Świat według Korwina. Najlepsze teksty

Okładka książki Świat według Korwina. Najlepsze teksty
Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: 3S Media Seria: Biblioteka Wolności publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biblioteka Wolności
3S Media
2012-01-01
2012-01-01
8361935483
Janusz Korwin-Mikke JKM liberalizm konserwatyzm

Czyta się niesamowicie przyjemnie, choć wiele jest tam typowo korwinistycznych, tj. barwnych porównań. Napisana w typowy dla Niego sposób tłumaczenia, konkretny i bez podlizywania się. Mój najciekawszy fragment:
"Trochę normalnych ludzi uchowało się w Europie Wschodniej – i na Wyspach Brytyjskich. Dlatego gdy lady Małgorzata (baronessa Thatcherowa) pytana, dlaczego nie dba o 12% bezrobotnych, odparła: „Ja dbam o 88% pracujących!” – Jej notowania wzrosły. Na Kontynencie człowiek, który by powiedział, że ma w nosie bezrobotnych, niepełnosprawnych, samotne matki z dziećmi, homosiów, transwestytów itp., natomiast dba o normalnych, ciężko pracujących ludzi – może się w polityce nie pokazywać. Oświadczam od razu, że ja socjalistów w ogóle nie uważam za ludzi. Dla mnie są to rzeczywiście istoty człekopodobne, można z nimi rozmawiać, żartować (mają duże poczucie humoru!). Wszelako z zasadniczych powodów genetycznych socjalista nie jest w stanie myśleć jak człowiek. Cywilizacja przez nich zbudowana przypomina tę ze znakomitej książki śp.Piotra Boulle’a „Planeta Małp”. Niby wszystko to, co robią małpy i socjaliści przypomina działanie ludzi – ale widać, że oni tylko naśladują myślenie, a nie myślą; przynajmniej nie myślą w taki sposób, w jaki myśli człowiek. Powstaje pytanie: rodzaj ludzki rozwijał się kilkanaście tysięcy lat – i homo stawał się coraz bardziej sapiens. Co się stało, że nastąpiło takie nagłe uwstecznienie? Kto liznął genetykę, ten wie, że istnieją geny dominujące – i geny słabe. Działanie tych drugich objawia się tylko wtedy, gdy wystąpią obydwa. Dopóki człowiek ma oba geny dominujące lub dominujący i zdominowany – wpływ genu zdominowanego jest niewielki lub żaden. Z jakichś powodów musiało więc nastąpić osłabienie genu, który otrzymaliśmy po pra-człowieku – a coraz częściej zaczął dominować gen odziedziczony po pra-małpie. I to wyjaśnia problem.
Paleontologowie nie muszą już poszukiwać słynnego „ogniwa łączącego”, od którego rzekomo wywodzą się i ludzie, i obecne małpy człekokształtne. Tym ogniwem jest po prostu socjalista – to on ma te obydwa geny małpie. (...)"

Historia, której mamy przyjemność uczyć się w szkołach jest ... no właśnie. Czasem warto przeczytać coś z innej perspektywy. Z pełnym szacunkiem dla p. Janusza.

Jeden z wybitniejszych felietonistów podchodzący do wielu problemów nieszablonowo, umiejąc odkryć przed czytelnikiem rozwiązania problemów, o których nigdy by nie pomyślał, gdyby śledził dyskusje na ich temat. Każdy felieton ma w sobie zarówno humor jak i powagę. Dowcipnie rozkłada rzeczywistość na czynniki pierwsze ujawniając całkowicie inne podejście do niej.

Przeczytałem połowę, dalej zwyczajnie nie mam ochoty. Wszelkie zagadnienia są ukrócone do 4 stron co wydaję się dość dobrym pomysłem dla laików jak ja, ale po kilku rozdziałach zaczyna się robić męczące. Książkę mnie nie porwała. Znacznie lepiej się słucha znanych już "masakr" JKM na Youtubie. Polecam socjalistą, może w końcu coś tam do nich trafi:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka myśli wielkiego Polaka, który ten kraj wyciągnie z bagna.

Cudowna książka myśli wielkiego Polaka, który ten kraj wyciągnie z bagna.

Klasa sama w sobie.

Klasa sama w sobie.

Korwin w najlepszej formie. Dla wszystkich myślących. UWAGA: nie dla lemingów!!

Korwin w najlepszej formie. Dla wszystkich myślących. UWAGA: nie dla lemingów!!

Dodaj cytat z książki Świat według Korwina. Najlepsze teksty