Bielszy odcień śmierci

Bernard Minier Wydawnictwo: Rebis Cykl: Martin Servaz (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Glace
Martin Servaz (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Monika Szewc-Osiecka
literatura francuska Martin Servaz Monika Szewc-Osiecka

W swoim gatunku jest mistrzem. Zawsze czekam na jego nowa ksiazke.

Na półkach: , , , , , , , ,

Bardzo mi się podobało. Umiejscowienie akcji powieści w górach nadało jej klimatu grozy i tajemnicy. Autor zręcznie poplątał wątki - nie miałam wrażenia, że któryś z nich jest wciśnięty na siłę. Sam główny bohater nie przypadł mi za bardzo do gustu ale podobała mi się melancholia, która od niego biła. Na bank będę kontynuować ten cykl.

„Bielszy odcień śmierci” jest pierwszym tomem cyklu z komendantem Martinem Servaz w roli głównej. Rozwiedziony, rozmiłowany w muzyce Mahlera oraz mający lekkie problemy z dogadaniem się z córką stojącą na progu dojrzałości. Servaz nie garnie się do ćwiczeń fizycznych, unika strzelnicy i jest totalną nogą jeśli chodzi o nowinki techniczne.

Pewnego dnia Martin i jego ekipa...

Po przeczytaniu tej książki autor stał się moim jednym z ulubionych pisarzy. Trzyma w napięciu, jest nieprzewidywalna, fajny głowny bohater.

Bardzo solidny kryminał z niezwykle irytującą panią psycholog, której niemal się życzy, by stała się ofiarą zabójcy. Skomplikowana intryga, niezły prowadzący śledztwo, zimowa sceneria nadaje przyjemnego klimatu. Główny zły trochę zbyt mocno kojarzy mi się z Lecterem.

Jakby nie patrzeć ten kryminał daje możliwość oderwania się od otaczającej nas rzeczywistości,a to w obecnej sytuacji jest bezcenne.
To chyba najlepsza rekomendacja dla mnie w tym momemcie i dlatego szybko zaczynam kolejną przygodę z bohaterami powieści KRĄG zanim moja żona podbierze mi ją z pólki...
P.S. Pozdrawiam wszystkich i życzę Zdrowia !!
P.S. WARTO ZOSTAĆ W DOMU>>...

Wszystko szło dobrze, a potem poszło nie w tę stronę. Akcja siadła , ja zasypiałem. W sumie niewiele rzeczy w niej zaskakuje. Końcówka fatalna. Męczy czytanie , kiedy zakończenie następuje kilkadziesiąt stron wcześniej. To jak dojadanie na siłę suchej bułki po pysznym obiedzie.

Doskonały kryminał. Porządna intryga, pełnokrwiści bohaterowie, zaskakujące zakończenie, a przede wszystkim cudowna górska sceneria. Zachwycona tą książką przeczyłam zaraz potem inny kryminał tego samego autora, też z z komisarzem Servazem w roli głównej, no i niestety klapa, co mnie zmartwiło, bo już miałam nadzieję, że trafiłam na "swojego" pisarza. W każdym razie...

Jedna z moich ulubionych serii kryminalnych.

Wciągająca książka, często zaskakująca ale też i przewidywalna.
Miła na zimowe wieczory. Jednak brakowała jej "tego"

Dyskusje

3 218