Kto mi dał skrzydła. Rzecz o Janie Kochanowskim

Czarnolas treny fraszki Kochanowski Renesans
biografia, autobiografia, pamiętnik
1986-01-01
Czarnolas treny fraszki Kochanowski Renesans

Pierwszy raz przeczytałam książkę Porazińskiej we wczesno-pacholęcych latach. I dzięki niej pokochałam twórczość Kochanowskiego, zanim obowiązkowo przerabiałam ją w szkole. Ta książka pomogła mi wczuć się w epokę, sposób życia i myślenia współczesnych Poecie. W dorosłym życiu wracałam do niej już wielokrotnie.

Zapamiętałam tę książkę przede wszystkim jako lekturę ze szkoły podstawowej, ale nie obrzydziła mi jej nawet moja niewydarzona polonistka:)

2019

W ramach ogólnego rozwoju lata temu przeczytane.

Bardzo ciekawie opisane życie Jana Kochanowskiego. Nie są to suche fakty, które i tak szybko się zapomina lecz literacko opisane dzieje poety. Czyta się lekko i przyjemnie. Pewnie niedługo po raz kolejny ją przeczytam. Polecam

Ciekawie o Janie Kochanowskim.
Daję 5!

Piękna powieść biograficzna dla młodzieży. Przeczytana dawno temu, ale z sentymentem do niej wracam:)

Tak do trochę więcej niż pół książki - rewelacja. Szybkie tempo i mnóstwo zdarzeń. Potem niestety tempo opowieści bardzo zwalnia i książka staje się bardziej refleksyjna. Takie dwa w jednym. Ta druga część bardziej może się przydać w szkole gdyż jest tu bardzo dużo fraszek i wierszy wplecionych zgrabnie opowieść (wraz z tłumaczeniem o co właściwie chodziło poecie). Mnie...

Świetna książka! Szkoda, że wypadła z kanonu lektur obowiązkowych.

czytałam dawno temu i już niewiele pamiętam

Na półkach: , , , , ,

Szczerze mówiąc, dość opornie sięgnęłam po tę książkę; nauczycielka polskiego zachęciła mnie do przeczytania, a wiadomo, że jak coś poleca nauczyciel, to jest to bardzo mądre i lekturowe. Jednak ta książka była inna. Z początku mało wiedziałam o tym poecie... właściwie tyle, ile się uczy na lekcjach. Bardzo mi się spodobała Wojcieszka, która była troskliwą nianią aż do...

• Przeczytane dawno temu
  • 1aa) Posiadam