Da Capo al Finne

muzyka
Sowa
2012-01-01
2012-01-01
muzyka muzyka polska muzyka wokalna

Zerżnąć Joyce'a do samych nut

Po "brawurowym" przekładzie nieprzekladalnego utworu Jamesa Joyce'a "Finnegans wake", którego dokonał Krzysztof Bartnicki, narodziły się pytania o sens - o sens tekstu, o sens tłumaczenia. Dla tłumacza było to doświadczenie podobne do toczenia bitwy, co opisał w swoim dziele "Fu wojny", gdzie pracę tłumacza porównał do taktyki wojennej,...

• 52 książki 2013

Dodaj cytat z książki Da Capo al Finne