Fundamenty wiary

David Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Schronienie (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
How Firm a Fundation
Robert J. Szmidt
Rebis
How Firm a Fundation
Schronienie (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Robert J. Szmidt

Pozytywnie zaskoczony. Jak dla mnie, lepsza od pozostałych części cyklu "Schronienie". Po zmęczeniu czwartej części, obiecałem sobie, iż dam spokój z Merlinem. Aczkolwiek, nie żałuje iż przeczytałem piątą część. Mam nadzieję, iż szósty będzie na tym samym poziomie ;)

Jeśli ktoś jest fanem tej serii tak jak ja bedzie jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Ta książka ma jedyną wadę, trudno zapamiętać te dziwaczne imiona i nazwiska bohaterów, a wymówić to już prawdziwa sztuka.

Hmm. Dla tych którzy czytali poprzednie części lepsza niż wcześniejsza, gorsza niż pierwsze 2 . Tempo akcji zwalnia coraz bardziej ale i tak nie mogę się doczekać co wydarzy się w następnym tomie.

W porównaniu do poprzednich tomów, ta część moim zdaniem jest troszeczkę słabsza, choć nadal warta przeczytania. Szkoda, że nie ma oceny między "dobra" a "bardzo dobra", gdyż wtedy bym ją zaznaczył - "dobra+".

Książka trzyma poziom poprzednich części cyklu. Jeśli, tak jak ja, przeczytałeś je w 2-3 dni, to i ten tom pójdzie równie szybko :).

Kolejny tom cyklu schronienie ponownie ostro przegadany z tym, że tym razem w ogóle nie przeszkadza to w czytaniu a wręcz przeciwnie - mimo że tempo ideowo-militarnych zmagań coraz bardziej zwalnia, książkę połyka się szybko. Jest też wyraźnym punktem przejścia do tego co nastąpi w tomie kolejnym - nowy ciekawy układ geopolityczny, nowe technologie w natarciu etc. Bardzo...

Kolejny Weber z serii Schronienie, 800 stron ale czyta się gładko i jeżeli ktoś zna poprzednie części serii Schronienie to wie że autor dużo przywiązuje wagi do polityki, knowań i podstępnych działań.
Nie jest to może seria Honorr Harington ale jak ktoś przeczytał poprzednie części to spokojnie można polecić i tą.

• 2014
  • Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Science Fiction
  • 1Szklana 4B
  • Kuba
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Fundamenty wiary