Emilia

Dorota Ponińska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Podróż po miłość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nasza Księgarnia
Podróż po miłość (tom 1)
literatura obyczajowa, romans

Wysłuchana z przyjemnością.
Może nie wykracza poza schemat i wiadomości, które są pewnym kanonem postrzegania nacji europejskich i wiadomości o wielkim perskim poecie Rumim, ale jest sympatycznie snutą opowieścią o przedziwnych losach i różnych sposobach życiowej wędrówki.
Lubię słuchać jak autor(ka) książki czyta ją osobiście.

Książka mi się bardzo podobała, lekka, ładnie napisana, odpowiednia na odpoczynek od cięższych lektur.

Przepiękna opowieść, przenosząca nas w dawny świat Orientu.
Część historii to spisane wspomnienia Soltana, syna Rumiego, którego świat wzburzyło pewnego dnia nieprzypadkowe zresztą spotkanie aroganckiego derwisza (akcja ma miejsce około roku 1246).
Inną częścią jest historia Emilii, dziewczynki oddanej do klasztoru po śmieci jej matki, Marii, która to zmarła z tęsknoty za...

Pierwsze moje spotkanie z autorką, niestety niezbyt udane. Tło powieści owszem ciekawe,przybliża kulturę islamu. Jednak fabuła to bajka dla dzieci. Zero pikanterii, co prawda sporo przeżyć wewnętrznych, co lubię, ale to za mało. Mam 2gi tom. Mam nadzieję, że będzie lepszy

Recenzując powieść Katarzyny Michalak, wspomniałam, że miała ona potencjał na fajne czytadło, ale zostało to zaprzepaszczone przez Autorkę.

W przypadku książki pani Ponińskiej miałam natomiast okazję poczytać właśnie takie typowe, fajne czytadło. Nie oszukujmy się, nie jest to arcydzieło literatury. Autorka nie ustrzegła się też drobnych potknięć. Mogę też się przyczepić,...

Na półkach: , , , , ,

Lubię Turcję i ten piękny, orientalny kraj Bliskiego Wschodu....część pierwsza trylogii opowiada o Emilii, która znalazła schronienie bezpieczne w murach klasztoru jako zakonnica.
Przedstawiona też opowieść o Rumim, perskim niezwykłym poecie perskim XIII wieku.
Co może łączyć Mistyka z zagubioną dziewczyną Emilią.
Bardzo dobra,niesamowita i poruszająca książka...pięknie...

Powieść uwiodla mnie. Piękna historia młodej, odważnej i silnej kobiety. Romans z historią Polski, Turcji i Rosji w tle. Ciekawe połączenie postaci fikcyjnych i historycznych. Plus za odczuwalny klimat orientu i ukazanie islamu z innej strony.

To pierwszy tom trylogii Doroty Ponińskiej a jednocześnie debiut literacki. Autorka posługuje się pięknym językiem, pisze zwięźle, za to treściwie. Lekko snuje fabułę, przeskakując z jednego wątku do drugiego tak by czytelnik się nie pogubił i mógł wraz z bohaterami podróżować po tajemniczym świecie Bliskiego Wschodu.Polecam.

"Podróż po miłość. Emilia" to pierwsza część sagi, której początkiem staje się rok 1842. Ta powieść to podróż przez rozdarta przez zabory Polskę, aż do magicznej i tajemniczej w owych czasach Turcji. Są tu obozy Polaków walczące słowem i czynem o niepodległość, ale jest także historia pięknej miłości Emilii i Zakira.

Książka, chociaż dobrze i ciekawie napisana, intryguje mnie pod względem uwielbienia dla obcej kultury, a uniżenia polskiej. Ale może to tylko wrażenie... Przekonajcie się sami, zagłębiając się w mroki i tajemnice egzotycznego świata Turcji.

Dyskusje

• 2014