Skąpiec

Okładka książki Skąpiec
Molier Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektura z opracowaniem
Data 1. wydania:
1986-01-19
9788373271906
Tadeusz Boy-Żeleński
skąpiec harpagon skąpstwo chciwość farsa komedia dramat miłość

więcej Więcej

Bardzo przyjemna, szczególnie jako lektura. Fajnym odstępstwem, od dość często spotykanej fabuły, jest wątek bardzo skąpego ojca

Dosyć przyjemna jak na lekturę szkolną.

Bardzo ciekawa historia. Czytałam ją jako lekturę, więc z własnych chęci raczej bym po nią nie sięgnęła, ale podobała mi się. Tylko tyle i aż tyle.

Jako lektura i szkolny obowiązek "skąpiec" jest w porządku, ale jako książka, którą czyta się dla przyjemności, już raczej nie przejdzie. Czasami było śmiesznie czasami absurdalnie. Przyznaję, że kilka razy nawet się uśmiechnęłam, choć te 100 stron bardzo mi się dłużyło, a zwrot akcji na zakończenie tylko zmęczył. Bohaterowi wydają się płascy, sztampowi i właściwe...

Boże, nalepsza lektura ever! W życiu się tak na żadnej nie uśmiałam XDD

miło mi się czytało, dość zabawna;)

Zabawna i przerysowana(co sprawiało, że była jeszcze odrobinkę zabawniejsza), jak na lekturę, to świetna książka

Dawno nie przeczytałam tak dobrej lektury:p

Kolejna prościutka historia, polecam gorąco :) :) :)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

19 742
    1 834