Szlachcic chodaczkowy

Ziarno
literatura piękna
1909-01-01

1982

Miłośnicy "Zaklętego dworu", "Dwóch nocy" i "Czarnego Matwija" nie zawiodą się! Dobrze napisana a do tego świetny obrazek obyczajowy galicyjskiego zaścianka gdzieś w powiecie samborskim - reportaż z dawno zaginionego świata.
Zastanawiało mnie już dawno, a po przeczytaniu zastanawia jeszcze mocniej: dlaczego ostatni raz wydano drukiem "Szlachcica" 110 lat temu? Powieść nie...

• Moja biblioteczka
  • Powieść historyczna
  • Klasyka

Dodaj cytat z książki Szlachcic chodaczkowy