Musisz ją uwieść

Okładka książki Musisz ją uwieść Johanna Lindsey
Okładka książki Musisz ją uwieść
Johanna Lindsey Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rodzina Malory (tom 9) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Malory (tom 9)
No choice but seduction
Świat Książki
2012-01-01
2012-01-01
978-83-252-1325-1
Hanna Kulczycka-Rymuza

Boyd " słodziak" zupełne przeciwieństwo mrocznych bohaterów rozpalających wyobraźnię, ale jego bezpośrednie podejście jest rozbrajające i ma to swój urok, zwroty akcji i dialogi zabawne, czyta się szybko. Pani Joanna trzyma poziom i chociaż nie są ta wyżyny jej umiejętności nadal zostawia w tyle dużą część autorem romansów historycznych.
Dlaczego w PL nie wydano wszystkich jej książek?!!

Dlaczego w PL nie wydano wszystkich...

Zawsze mi się wydaje, że nie lubię romansów. Ta jednak książka udowadnia, że nawet i one mogą być ciekawe, intrygujące i wciągające. Mimo, że wolałabym się do tego nie przyznawać, historia mi się podobała ;).

Przeczytałam i powiem szczerze, że przy wcześniejszych częściach tej serii lepiej się bawiłam. Aczkolwiek były momenty gdy uśmiech pojawiał się na moich ustach.

Jest miłość, jest pirat, jest romans i akcja.

Jest miłość, jest pirat, jest romans i akcja.

Czego w tej książce nie ma? Jest i porwanie, tajemnica, piraci, pościgi statków... tak ... A wszystko to ma być tłem dla wielkiej, szalonej miłości. I w sumie taką znajdujemy na kartach ,,Musisz ją uwieść" Johanny Lindsey.

Boyd Anderson od pierwszego spojrzenia wiedział, że Katey musi zostać jego żoną. Niestety, panna okazuje się być bardzo oporną na dość bezpośrednie zaloty. Bohater dwoi się i troi aby przekonać ją o swoim uczuciu. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji i skutkuje nie zawsze przyjemnymi konsekwencjami.

Romanse Johanny Lindsey to urocze bajki dla dorosłych: pełne przygód (czasem wręcz nieprawdopodbnych),zwariowanych bohaterów oraz bijące ogromnym ciepłem, humorem i pozytywną energią. Tutaj nie ma miejsca na zło. Bohaterowie jak w ,,Modzie na sukces" wiecznie młodzi i piękni, tylko dzieci im dorastają. Jest to taka literatura, która idealnie rozluźnia i sprawia, że można się uśmiechąć po ciężkim dniu.

Saga o Malorych! Bardzo uwielbiam czytać o tej rodzinie!
Przechodząc do książki była ona rewelacyjna. Pomimo, że czytałam ją dość dawno, to pamiętam co się wydarzyło.
Katey młoda amerykanka, chce zwiedzić świat na własne oczy. Motyw oklepany? Być może, ale większość motywów zawsze się powtarza. Spotyka na pokładzie statku przystojnego kapitana, który jej się spodobał. Jednak Katey tworzy wymówkę, bo widzi zainteresowanie Boyda i chce uciec przed uczuciem. Znów oklepany motyw? Owszem, ale co to byłby za romans gdyby na 23 stronie (przykładowo) wpadliby sobie w ramiona? Nie byłoby sensu pisać 300 stron!
W końcu bohaterowie ponownie się spotykają po rejsie. Tym razem na lądzie ( w hotelu). Boyd uważa, że Katey jest zamieszana w porwanie jego siostrzenicy, ale ona próbuje mu to wszystko wyjaśnić. Boyd nie chce słuchać bo wie, że jej uwierzy.
A więc książka... Książki o Malorych nie są nudne! Zdecydowanie! Ta mi się podobała ... poza tym wątek piracki był jednym z plusów książki. Ale największą niespodzianką było wiadomość, że Katey jest córką Anthony' ego! Przyznam, że tego się nie spodziewałam.
Gorąco polecam tę książkę miłośniczkom romansów! Jest zabawna, ciekawa i ma mnóstwo scen miłosnych. Naprawdę polecam!

Saga o Malorych! Bardzo uwielbiam czytać o tej rodzinie!

Książkę przeczytałam już dawno temu, bo od jakiś 2 miesięcy czeka ona na swoją recenzję. Nie piszę ostatnio (i nie czytam),bo cierpię na chroniczny brak czasu spowodowany studiami i pracą (3 zmiany!).

Wybaczcie, że musieliście tak długo czekać :-)

Wracając do książki. Akcja w głównej mierze odgrywa się w Anglii, jednakże bohaterowie znajdują się również na okręcie. Jest to powieść przedstawiająca losy dwojga ludzi, którzy w dosyć skomplikowany, ale pełen przygód i ekscytujący sposób poznają się i zdają sobie sprawę z tego, że poza sobą świata nie widzą.

Jednakże zanim do takich odkryć dojdzie, muszą przebyć długą i ciężką drogę.

Katey Tyler jest młodą Amerykanką, która przypłynęła do Anglii, by zacząć zwiedzać świat. Po śmierci jej matki, okazało się, że samotna dziewczyna jest spadkobierczynią sporego majątku. Przez lata żyjąc na wsi "zabitej dechami" wraz z matką zajmującą się domem i ogrodem oraz ojcem, dbającym o swój mini biznes - prowadził jedyny sklep w okolicy - była przekonana, że będzie musiała zacząć sama sobie radzić. Żyjąc na takim poziomie, gdzie musiała wszystko sama zrobić, było dla niej szokiem, gdy z dnia na dzień dowiedziała się o spadku.

Matka dziewczyny wywodziła się z arystokracji, ale wyparła się swojej rodziny, tak samo jak ona wyparła się jej. Jako młoda dziewczyna uciekła z domu z Amerykaninem zostawiając rodzinę i nie kontaktując się z nią więcej.

Jej pierwsza podróż odbyła się okrętem Boyda Andersona. Ten, gdy zobaczył ją po raz pierwszy - zakochał się. Jego celem stało się zalecanie do tej panny. Mimo jego starań, po krótkiej rozmowie okazało się, że jest mężatką i podróżuje z dwojgiem swoich dzieci, by spotkać się ze swym lubym.To złamało serce Boydowi.

Na tym skończę. Nie jest to spoiler, bo nie mówię o całej książce. Jest to tylko fragmencik.

Podsumowując, jak na ponad 300 stron i jak na romans historyczny - gdzie zawsze autorzy mają założone te same schematy myślowe i mimo innych imion i miejsc, zdarzenia są analogiczne względem siebie - książka jest naprawdę fascynująca! Dawno nie czytałam tak dobrego romansu. Jest to chyba pierwszy romans, który mnie aż tak pozytywnie zaskoczył.

Co chwilę miały miejsce sytuacje, które zmieniały całkowicie postać rzeczy i moje nastawienie do bohaterów. Pojawia się tam tyle motywów, że naprawdę ciężko je wszystkie wymienić. Kiedy kończy się jeden główny - zaczyna się następny, a wszystko jest logicznie połączone w jedną całość.

Dla tej autorki należy się nagroda za tak wyśmienitą powieść! Jestem pod dużym wrażeniem i z pewnością jeśli znajdę w swoim księgozbiorze pozycje z jej nazwiskiem – nie omieszkam się ją przeczytać. Sama przyjemność z lektury, to coś, czego często brakuje mi podczas czytania. Brawo Pani Lindsey!

Oczywiście - polecam! :-)

Wybaczcie, że musieliście tak długo czekać :-)

Ta książka była dosyć specyficzna. Częste zmiany nastroju uczuciowego głównej bohaterki z jednej strony śmieszył, a z drugiej nieco irytował. A najśmieszniejsza była choroba morska głównego bohatera... właściciela statku :) Akcja w książce cały czas się rozwijała i nie można się było przy niej nudzić. Uważam, że to jedna z najlepszych książek tej autorki.

Musisz ją uwieść. Hmmm ... Żeby oceniać zgodnie z własnym sumieniem, należy być szczerym, dlatego też najlepiej na świeżo skomentować te książkę.
W tym wypadku poczułam rozczarowanie odnośnie fabuły i bohaterów. Prostolinijny Boyd nie zachwycał, aż tak jak miałam na to nadzieję. Autorka pokazała wiele razy, że prymitywizm potrafi urzekać czytelników, jednak w tym wypadku nie mogę pokusić się o "Och!" i "Ach!". Co tyczy się Katey, no cóż ... te nieustanne rumieńce już po paru rozdziałach stawały się nudne. W dodatku dochodzi do tego wątek rodzinny.
Doszukując się plusów, to zdarzały się komiczne dialogi, które ubarwiały choć trochę całą fabułę. Niektóre fragmenty również zasługują na pochwałę, wątek porwania aż do jego zakończenia, czy akcja rozgrywająca się na plaży.
Czy warto ją przeczytać? Nie jest najgorsza, jednak też nie zachwyca. Może to ja, z powodu przeczytania w ciągu czterech dni, czterech romansów Lindsey, podświadomie zaczynam się nudzić, nie dostrzegając w tej literaturze dzieła.

Nie mam pojęcia, czy po prostu zaczęłam ją czytać w nieodpowiednim momencie, czy zbyt dużo romansów historycznych przeczytałam, by mnie ta powieść porwała. Para kochanków, wiecznie się kłócąca, dziewczyna zmienia zdanie co chwile.. Dla mnie chyba zbyt naiwne, zbyt odrealnione. Fakt, że w książce znajdują się śmieszne wątki i szybko się czyta, ale nie uważam, żeby to był jeden z lepszych romansów, jakie czytałam.
Jednak dla kogoś, kto szuka romansu dla samego romansu, ta książka będzie pasować idealnie.

• Romans historyczny
  • Johanna Lindsey