Dwanaście prac Herkulesa

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 26) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The Labours of Hercules
Herkules Poirot (tom 26)
kryminał, sensacja, thriller
2014-07-17
Grażyna Jesionek
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Poirot Herkules śledztwo szare komórki zagadki kryminalne

Niestety, dosyć średnie opowiadania. Mam wrażenie, że zanim na dobre się rozkręciły, już czytałam rozwiązanie, równie mało porywające i bardzo przewidywalne. Mało rozrywkowa i mało kryminalna pozycja, choć miejscami mogłam się pośmiać.

Szybko się czyta, śledztwa są w miarę przyjemne i można się trochę pogłówkować.

Miałam to jako lekturę w gimnazjum. Niestety nie spodobało mi się. Było to bardzo nudne. Jak większość krótkich historii i te były niewciągające i nie wzbudziły żadnych emocji. Rozwiązania zagadek przez Poirota przychodził mu za łatwo. A nawiązania do mitologii były po prostu kiepskie.

To było w sumie niezłe, fajne nawiązanie do mitologicznego Herkulesa, jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze opowiadania Christie.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Mocno staroświecki kryminał. Bez brutalności, epatowania krwią albo zboczeniami. Dla młodszych nastolatków albo starszych osób.

Znakomita powieść kryminalna królowej kryminałów. Herkules Poirot jak zwykle niezawodny. Mój ulubiony bohater powieści Christie

Zbiór opowiadań, w których zagadki kryminalne rozwiązuje mój ulubiony detektyw. Polecam.

Każda następna historia czytana z zapartym tchem!

Solidna dawka klasyki gatunku.
12 spraw w pigułce.
Szybko się czyta, szybko zapomina.

Moje druga styczność z autorstwem pani Agathy, cóż nie zachwyciła mnie, ale może dlatego, że nie przepadam za krótkimi formami. Nie wiem. Jednak ta książka mimo zaskakujących 12 finałów, nie zachwyciła mnie.

Dyskusje

7 737