The Way Back Home

Okładka książki The Way Back Home Barbara Freethy
Okładka książki The Way Back Home
Barbara Freethy Wydawnictwo: Pocket Books Cykl: River Rock (tom 1) literatura obyczajowa, romans
River Rock (tom 1)
The Way Back Home
Pocket Books
2012-05-29
2012-05-29

Już czytając "Ogród tajemnic" zastanawiałam się, czy autorka postanowi napisać osobną historię, która opowiadałaby o tajemniczym Gabe'ie Ryderze. Poszperałam i odkryłam, że owszem, napisała, rozpoczynając tym samym nową serię "River Rock". Jednak od czasu wydania tej książki minęły dwa lata i niestety, póki co, na horyzoncie nie widać, by szykowały się następne części... Nad czym ubolewam, ponieważ "The Way Back Home" uważam za bardzo dobrą książkę i z chęcią przeczytałabym kontynuację. Dlatego mogę mieć tylko nadzieję, że autorka nie porzuci tej serii na dobre.

A teraz może trochę o bohaterach "The Way Back Home";) On to były żołnierz marynarki wojennej, który przybywa do River Rock, by wypełnić obietnicę, złożoną umierającemu przyjacielowi, Robowi. Gabe ma zaopiekować się rodziną Roba, a zwłaszcza jego siostrą bliźniaczką, Alicią. Lecz sprawa nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać, ponieważ Gabe i Alicia mają za sobą wspólną historię. Otóż kilka lat temu Gabe i Alicia spędzili wspólną noc, po której Gabe wyjechał na kolejną misję.

Alicia zakochała się w Gabe'ie, mimo że wiedziała, iż ten jest samotnikiem, który boi się zaangażowania. Starała się przekonać go, by zrezygnował ze służby i został z nią oraz z jej synem, którego wychowywała samotnie. Jednak Gabe nie widział siebie w takiej roli, dlatego wyjechał. Teraz, lata później, wraca do River Rock, gdzie czekają na niego wspomnienia i... Alicia. Jednak ona nie jest już tą samą kobietą. Nauczyła się radzić sobie sama, spotyka się z kimś. Wydawać by się mogło, że Gabe nie jest jej do niczego potrzebny, że jej uczucie do niego wygasło, lecz wtedy następuje seria tajemniczych ataków, które narażają na niebezpieczeństwo nie tyko ją, ale również jej rodzinę. W takiej sytuacji Gabe nie byłby sobą, gdyby nie postanowił chronić kobiety, którą pokochał.

I tak toczy się historia człowieka, którego jedynym domem była armia i kobiety, która stara się pokazać mu, że dom, to miejsce, gdzie znajdują się ludzie, których kochamy.

Książka ogromnie mi się spodobała. Czyta się ją przyjemnie i z uśmiechem na twarzy:) Z chęcią zapoznałabym się z dalszymi częściami serii River Rock, dlatego będę bardzo mocno trzymać kciuki za wenę autorki:)

Polecam!

Dodaj cytat z książki The Way Back Home