Na cienistej plaży

2012-08-22
2012-08-22
Dorota Jankowska-Lamcha
Literatura współczesna 21w

Druga część z cyklu serii nad Zatoki Aniołów bardzo mnie przypadła do gustu.
Oderwać nie łatwo było mi się od książki.
Skrywane tajemnice i sekretów więcej było w powieści,jest tu wątek kryminalny.
Szczerze powiedziawszy bardzo dobra,ładna i wzruszająca powieść kryminalna.

Druga część z cyklu serii nad Zatoki Aniołów bardzo mnie przypadła do gustu.
Oderwać nie łatwo było mi się od książki.
Skrywane tajemnice i sekretów więcej było w powieści,jest tu wątek kryminalny.
Szczerze powiedziawszy bardzo dobra,ładna i wzruszająca powieść kryminalna.

Kolejna para dawnych kochanków powraca nad Zatokę Aniołów. Kiedyś nastolatkowie a teraz dorośli szukają rozwiązań powodów, które ich rozdzieliły. Po raz kolejny przygarnia ich patchworkowa wspólnota i okazuje się, że to czego szukali w świecie jest w małym miasteczku, które kiedyś opuścili. Story nieźle skonstruowana, sporo się dzieje. Dobrze się czyta. Polecam.

Wróciłam do tej książki po raz drugi. Bardzo przypadła mi do gustu. Przyjemnie się czytało, w ogóle mnie nie nudziła. Ciekawe historie i przeżycia bohaterów. Książka ma szczęśliwe zakończenie, zabojca Abby zostaje zdemaskowany, nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. Książa bardzo w moim guście.

"Na cienistej plaży" to udana kontynuacja cyklu o Zatoce Aniołów. Poznajemy nowych bohaterów, a także dowiadujemy się co słychać u tych, których już znamy.
Książkę czyta się przyjemnie. Napisana jest w tym samym stylu, co część pierwsza. Wciągająca narracja, dość szybka i niezbyt zawikłana fabuła to niewątpliwe plusy tej książki.
Polecam.

Polecam.

"Na Cienistej Plaży" urzekło mnie odrobinę mniej niż część pierwsza cyklu. Trochę mniej tu elementów baśniowości i morskiego klimatu, a więcej poważnych dramatów ludzkich, na pierwszy plan wysuwa się też wątek kryminalny.
To była wciąż dobra rozrywka, ale oceniam ją nieco niżej od pierwszego tomu:)

To była wciąż dobra rozrywka, ale oceniam ją nieco niżej od pierwszego tomu:)

Kolejna książka z cyklu Zatoki Aniołów. Tutaj tytułowe anioły nie zajmują już tak ważnego miejsca jak w poprzedniej książce. A pomimo wątku kryminalnego czyta się ją lekko i przyjemnie.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Polubiłam ten cykl "Zatoka Aniołów". To takie senne, małe miasteczko w którym wszyscy się znają i prawie wszystko o sobie wiedzą. Jednak i tutaj bohaterowie przeżywają swoje miłości i dramaty, a nierozwiązana tragedia sprzed lat pilnie domaga się swojego rozwiązania. Przeczytałam tą książkę z wielką przyjemnością. Polecam!!!

1998

Bardzo dużo osób wyjechało kiedyś z Zatoki Aniołów z różnych powodów.
Teraz powracają, bo są potrzebni innym albo sami potrzebują pomocy...Aniołów.
Lauren przyjeżdża po 13-tu latach nieobecności tylko na kilka dni, bo musi coś zrobić z chorym na Alzheimera ojcem. Wyjechała po morderstwie swojej siostry Abby o które był oskarżony jej chłopak Shane.
On też powrócił po latach włóczęgi na morzu i nieoczekiwane spotkanie z Lauren znowu budzi uśpione demony sprzed lat.
Powracają wspomnienia młodzieńczej miłości, a także tragicznego dnia gdy została zamordowana Abby o który to czyn on był właśnie podejrzewany.
Teraz razem z Lauren starają się znaleźć prawdziwego mordercę a im dłużej ze sobą przebywają tym bardziej ciągnie ich do siebie i sprawdza się powiedzenie
że "stara miłość nie rdzewieje".
Prócz bardzo emocjonującej historii nowych bohaterów autorka opowiada również smutną i pełną wzruszeń historię Kary i Collina, który nie może obudzić się ze śpiączki a także o policjancie Joe, jego kłopotach z żoną i zauroczeniem lekarką Charlotte. Mam nadzieję, że dalszych częściach tych postaci drugoplanowych również nie zabraknie.
Kolejne świetne połączenie powieści obyczajowej z pięknym wątkiem miłosnym (Lauren-Shane i Kara-Collins) jak również z ciekawym wątkiem sensacyjnym, którego zakończenie było dla mnie wielkim zaskoczeniem.
Bardzo podoba mi się styl pisania autorki...lekki, prosty a zarazem wciągający i przystępny dla każdego czytelnika.
Mam nadzieję, że kolejne części cyklu będą również tak bardzo interesujące i wciągające .

Bardzo dużo osób wyjechało kiedyś z Zatoki Aniołów z różnych powodów.
Teraz powracają, bo są potrzebni innym albo sami potrzebują pomocy...Aniołów.
On też powrócił po latach...

Tu było zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej części.Znałam już losy co niektórych bohaterów drugoplanowych,w pierwszej części występował też Shane.Laureen była nowa postacią,ale związana z Zatoką Aniołów.Ciekawa zagadka kryminalna,dobrze skonstruowany romans z sekretami w tle i spotkaniem po latach.
Jedyne co nie do końca mi podeszło w tej książce to fragment,w którym duch,czy może dusza Colina odwiedza Karę.To takie trochę bez sensu zważywszy na to,że Colin niedługo później wybudził się ze śpiączki.Miałoby to więcej sensu,gdyby umarł,wówczas to pożegnanie nabrałoby innego znaczenia.Miałam wrażenie,że autorka koniecznie chce pokazać"anioła",żeby czytelnik nie zapomniał o czym jest ten cykl.Chyba lepszym pomysłem byłoby,gdyby to dusza Abby pokazała się jej bliskim,jesli już konieczne było pokazanie jakiegoś anioła.
Mimo wszystko dobrze mi się czytało.

Jedyne co nie do końca mi podeszło w tej książce to fragment,w którym...

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

Piękna historia, składająca się z 5 tomów trzeba przeczytać wszystkie.

• Biblioteka
  • Przeczytane 2013