-09-30
2015-04-30
Data 1. wydania:
2013-10-22
Jerzy Kozłowski
Znak Literanova
literatura piękna
Nagroda Pulitzera ekranizacja obraz chłopiec podróż los utrata obsesja przetrwanie tworzenie siebie

Goldfinch
2019-09-30
Jerzy Kozłowski
Znak Literanova
literatura piękna

Kup książkę

Swietna książka, chociaż ostatnie 200 stron troch sie dłużyło. Może lekkie zniecierpliwienie. Nie było tego pięknego uczucia "nie chce żeby ta historia już się kończyła" raczej "kiedy to się skończy, żeby wiedzieć co było dalej". Nie mniej jednak mistrzowsko napisana. Piękny język i treść, która zmusza do zastanowienia się nad sensem życia.

szczygieł mi się podobał Historia jest słodko-gorzka książka wartościowa każdy powinien ja przeczytać polecam

Nie wiem czy warto.Akcja ciągnie się jak żółw.Nie wiem za co te nagrody.

jedna z najlepszych ksiazek ever

Nagroda Pulitzera 2014 i druga pozycja w rankingu "lubimy czytać" za rok 2015 w zakresie literatury pięknej to konkretne argumenty przemawiające za sięgnięciem po tę książkę. Trochę przeraża jej gabaryt, czy też objętość, bo liczy sobie 839 stron i nie jest super wygodna w czytaniu (choć trzeba przyznać wydawcy, że mimo ogromu stron i twardej okładki zaskakuje niewielką...

WYBITNA. Znakomity, mistrzowski język, Intrygująca, niebanalna fabuła. Fantastyczne studium postaci. Z całego serca polecam.

Długo czytałam tę książkę i szczerze mówiąc zrobiłam to z trudem. Niestety nie wywarłana mnie większego wrażenia. Za dużo w niej dygresji, przedłużających się rozmyślań, które niewiele wnoszą do fabuły. Niezbyt odpowiada mi też styl pisania autorki, a zwłaszcza bardzo rozbudowane zdania, zajmujące niekiedy całą stronę. Niektóre fragmenty co prawda wzbudziły moje...

Genialna

Miała to być piękna historia, zachwyty na temat tej książki płynęły ze wszystkich stron. Dostrzegłam w tej powieści jednak jedynie pseudointelektualny bełkot i nużące opisy alkoholowo-narkotykowych eskapad dorastającego paranoika.

Kolejna moja odświeżona opinia powieści, którą przeczytałem, kiedy nie było mnie jeszcze na "lc".
"Szczygieł" Donny Tartt to połączenie zagadki kryminalnej z Bildungsroman (utwór pokazujący kształtowanie się osobowości głównego bohatera). I tak główny bohater Theo Decker dojrzewa i zmienia się na kartach tej powieści, chociaż główny cel jego poczynań nie zmienia się od...

Dyskusje

6 644