Legenda. Rebeliant

Okładka książki Legenda. Rebeliant
Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-02-02
Marcin Mortka
legenda

więcej Więcej

Moja najukochańsza trylogia. Pełna akcji i pięknych scen. Normalnie arcydzieło. Niektórzy uważają, że jest przewidywalna. Ja nie miałam czasu tak jej analizować, za bardzo byłam wciągnięta czytaniem. Serdecznie polecam.

zawiodłam się na niej, może podeszłam ze zbyt wieloma oczekiwaniami? i przez to wyszło jak wyszło.Lu miała ciekawy pomysł na świat i rząd chociaż trochę mamy tu zmarnowany potencjał. nie stworzyła też żadnych wyjątkowych bohaterów lub relacji, które się między nimi zrodziły.zbyt dużo skupiła uwagi na głównych postaciach, a zbyt mało na drugoplanowych których rozwinięte...

June - piętnastoletnia geniuszka militarna.
Day - nieuchwytny przestępca.
Pewnego wieczoru ich ścieżki łączą się. Co z tego wyniknie?
Losy dwóch bohaterów niezwykle mnie wciągnęły. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jednak przeszkadzał mi trochę ich wiek - jakoś nie przepadam gdy bohaterowie są bardzo młodzi a z zachowania są niczym 25-latkowie. Jednak biorąc pod uwagę...

Zasadniczo jak na pierwszy tom, nie jest bardzo skomplikowana. Przez fakt wykorzystania mapy świata, który istnieje, uniwersum nie było takie ciężkie do wyobrażenia. Podział na rozdziały przeplatające co drugi historie bohaterów, też są dobrym pomysłem. Pozycja wciągająca i zachęcająca wejść w całą serię. Polecam!

Bardzo dobra książka, może trochę przewidywalna ale w tym wypadku nie było to dla mnie problemem. Klimatem przypomina trochę Więźnia Labiryntu albo Czas Żniw

Książkę czytam po raz drugi, i ponownie pochłonęłam ja w jeden dzień. Po raz kolejny zachwyca mnie wykreowany rząd a także inteligentni bohaterowie. Rzeczywiście jednak po latach młody wiek bohaterów jest dość nieprawdopodobny w stosunku do tego co robią i kim są.

Cała trylogia pochłonęła mnie tak bardzo, że czytałam wszędzie, gdzie się da. Naprawdę polecam!

naprawdę ok, zaczynam się starzeć, bo przeszkadza mi wiek bohaterów. Choć wielkim plusem jest ich inteligencja

Wracam do tej serii po latach i nadal wciąga mnie tak samo. Jedna z moich ulubionych, dystopijnych YA.

Nie powinnam sięgać po taki temat. Mamy prawdziwą pandemię, więc po co się jeszcze dołować i czytać o kwarantannach, zamieszkach, godzinach policyjnych, kontrolowanych eutanazjach…

Cykl okazał się piękną baśnią, o tym jak ważne są prawdziwe uczucia przyjaźń i miłość, że oparciem dla Ciebie była, jest i będzie rodzina a siłą napędową Twoich działań jest troska o...

3 509
    2 684