Fałszywy książę

Okładka książki Fałszywy książę
Jennifer A. Nielsen Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia władzy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Trylogia władzy (tom 1)
The False Prince
Egmont Polska
2013-01-23
2013-01-23
Janusz Ochab

Szybko się czyta, rozdziały są krótkie i do pewnego stopnia, stopnia niskiego, pomysł na historię był dobry. Ale później zaczyna się przesada i gra w zdobycie tronu robi się przewidywalna.
Zawiodło mnie zakończenie, gdyż to proste zakończenie, gdzie Jarod-Książe zasiada na tronie. O wiele ciekawsze byłoby, gdyby Jarod-NIe-Książe zasiadł na tronie (kurde, jak to wyjaśnić bez spoilerów?)
Nie, tom drugi nie przeczytam. Wojna, tak, spodziewam się jej, ale już po lekturze tego tomu wyzbyłam się zainteresowania.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

nietuzinkowa historia napisana pięknym językiem

nietuzinkowa historia napisana pięknym językiem

Zachwycałam się tą książką parę lat temu... Po przeczytaniu jej ponownie niedawno, dalej się nią zachwycam! Przygotujcie się na masę subiektywnej antykrytyki!

To, jak wykreowany jest główny bohater jest dla mnie niepojęte! Uwielbiam Sage'a całym serduszkiem i jest on jednym z moich książkowych mężów 😂 Jego ironiczne poczucie humoru, styl bycia, nieudolność w niektórych momentach, a z czasem i troska czynią go jednym z moich ulubionych bohaterów wszech czasów!

Ale wracając do historii...

Sage jest chłopcem z sierocińca, który radzi sobie jak może w życiu, kradnąc i nie przejmując się absolutnie nikim i niczym.
Pewnego dnia zjawia się mężczyzna, który mówi, że jest w stanie pomóc mu odmienić swoje dotychczasowe życie. Wystarczy, że ten włoży odrobinę chęci oraz wysiłku i stanie do rywalizacji o "tytuł" fałszywego księcia. Nie uwierzycie, ale nic nie idzie zgodnie z planem.

Mogłabym pisać o tej książce i pisać, jednak nie chcę zdradzać Wam fabuły, bo to, co się tam dzieje jest absolutnie cudowne i zaskakujące!

PS w Polsce są wydane dwie z trzech części tej trylogii - jeśli ktoś ma ochotę na naprawdę wartą uwagi fantastykę i czyta po angielsku, polecam 💙

Takiego zwrotu akcji się nie spodziewała. Autorka mnie bardzo zaskoczyła co mi się bardzo spodobało. Zdecydowanie polecam tą książkę.

Książka mówiąca o tym że w ludziach widzimy tego kogo chcemy zobaczyć. Często osoba może być kimś zupełnie innym jednak nie zauważymy tego nalepiając ludziom etykiety.

Główny bohater zbyt idealny i całość troochę naciągana, ale była to jedna z moich ukochanych serii dzieciństwa i ubolewałam, że wydawnictwo nie dokończyło i nie wydało ostatniego tomu

Jak dla mnie rewelacja! Skomplikowane, ale dzięki temu możemy zagłębić się w świat Sage'a i jego przyjaciół. Poznać historię królestwa, do którego (dzięki autorce) się przenosimy. Polecam!

Nie spodziewałam się, że tak mnie zachwyci i wciągnie. Wiele razy mnie zaskoczyła. Przyjemna lektura młodzieżowa, wciągająca historia małego sieroty, który stara się przetrwać. Jego postać na pewno was zachwyci.

Jakże ciężko się to czytało. Już kij z tym, że fabuła jest mocno przewidywalna, to jeszcze można przeboleć. Nawet ze schematów i banałów można zrobić coś ciekawego, jeśli umie się dobrze pisać. Tutaj jednak mamy papierowe, płaskie postacie, bardzo ubogo wykreowany świat i najzwyczajniejsze w świecie przynudzanie.

Z jednej strony, miło spędziłam czas czytają tą powieść. Idealna, gdy nie mamy siły na cokolwiek. Z drugiej, czy powieści młodzieżowe nie mogą mieć chociażby minimalnie nieprzewidywalnej akcji? Bohaterów z charakterem? Wszyscy są maksymalnie nijacy. Pozamieniajmy imiona i nikt nie zauważy różnicy.

Zwrot akcji zaprezentowany na końcu? Naciągany.
Przykre, bo sam motyw historii bardzo ciekawy.

Zwrot akcji zaprezentowany na końcu? Naciągany.
Przykre, bo sam motyw...

Video