Izrael 2020. Operacja Sara

Okładka książki Izrael 2020. Operacja Sara Steffen Slavo
Okładka książki Izrael 2020. Operacja Sara
Steffen Slavo Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza kryminał, sensacja, thriller
Warszawska Firma Wydawnicza
2012-12-14
2012-12-14
978-83-7805-264-7

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Pewnego dnia cieszący się uznaniem 60-letni austriacki dziennikarz odpoczywa w cieniu wiedeńskich zabytków. Nagle dzwoni do niego brat z wiadomością, która diametralnie zmieni jegi życie i wystawi je na realne niebezpieczeństwo...

Po kilku dniach David dowiaduje się, że jego Jacob zginął pod kołami samochodu nieopodal miejsca zamieszkania. Mimo cierpienia po śmierci najbliższego krewnego bohater musi zająć się pogrzebemm a przede wszytskim sprowadzić ciało do kraju z dalekiego Izraela. Wyjeżdża więc na Bliski Wschód, jak się później okaże, podróż ta stanie się początkiem lawiny zdarzeń, zapewniających Krischmannowi ogromne dawki adrenaliny.

Bohater odkryje bowiem, że brat został zamordowany, ponieważ wszedł w posiadanie niezwykle ważnych i ściśle tajnych informacji. Ktoś produkuje niewykrywalne substancje powodujące bezpłodność i szybką śmierć. Przedstawiciele jednego narodu planują pozbyć się sąsiadów rozszerzyć swą przestrzeń życiową. Czy nie przypomina Wam to wydarzeń z przeszłości? Mi niestety tak. Z resztą podobieństw jest więcej... Bowiem gwałtownie maleje grono osób znających prawdę o tych specyfikach. Natomiast możni tego świata oraz media wolą milczeć i nie wspominać o agresywnej polityce Izraela. Przyjmują jednostronny ogląd sytuacji na Bliskim Wschodzie. To Izrael jest pokrzywdzony i ciągle atakowany przez arabskich fanatyków. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy ktoś zdąży w porę zareagować i powstrzymać szaleńców przed realizacją ich okrutnego planu? Przekonajcie się sami. Jaką rolę odegrają w nadchodzących wydarzeniach: austriacki dziennikarz i polski detektyw, były komandos i członek GROM-u?

Książka Steffena Slavo to świetny thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony. Okazuje się, iż nic nie jest takie, jak się z pozoru wydaje. Autor pokazuje, jak czuje się człowiek rzucony w centrum światowego spisku, który jest osaczony i śledzony przez obcy wywiad. David dowiaduje się, że w najtrudniejszych chwilach może liczyć na: ukochaną Annę, Antona i byłego komandosa z Polski - Jana Nowaka. Natomiast znajomi mający ogromne wpływy nie chcą się mieszać w międzynarodową aferę inadstawiać karku mimo, iż dziennikarzowi grozi śmierć.

Pisarz umiejętnie skonstruował opowieść o zagrożeniu na Bliskim Wschodzie i trudnych relacjach między Arabami i Żydami. Nagłe zwroty akcji i doskonale dobrani bohaterowie to atuty tej książki. Pod warstwą politycznej poprawności ukryte są interesy różnych środowisk żądnych władzy i wielkości. Czy przerażająca prawda ujrzy światło dzienne? Czy Davud przeżyje liczne ataki specsłużb? Dowiecie się sięgając po tę pozycję. W dodatku na jej kartach często poczytacie o Polsce widzianej oczami rozczarowanego niedoskonałościami ustroju i słabościami ludzi - polskiego detektywa oraz zaintrygowanego problemami naszego kraju - zachodniego dziennikarza.
Zapraszam do lektury.

• ( __ )