Kamienica

Okładka książki Kamienica Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Okładka książki Kamienica
Roksana Jędrzejewska-Wróbel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2006-01-01
2006-01-01
838940981X
Inne

Okładka książki Zielobór. Czy zdołasz uratować miasto? Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel
Zielobór. Czy ... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Świąteczne opowiadania Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Małgorzata Korbiel, Marcin Mortka, Marcin Przewoźniak, Katarzyna Ryrych
Świąteczne opo... Agnieszka Frączek,&...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

Okładka książki O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Pawlak
O Melanii, Mel... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci Michał Rusinek, Aneta Załazińska
Co ty mówisz?!... Michał Rusinek, Ane...
Okładka książki Mat i świat Tomasz Kaczkowski, Agnieszka Suchowierska
Mat i świat Tomasz Kaczkowski, ...

Niby dla dzieci, ale za dużo negatywnych emocji, fatshamingu, makabrycznych wydarzeń jak na tego typu literaturę, nie podobała mi się i nie polecam

Przeczytałam moim dzieciakom i bardzo im się podobała... ta opowieść o świnkach. Bo dla nich to rzeczywiście opowieść o pewnej kamienicy zamieszkanej przez świnki. Jest tam i miłość, i uczucia dobre, i sporo nienawiści, i niechęci do odmienności. Dzieci swoje przemyślenia miały i to , całe szczęście, w większości bardzo słuszne.
A dla mnie? Pod płaszczykiem opowieści o perypetiach świnek kryje się niesamowita historia dla dorosłych. Bo w tej książce nie tylko występują świnki, ale też prosiaczki (słodkie) i... wredne świnie! I najstraszniejsze, i zarazem najprawdziwsze jest to, że każdy z nas zna taką Klarę, zna takiego Lucjusza i niestety zna takich sąsiadów, jakich miała ta dwójka. Sąsiadów pełnych nienawiści, nietolerancji, oceniających i chamskich. No świnie pełną gębą!! Warto przeczytać i przemyśleć.

A dla mnie? Pod płaszczykiem opowieści o...

Książka opowiada o wielkiej niechęci mieszkańców (świnek) pewnej kamienicy do świnki Klary, która pojawia się tam pewnego dnia i z miejsca rozkochuje w sobie Lucjusza, jednego z lokatorów. Okazuje się też, że zawistni sąsiedzi skrywają mroczną tajemnicę...

Plusy książki:
-ciekawie opowiada o niechęci grupy do odmienności,
-mądrze pokazuje blaski i cienie rodzicielstwa
-momentami zabawna

Minusy:
-fabuła zdecydowanie za długa,
- pod koniec byłam znużona już dawką nienawiści bijącą od sąsiadów,
-sporo niecenzuralnych słów (czytając młodemu, musiałam sporo pomijać).

Plusy książki:
-ciekawie opowiada o niechęci grupy do odmienności,
-mądrze pokazuje blaski i cienie...

Jestem fanką pisarki, lubię jej język pisania, humor, sposób rysowania postaci, przemycania niezwykle ważnych tematów. W tym przypadku są to tolerancja, lęk przed nowym, życie zgodnie ze swoimi zasadami, wybaczenie.

Cudowna! Wspaniała! Książka, w której bohaterami są świnie i świnki, a czasem świntuszki, nauczy Was tolerancji dla odmienności i odwagi moralnej. Bardzo mądra opowieść ciekawie opowiedziana. Akcja wartka i WARTA przeczytania.
Polecam!

Polecam!

Bardzo zabawna książka, która w prosty sposób opisuje zawiłości relacji sąsiedzkich. Sama tajemnica nie jest może zbyt porywająca, ale barwne postaci podbijają ocenę na 5.

Co za męcząca książka. Najbardziej uwierało mi bujne słownictwo. Jedno zdanie to około 5 linijek tekstu. Część tekstu w ogóle opuszczałam, a w końcu odłożyłam książkę nie przeczytawszy jej do końca.

Książka jest niezwykle wciągająca i ciekawa, a czająca się w tle tajemnica, związana z dziwną nazwą kamienicy nadaje jej charakter takich książek przygodowych jak ,,Kroniki Archeo'' czy ,,Klub poszukiwaczy przygód''

Pokaż mimo tovideo - opinia

Ciekawa książka o śwince Lucjuszu i o śwince Klarze. Jak dla mnie super.

Ciekawa książka o śwince Lucjuszu i o śwince Klarze. Jak dla mnie super.

• Dla dzieci
  • 2015
  • PRZECZYTANE 2014
  • Ilustracje
  • Z dzieciństwa
  • Akcja 52 książki (2016)

Dodaj cytat z książki Kamienica