Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach

Okładka książki Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach
Renata Piątkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca

super, polecam

super, polecam

Jak miałam 3 lata to ją lubiłam

Jak miałam 3 lata to ją lubiłam

Po książce o koniach przyszedł czas na koty, a że te uwielbiamy bardzo to i historie opisane przez autorkę czytaliśmy z rozrzewnieniem.
Dziesięć różnych historii o kotach, pięknych, mądrych, przytulaśnych i przyjacielskich. Każdy niepowtarzalny i niebanalny jak na kota przystało.
Opowieści z różnych zakątków ziemi, pouczające i wzruszające, wszystkie bez wyjątku pokazujące jak niebywałe jest to zwierze.

Pierwsza historia jest o kotce, która pływała na okręcie wojennym, trudniła się tam łapaniem mysz i dawaniem radości strudzonym marynarzom. Każdy chętnie głaskał miłą kotkę a ona mruczała i łasiła się z wdziękiem. Na statku powiła też pięcioro maluchów, co wcale nie przeszkodziło jej w pełnieniu obowiązków. Pewnego razu, kiedy okręt został ostrzelany przeżyła naprawdę trudne chwile, zwłaszcza, że kociątka były małe i wymagały jej troski i pomocy... Ale i z tym sobie poradziła.
Druga opowieść dotyczy pewnego ciekawego hotelu, gdzie pracują koty. Każdy gość po zameldowaniu w recepcji dostaje do pokoju kota. Jakże miło mieć mruczącego i ciepłego zwierzaka daleko od domu. Od razu sobie wyobraziłam, że też jestem gościem tego hotelu. Mrrr.
Trzecia historia pokazuje, że kot jest dobry na wszystko nawet na obłaskawienie naburmuszonego chłopca.
Czwarte opowiadanie mrozi krew w żyłach, bo kot ratuje swoich opiekunów od katastrofy. Bardzo wzruszająca historia o mądrości i miłości kociej.
Piąta opowieść jest o kocie, który był policjantem ochotnikiem. Mieszkał na komisariacie i rozpoznawał przestępców w oka mgnieniu. Był niezawodny w swoim wyczuciu.
W szóstej historii mamy niezwykłą przyjaźń pomiędzy kotem a niewidomym psem. Niezwykła opowieść o empatii, wyczuciu i wsparciu.
Siódme opowiadanie jest zabawne i ciekawe, bo dowiadujemy się w nim, że w pewnym mieście na Alasce kot jest burmistrzem, który z powodzeniem piastuje swój urząd od szesnastu lat.
Ósma opowieść jest o kotce przyjaciółce i opiekunce trójki rodzeństwa.
Dziewiąta traktuje o bardzo przebiegłej i mądralińskiej kotce.
Dziesiąta to opowieść o wielce dostojnym kocie, który miał ostateczny głos w doborze chłopaków swojej opiekunki. A nosa w tych sprawach miał doskonałego.

Bardzo ciepłe i przemiłe opowieści, polecam.

Coś zdecydowanie dla miłośników kotów. My się do nich zdecydowanie zaliczamy! :) Przezabawne historyjki z życia rodziny w kotem oczywiście w roli głównej. Uwielbiamy! :)

Uwielbiamy książki Pani Piątkowskiej. Jeszcze nigdy żadna nas nie zawiodła. Śmiejemy się do łez albo płaczemy cichutko i ze wzruszeniem. I zawsze z ochotą sięgamy po następną. Mądre, dowcipne, o codzienności w której są smutki, smutaski, duże radości i małe radostki. Polecam gorąco do czytania z dziećmi

Oceniając tę książkę nie jestem w stanie być obiektywna, bo po pierwsze to jestem nieuleczalną kociarą posiadającą koty w domu, a po drugie to od lat uwielbiam panią Piątkowską jako autorkę dla dzieci. Ale moja najmłodsza latorośl jest zachwycona gdy czytam Jej opowieści z tej książki. Więc obie polecamy tę książkę jako ciepłą i sympatyczną lekturę o najmilszych czworonogach na świecie :)

Przesympatyczne historie o kotach,kotkach,kociskach i ich właścicielach.Proste,kolorowe i sugestywne ilustracje dodają atrakcyjności każdemu opowiadaniu.Czasem można się serdecznie uśmiać, a czasem uronić łzę wzruszenia.Dla urozmaicenia każde opowiadanie rozpoczyna złota myśl o KOTACH.Serdecznie polecam wszystkim dużym i małym wielbicielom kocich spraw :>

Dodaj cytat z książki Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach