Kiedy serce płacze

Okładka książki Kiedy serce płacze Cindy Woodsmall
Okładka książki Kiedy serce płacze
Cindy Woodsmall Wydawnictwo: WAM Cykl: Hannah Lapp (tom 1) Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Hannah Lapp (tom 1)
Labirynty. Kolekcja prozy
When the Heart Cries
WAM
2011-04-01
2011-04-01
Julita Makowiecka
powieść Amisze romans romans chrześcijański beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna romanse miłość rodzina

Książka stanowi pierwszą część cyklu, której bohaterką jest Hannah Lapp.
Hannah jest amiszką, która zakochuje się swą pierwszą miłością w Angliku – Paulu. Chłopak nie należy do wspólnoty, która rządzi się swoimi zasadami. Mimo to dziewczyna przyjmuje oświadczyny. Nie ma jednak happy endu. Tego samego dnia zostaje napadnięta i zgwałcona przez obcego mężczyznę. Dziewczyna przeżywa koszmar, lecz nie zostaje zrozumiana przez najbliższych. Wkrótce okazuje się, że owocem gwałtu jest niechciana ciąża. Jak potoczą się losy dziewczyny?

Książkę czyta się dobrze i wciąga. Dzięki niej więcej dowiedziałam się o życiu we wspólnocie amiszów ich zwyczajach i życiu codziennym. Bardzo współczułam Hannah i jej cały czas kibicowałam.
Na pewno sięgnę po kolejne części tej historii.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

Książka stanowi pierwszą część cyklu, której bohaterką jest Hannah Lapp.

Bardzo ciekawie przedstawiona historia miłosna 17 letniej amiszki i niewiele starszego mennonity. Początkowo miałam obawy bo ortodoksyjne religie źle mi się kojarzą, ale przebrnijcie początek bo historia jest o wolności wyboru w kontekście wiary w Boga. I to nieważne w jakiej religii tą wiarę realizujemy. Bohaterkę w jednym dniu spotyka wielkie szczęście i staje się ofiarą traumatycznego zdarzenia. Trauma dotyka ją i jej bliskich, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić. Do jak dramatycznych zdarzeń to prowadzi warto się przekonać czytając całą sagę. Bardzo polecam.

Slabe to, rozwlekle, czasem naiwne. Ksiazka moglaby byc o polowe krotsza. Brak polotu, jesli chodzi o styl pisarski.

Bardzo dobra opowieść o życiu we wspólnocie Amiszów, jakże egzotyczny dla nas sposób życia i myślenia- polecam i zabieram się od razu za ciąg dalszy

Ta książka stanowi dla mnie bezwzględny wyjątek z całego cyklu "Labiryntów", której nie doczytałem. Książka beznadziejna, ze względu na treść. Osobiście nie mam niczego do Amiszów, niech sobie żyją jak im się podoba. Ale przebrnięcie przez to zakute, zaściankowe i bezduszne myślenie i działanie bohaterów opisanych w powieści, dotyczące świata, wiary i wogóle życia było dla mnie nie możliwe! Polecam jednak lekturę tym wszystkim, którzy uważają, że Kościół Katolicki ogranicza ich wolność, może zmienią zdanie ;)

Cudowna seria. Czytałam z zapartym tchem. Można się dużo dowiedzieć na temat życia amiszów. Jest to szczególna społeczność, umiejąca sobie nawzajem pomagać, ale też bardzo specyficzna, jeśli chodzi o rozwiązywanie pojawiających się trudności i problemów. Tytułowa bohaterka skradła moje serce. Gorąco polecam.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Poruszająca książka o amiszce, której życie rozdarte jest pomiędzy zasadami, które powinna respektować a własnymi przekonaniami i uczuciami, które żywi do wnuka Pani Waddell. Historię tą przeżywa się wraz z bohaterką i niejednokrotnie doprowadza ona do łez. Zachęcam do lektury ;) Warto!

1968

Oj,długo czekałam na wypożyczenie tej sagi(I części nie było w mojej bibliotece) i gdy w końcu dorwałam ją w moje ręce od razu wzięłam się za czytanie.
Wczoraj wypożyczona-wczoraj przeczytana,a dziś już zaczęłam czytać parę stron z II części.
Tak ,jak się spodziewałam, powieścią jestem oczarowana.
Czytając ją targały mną liczne emocje, raz choć wiedziałam jak surowe są zasady amiszów byłam po prostu na nich zła, wściekła i miałam ochotę krzyczeć, by wreszcie otworzyli oczy,a raz współczułam niedoli Hannah i razem z nią płakałam.
Autorka dobrze oddała klimat małej,zamkniętej społeczności jakimi są amisze,a cała historia, choć dzieje się w niej dużo, kręci się wolnym i spokojnym rytmem,tak jak toczy się życie amiszów.
Tak jak już pisałam ja jestem pod dużym jej wrażeniem.Polecam!

Tak ,jak się spodziewałam, powieścią jestem oczarowana.
Czytając ją targały mną liczne emocje, raz choć wiedziałam jak surowe są...

Bardzo piękna i przejmująca książka. Według mnie w dużej mierze o braku zrozumienia i sztywności poglądów. Przybliżyła mi mało znany swiat amiszów.

Świetna książka,
im dłużej ją czytałam tym bardziej mi się podobała. Wciągnęła mnie bez reszty.
Niesamowite jest to, że autorka nie przerysowała historii, nie słodziła nadmiernie. Napisana szczerze, emocje bohaterów wiernie oddane, mogłam się w nie wczuć.

Zakończenie smutne, uważam jednak że lepsze niż wszystkim dobrze znany "happy end". Polecam każdemu :)

Świetna książka,
im dłużej ją czytałam tym bardziej mi się podobała. Wciągnęła mnie bez reszty.

• 2015

Cindy Woodsmall Kiedy serce płacze Zobacz więcej