Fałszywy książę

Jennifer A. Nielsen Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia władzy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The False Prince
Janusz Ochab
Egmont Polska
The False Prince
Trylogia władzy (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Janusz Ochab

Książka mówiąca o tym że w ludziach widzimy tego kogo chcemy zobaczyć. Często osoba może być kimś zupełnie innym jednak nie zauważymy tego nalepiając ludziom etykiety.

Główny bohater zbyt idealny i całość troochę naciągana, ale była to jedna z moich ukochanych serii dzieciństwa i ubolewałam, że wydawnictwo nie dokończyło i nie wydało ostatniego tomu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak dla mnie rewelacja! Skomplikowane, ale dzięki temu możemy zagłębić się w świat Sage'a i jego przyjaciół. Poznać historię królestwa, do którego (dzięki autorce) się przenosimy. Polecam!

Nie spodziewałam się, że tak mnie zachwyci i wciągnie. Wiele razy mnie zaskoczyła. Przyjemna lektura młodzieżowa, wciągająca historia małego sieroty, który stara się przetrwać. Jego postać na pewno was zachwyci.

Jakże ciężko się to czytało. Już kij z tym, że fabuła jest mocno przewidywalna, to jeszcze można przeboleć. Nawet ze schematów i banałów można zrobić coś ciekawego, jeśli umie się dobrze pisać. Tutaj jednak mamy papierowe, płaskie postacie, bardzo ubogo wykreowany świat i najzwyczajniejsze w świecie przynudzanie.

Z jednej strony, miło spędziłam czas czytają tą powieść. Idealna, gdy nie mamy siły na cokolwiek. Z drugiej, czy powieści młodzieżowe nie mogą mieć chociażby minimalnie nieprzewidywalnej akcji? Bohaterów z charakterem? Wszyscy są maksymalnie nijacy. Pozamieniajmy imiona i nikt nie zauważy różnicy.

Zwrot akcji zaprezentowany na końcu? Naciągany.
Przykre, bo sam motyw...

Świetne young adult. Na szczęście bez cukierkowości i trójkątów miłosnych. Jest nieprzyjemnie, niebezpiecznie i wciągająco. Największa niespodzianka nie jest może zaskakująca, jeśli uważnie czytamy, ale satysfakcjonująca, tak samo jak zakończenie.

Ta powieść na swój sposób ujęła moje serce.

Na półkach: , , , , , , , ,

Zamiar przeczytania "Fałszywego księcia" nosiłam w sobie już od dawna, ale z jakichś niewiadomych powodów odsuwałam tą decyzje w czasie. To był błąd. Bo gdy wreszcie sięgnęłam po debiutancki egzemplarz Jennifer Nielsen, nie mogłam się oderwać! Dostałam dokładnie to czego oczekiwałam, jeśli nie więcej: niebanalną historię, misternie utkaną intrygę i świetnie skonstruowanych...

Niby fabuła dość oczywista, a i tak mnie zaskoczyła. Fajny główny bohater z ciekawym charakterkiem.

Dyskusje

1 248