Świat według Korwina. Najlepsze teksty

Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: 3S Media Seria: Biblioteka Wolności publicystyka literacka, eseje
8361935483
3S Media
Janusz Korwin-Mikke JKM liberalizm konserwatyzm
publicystyka literacka, eseje
8361935483
Biblioteka Wolności
Janusz Korwin-Mikke JKM liberalizm konserwatyzm

Czyta się niesamowicie przyjemnie, choć wiele jest tam typowo korwinistycznych, tj. barwnych porównań. Napisana w typowy dla Niego sposób tłumaczenia, konkretny i bez podlizywania się. Mój najciekawszy fragment:
"Trochę normalnych ludzi uchowało się w Europie Wschodniej – i na Wyspach Brytyjskich. Dlatego gdy lady Małgorzata (baronessa Thatcherowa) pytana, dlaczego nie dba...

Historia, której mamy przyjemność uczyć się w szkołach jest ... no właśnie. Czasem warto przeczytać coś z innej perspektywy. Z pełnym szacunkiem dla p. Janusza.

Jeden z wybitniejszych felietonistów podchodzący do wielu problemów nieszablonowo, umiejąc odkryć przed czytelnikiem rozwiązania problemów, o których nigdy by nie pomyślał, gdyby śledził dyskusje na ich temat. Każdy felieton ma w sobie zarówno humor jak i powagę. Dowcipnie rozkłada rzeczywistość na czynniki pierwsze ujawniając całkowicie inne podejście do niej.

Przeczytałem połowę, dalej zwyczajnie nie mam ochoty. Wszelkie zagadnienia są ukrócone do 4 stron co wydaję się dość dobrym pomysłem dla laików jak ja, ale po kilku rozdziałach zaczyna się robić męczące. Książkę mnie nie porwała. Znacznie lepiej się słucha znanych już "masakr" JKM na Youtubie. Polecam socjalistą, może w końcu coś tam do nich trafi:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka myśli wielkiego Polaka, który ten kraj wyciągnie z bagna.

Klasa sama w sobie.

Korwin w najlepszej formie. Dla wszystkich myślących. UWAGA: nie dla lemingów!!

Dyskusje

• Polityka
  • Chcę w prezencie
  • Podstawa podlotka bibliotecznego.
  • Chcę kupić
  • Polskie