Legenda o złodzieju

La leyenda del ladrón
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Urbańczyk-Piskorska

Świetna książka

Nie będę spilować, powiem tylko, że jej wartka akcja zachęca do pochylenia się nad tą lekturą. Fantastyczna, średniowieczna Sewilla ... nic więcej nie powiem. Zachęcam do czytania.

Ciekawa opowieść o hiszpańskim Robin Hoodzie. Wartka akcja i wciągająca historia osadzona w realiach XVI wiecznej Sewilli.

Wciąga:)

Bardzo przekonująco oddaje realia tamtych czasów. Świetnie zarysowani bohaterowie, do których się przywiązujemy. Na duży plus zasługuje wielowątkowość akcji i sprytne wplecenie do powieści postaci autentycznych. Zwykle nie czytam tego typu książek jednak jak najbardziej polecam.

Udana łotrzykowsko-przygodowa powieść historyczna. Dobrze napisana rozrywka bez większych refleksji. Dla miłośników gatunku dobry wybór.

Ksiazka odlezala swoje na polce. Nie wiem nawet jak sie tam znalazla, bo nie czytam ksiazek przygodowych. Jak juz usunelam pajeczyne i wlepilam w te ksiazke nos, tak nie moglam go oderwac az do ostatniej linijki ostatniej strony. Wartka akcja,troche humoru, duuuuzo madrosci, bohaterowie wykreowani na bardzo wiarygodnych i wielowymiarowych, jak tez barwny opis niezbyt...

Absolutna fikcja literacka, która jednak... posiada znamiona prawdopodobieństwa :) pomimo, iż ta historia mogła się wydarzyć naprawdę, to tak naprawdę to nie ma znaczenia. Nie ma znaczenia, czy ta historia się wydarzyła czy nie, bo tło historyczne średniowiecznej Sevilli, galerów i układów społecznych oddane jest idealnie. Wraz z autorem i jego postaciami chodzimy po...

Właściwie to bardzo miło zaskoczyła mnie ta książka. Uwielbiam powieści historyczne i często po nie sięgam, ale rzadko się zdarza, by były one czymś więcej niż tylko interesującymi historiami. Tym razem jest o wiele więcej, bo ta opowieść nie tylko wciąga, w wielu miejscach potrafi też wzruszyć i zmusić do refleksji. Poza tym jest napisana pięknym językiem i czuć w niej...

Na półkach: , , , ,

Szesnastowieczna Sewilla, niesamowita historia, bohaterowie z krwi i kości, mistrzowskie pióro autora, który na każdym kroku podrzuca czytelnikowi literackie perełki. Czego chcieć więcej? Może tylko umiejętności podróży w czasie, żeby przeżyć to wszystko od nowa.

Dyskusje

• Przygodowe