Fałszywy książę

Okładka książki Fałszywy książę Jennifer A. Nielsen
Okładka książki Fałszywy książę
Jennifer A. Nielsen Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia władzy (tom 1) fantasy, science fiction
Trylogia władzy (tom 1)
The False Prince
Egmont Polska
2013-01-23
2012-04-01
Janusz Ochab

Czytając tę książkę nie mogłam nie być pod wrażeniem inteligencji pisarskiej autorki - przemyślana fabuła i genialny zwrot akcji, plus do tego Sage ;)

Książka jak i pod nastolatków jak i pod dorosłych którzy szukają trochę akcji napisanej na wzór starego stylu. Książka oddziałowuje bardzo na wyobraźnie

Bardzo fajne i szybko się czyta.

Bardzo fajne i szybko się czyta.

Historia, jakże aktualna, wstawiona w ramy fantazyjnego królestwa. Fabuła opowiada o trzech sierotach i ich udziale w mistyfikacji. Wszystko dla dobra ogółu. Za "to" dobro trzeba zapłacić kłamstwem. Czy plan bezwzględnego lorda się powiedzie? Trzeba przekonać się samemu.
Trzyma w napięciu, szybko się czyta. Dość ciekawa. Bogata problematyka.

Więcej znajdziecie tutaj:

Trzyma w napięciu, szybko się czyta. Dość ciekawa. Bogata problematyka.

Więcej znajdziecie...

Książka która rozpoczęła moją czytelniczą przygodę. Uwielbiam do niej wracać, ze względu na ciekawą przygodę i nietuzinkową postać. Porównałabym Sage'a do takiego marvelowskiego Lokiego gdyż zawsze masz jakiś plan, zawsze wpadnie w jakieś tarapaty, ale swoim ciętym językiem i sprytem spróbuje naprawić sytuację.

2080

Szybko się czyta, rozdziały są krótkie i do pewnego stopnia, stopnia niskiego, pomysł na historię był dobry. Ale później zaczyna się przesada i gra w zdobycie tronu robi się przewidywalna.
Zawiodło mnie zakończenie, gdyż to proste zakończenie, gdzie Jarod-Książe zasiada na tronie. O wiele ciekawsze byłoby, gdyby Jarod-NIe-Książe zasiadł na tronie (kurde, jak to wyjaśnić bez spoilerów?)
Nie, tom drugi nie przeczytam. Wojna, tak, spodziewam się jej, ale już po lekturze tego tomu wyzbyłam się zainteresowania.

nietuzinkowa historia napisana pięknym językiem

nietuzinkowa historia napisana pięknym językiem

Zachwycałam się tą książką parę lat temu... Po przeczytaniu jej ponownie niedawno, dalej się nią zachwycam! Przygotujcie się na masę subiektywnej antykrytyki!

To, jak wykreowany jest główny bohater jest dla mnie niepojęte! Uwielbiam Sage'a całym serduszkiem i jest on jednym z moich książkowych mężów 😂 Jego ironiczne poczucie humoru, styl bycia, nieudolność w niektórych momentach, a z czasem i troska czynią go jednym z moich ulubionych bohaterów wszech czasów!

Ale wracając do historii...

Sage jest chłopcem z sierocińca, który radzi sobie jak może w życiu, kradnąc i nie przejmując się absolutnie nikim i niczym.
Pewnego dnia zjawia się mężczyzna, który mówi, że jest w stanie pomóc mu odmienić swoje dotychczasowe życie. Wystarczy, że ten włoży odrobinę chęci oraz wysiłku i stanie do rywalizacji o "tytuł" fałszywego księcia. Nie uwierzycie, ale nic nie idzie zgodnie z planem.

Mogłabym pisać o tej książce i pisać, jednak nie chcę zdradzać Wam fabuły, bo to, co się tam dzieje jest absolutnie cudowne i zaskakujące!

PS w Polsce są wydane dwie z trzech części tej trylogii - jeśli ktoś ma ochotę na naprawdę wartą uwagi fantastykę i czyta po angielsku, polecam 💙

Takiego zwrotu akcji się nie spodziewała. Autorka mnie bardzo zaskoczyła co mi się bardzo spodobało. Zdecydowanie polecam tą książkę.

Książka mówiąca o tym że w ludziach widzimy tego kogo chcemy zobaczyć. Często osoba może być kimś zupełnie innym jednak nie zauważymy tego nalepiając ludziom etykiety.

Video

Video