Pokaz prozy

Okładka książki Pokaz prozy Stanisław Barańczak, Stefan Chwin, Paweł Huelle, Włodzimierz Kowalewski, Antoni Libera, Bronisław Maj, Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Olga Tokarczuk, Janusz Weiss, Adam Zagajewski
Okładka książki Pokaz prozy
Stanisław BarańczakStefan Chwin Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
2006-01-01
2006-01-01
Pokaz prozy

Podobał mi się ten zbiór, kilka opowiadań zostanie w pamięci, zwłaszcza, jak to przezabawne o Angliku Olgi Tokarczuk. Dobra proza, dobry język, bardzo zacny dobór, warto przeczytać.

Różne te opowiadania, lepsze i gorsze, ale chyba zawsze takie odczucia budzą zebrane w jednym miejscu treści wielu autorów. Skakałam po książce, bo np. opowiadania Pawła Huelle (całkiem przyzwoite zresztą) znałam już wcześniej z innego źródła. Na sam koniec zostawiłam tekst Pana Libery, spodziewając się, pewnie wziąwszy pod uwagę tytuł, czegoś napuszonego i nudnego, a tutaj wielka niespodzianka - ostatnie okazało się najlepszym:) Poza tym wyróżnię "Wieczór Autorski" Kowalewskiego i Olgi Tokarczuk - dobry pomysł i jego realizacja też niczego sobie. Bardzo dobrze czytało się tekst Stanisława Barańczaka i Eustachego Rylskiego, choć ten drugi, w finale, odrobinę zniesmaczający... Pozostałe treści gdzieś tam kołaczą się w pamięci, choć nie zachwyciły i pewnie szybko ulecą.

Wielu ulubionych autorów i jedyna kobieta Olga Tokarczuk.Warto!

Wielu ulubionych autorów i jedyna kobieta Olga Tokarczuk.Warto!

Różne.

Różne.

eksty dobrane przez redaktorów według mnie nie są reprezentatywne dla twórczości autorów

• Przeczytane 2015
  • 2016
  • -- FAB: GEN: Literatura piękna
  • 52 książki (i więcej!) 2015
  • Kasia

Dodaj cytat z książki Pokaz prozy