Tom Waits. Życie na poboczu

2021-05-05
2021-05-05
Filip Łobodziński
biografia tom waits muzyka Barney Hoskyns filip łobodziński

Zacznę od podziękowań i uznania dla pana Filipa Łobodzińskiego, naprawdę kawał dobrej i solidnej roboty.
Co do treści. Autor mocno koncentruje się na początkowej fazie twórczości Waitsa. Od momentu gdy Waits poznaje żonę i zmienia podejście do tworzenia ,czuć że ta nie jest bliska autorowi. Przebrnięcie przez życiorys Waitsa ,nie jest prosta sprawa.
Jestem pełen uznania za...

Najpierw należy podkreślić, że książkę przetłumaczył Filip Łobodziński, co niejako z automatu, podnosi ocenę o jedną gwiazdkę. Dzięki temu nie tylko jest ona świetna w czytaniu, ale zawiera też cenne przypisy tłumacza, w których wyjaśniono trudniejsze fakty i nieczytelne konteksty, poprawiono także błędy autora. Autor Dylan.pl uaktualnił także historię Waitsa aż do 2020...

Weź człowieku idź i napisz biografię Toma Waitsa. Nic prostszego, wydawałoby się. Tymczasem słynny artysta szczelnie odgrodził się od rzeczywistości medialnej i chroni swoją prywatność z godnym podziwu skutkiem. Do tego stopnia ma w tym wsparcie współpracowników, że nawet Keith Richards odmówił Barney`owi Hoskynsowi – autorowi książki „Życie na poboczu” – udzielenia...

• Muzyka
  • Skądinąd