Kobieta w średniowiecznej Europie

Andrzej Radzimiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza popularnonaukowa
978-83-231-2811-3
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
średniowiecze europa kobiety kultura
popularnonaukowa
978-83-231-2811-3
średniowiecze europa kobiety kultura

Tytuł dobrany dość niefortunnie (pewnie zabieg marketingowy), bo redukujący bogatą zawartość. Nadto samo określenie „kobieta” było zwrotem nieobecnym w średniowieczu - co sam autor podkreśla w pierwszych stronach - był to bowiem termin nowożytny mający początkowo zdecydowanie negatywny wydźwięk.

Ze względu na związek antyku na omawianą epoką naświetlono kwestię...

• Średniowiecze
  • Historia - średniowiecze