Wołanie kukułki

Patronat LC
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The cuckoo's calling

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kukułka i kormoran

139 Link do recenzji

Opinie [1 065]

Cormoran Strike jest prywatnym detektywem. Pewnego dnia do jego agencji przychodzi jego przyjaciel John Bristow, chce aby detektyw ustalił czy znana modelka była w stanie popełnić samobójstwo

Niby samobójstwo, czy oby napewno?
Bardzo dobry kryminał od ktorego nie moglam sie oderwać. Niby nie ma w nim dużo akcji jednakże rozmowy miedzy postaciami sa ciekawie przedstawione budując obraz miejsca zbrodni.

Fajny kryminał, dobrze się czyta. Jeśli ktoś lubi takie tematy, to myślę, że powinna mu się spodobać, nie wieje nudą.

Kolejna powieść do ktorej z. Pewnością nie wroce .powiesc proboje wciągnąć w watek morderstwa jakich wiele juz bylo podbnych jednak lepiej opisanych.Rozciagniety watek powoduje ze moj umysl domagal sie? Szybkiego zakonczenia i nawet swietna poztac dedetywa o jednej nodze nic tu nie mogla zmienic.

Taki sobie kryminał. Czyta się lekko. Ale nie wciaga specjalnie.

Jedyna książka jaką do tej pory przeczytałam literackiej "matki" Harrego Pottera J.K. Rowling, to "Trudny wybór", która baaardzo mi się podobała.
Gdy dowiedziałam się, kto się kryje za pseudonimem Robert Galbraith, w te pędy zakupiłam całą serię o Cormoranie Strike'u i utonęłam po uszy.
Fani kryminałów nie powinni być zawiedzeni. Myślę też, że książka może być fajną...

Pani Rowling, to była przyjemność. Obyło się bez jakiejś wielkiej głębi, intelektualizmu czy sztuki ale za to z dużą ilością endorfin.

"Wołanie kukułki" - historia o detektywie Cormoranie Strikie'u, który próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci supermodelki Luli Landry🕵📚 Książka bardzo mi się podobała. To pierwszy kryminał, który w końcu mnie zaciekawił. Interesujące wątki, bardzo szczegółowe opisy, autor... do końca trzyma w nieświadomości, kto zabił. Choć muszę przyznać, że miałam podejrzenie, że...

Przegadana, rozwlekła i zwyczajnie nudna. Powieść obyczajowa z czarno-białymi postaciami (i mocno lewicowym zacięciem). Zero finezji, zero głębi. Wątek kryminalny doczepiony dla zwabienia czytelnika. Da się przeczytać bez bólu, ale nic ponadto.
Gdyby autorem był kto inny, na książkę nikt by nie zwrócił uwagi. Teraz rozumiem, dlaczego zaczęła się sprzedawać dopiero po...

Robert Galbraith "Wołanie kukułki".
Cykl : Cormoran Strike (tom 1).
Kryminał, sensacja, thriller.
Londyn.

Lula Landry, supermodelka, wypada z balkonu i ginie. Policja zamyka śledztwo, twierdząc, że to samobójstwo, oraz że nic nie wskazuje na udział osób trzecich.
Brat Luli, nie wierząc w tę wersję, wynajmuje detektywa i tak poznajemy Cormorana Strike'a, weterana wojennego,...

Dyskusje

10 354