The Columbus Affair

The Columbus Affair
Penguin Random House
2013-01-01
2013-01-01

„Tajemnica Kolumba” to pełna akcji powieść przygodowa.

Zaczyna się niezbyt wesoło, a mianowicie mocnym postanowieniem Toma Sagana, by popełnić samobójstwo. Dawniej popularny i odnoszący sukcesy reporter, specjalista od polityki bliskowschodniej, do tego uhonorowany nagrodą Pulitzera, został zdyskredytowany i publicznie potępiony. Przez kilka lat próbował jakoś dryfować na powierzchni, ale pokonany przez tajemniczych przeciwników, którzy go wrobili, bez życia prywatnego, postanowił się poddać i odebrać sobie życie. I w takim właśnie momencie do jego domu wchodzi Zachariasz Simon, wiedeński filantrop, który żąda spełnienia pary nietypowych warunków w zamian za uwolnienie córki Sagana. Młoda kobieta wprawdzie otwarcie deklarowała niejednokrotnie nienawiść do swojego ojca, ale Tom choć ten jeden raz postanawia stanąć na wysokości zadania i podejmuje wyzwanie. Wyzwanie, które jak się wkrótce okazuje związane jest z sekretem skrywanym przez ostatnich 500 lat.

Wartka akcja, tajemnice sprzed lat, zabytki Wiednia i Pragi, piękna przyroda Jamajki umiejętnie połączone stworzyły całkiem przyjemną lekturę, która pozwoli choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości.

„Tajemnica Kolumba” to pełna akcji powieść przygodowa.

Fajna przygodówka, w której dużo się dzieje.

Fajna przygodówka, w której dużo się dzieje.

Krzysztof Kolum i rabin Loew; Jamajka, Praga, Kuba ; Żydzi, Maronowie ; legenda o golemie i legendy jamajskie. Zaczyna się mimo wszystko ospale, ale rozkręca się nieźle!

Irytujący bohaterowie.

Irytujący bohaterowie.

Moje największe rozczarowanie tego roku, a miało być pięknie. Historia zapowiadała się interesująco - zagubiony życiowo reporter ma odnależdż skarb ukryty przez Kolumba i odkryć tajemnicę swj rodziny. To wszystko jest w tej książce, ale do tego autor wmieszał również historię żydowskiego narodu oraz mieszkańców Jamajki. Akcja powieści jest dość chaotyczna, a bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii.

Przepis Berrego na powieść ? Wybierasz znaną z historii postać , do jej wyczynu lub osiągnięć wymyśla się historię , która na pierwszy rzut oka wydaje się możliwa .... Potem skok w czasie do naszych czasów i bohaterowie mają co robić . Początki autora były dość toporne , ale co tu ukrywać z każdą kolejną powieścią idzie mu coraz lepiej . Tajemnica Kolumba dla mnie naprawdę jest świetna i nie żałuję , że sięgnąłem po tego autora . Historia zmyślona , ale możliwa . Dla mnie świetna zabawa .

Nieprzyswajalne

Nieprzyswajalne

Spodziewałem się czegoś więcej, a wyszło całkiem sprawne wchodzenie w koleiny po innych.

Takie standardowe a'la "Skarb narodów" śmiertelnie nudne i udziwnione.

Takie standardowe a'la "Skarb narodów" śmiertelnie nudne i udziwnione.

Przesłuchana jako audiobook. Sięgając po ta książkę miałem nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej, a książka okazała się przygodówką osadzoną w dzisiejszych czasach. Kolumb jako Żyd. Tej teorii nie znałem. Nie specjalnie polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Audiobooki
  • Steve Berry