Szlachcic chodaczkowy

Ziarno
literatura piękna
1909-01-01

1950

Miłośnicy "Zaklętego dworu", "Dwóch nocy" i "Czarnego Matwija" nie zawiodą się! Dobrze napisana a do tego świetny obrazek obyczajowy galicyjskiego zaścianka gdzieś w powiecie samborskim - reportaż z dawno zaginionego świata.
Zastanawiało mnie już dawno, a po przeczytaniu zastanawia jeszcze mocniej: dlaczego ostatni raz wydano drukiem "Szlachcica" 110 lat temu? Powieść nie...

• Klasyka
  • Moja biblioteczka
  • Powieść historyczna

Dodaj cytat z książki Szlachcic chodaczkowy