Powstrzymaj mnie

Okładka książki Powstrzymaj mnie Brenda Novak
Okładka książki Powstrzymaj mnie
Brenda Novak Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Sensacja kryminał, sensacja, thriller
Sensacja
Stop Me
HarperCollins
2010-04-23
2010-04-23
Elżbieta Smoleńska
Last Stand

Całkiem zgrabnie napisany kryminał. Akcja toczy się wartko, książka wciąga od pierwszej strony

Nie jest to może jakaś wybitna literatura, ale czyta się naprawdę przyjemnie

Ta część podobała mi się dużo bardziej niż pierwsza

Polecam na leniwe, zimowe wieczory

Nie jest to może jakaś wybitna literatura, ale czyta się naprawdę przyjemnie

Ta część podobała mi się dużo bardziej niż pierwsza

Polecam na leniwe, zimowe wieczory

Świetnie napisany kryminał ze śmiertelnie niebezpiecznymi mężczyznami, a w tle wątek miłosny.
Jasmine wraz z koleżankami prowadzi fundację, która pomaga w poszukiwaniach zaginionych osób. Jedną z nich była także jej siostra Kimberly, która została porwana 16 lat temu. Jej rodzina się rozpadła. Żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia, sięgnęła po narkotyki. Porywacz po tylu latach postanowił o sobie przypomnieć i wysłał jej bransoletkę, która należała do zaginionej i liścik "powstrzymaj mnie". Jasmine posiada zdolności, dzięki którym pomogła schwytać wielu sprawców. Trafia na kolejny trop w Nowym Orleanie, gdzie 4 lata temu została brutalnie zabita maleńka Adele. Ten styl pisma był taki sam, więc odpowiedź na wiele pytań musi się tu znajdować. Odnajduje ojca dziewczynki.
Romain Fornier od niedawna przebywa na wolności. Po nieudanym procesie zastrzelił Francisa Moreau, mordercę jego córeczki. Ale czy na pewno była to odpowiednia osoba? Nigdy się nad tym nie zastanawiał, do czasu przyjazdu Jasmine. Jako były żołnierz, który stracił całą rodzinę, nie radził już sobie z emocjami. Był odludkiem, wycofany z życia towarzyskiego. Dzięki młodej kobiecie i uczuciu, które w nim rozbłysło, zaczął się interesować na nowo sprawą sprzed lat. Rodzina Moreau, jego matka i bracia coś ukrywali i z pewnością ma to związek z zabójstwem. Zwracają się więc do policjantów, którzy wówczas prowadzili sprawę. Detektyw Huff był pewien, że sprawcą jest Francis, ale nie wszyscy go popierali. Pearson Black był przeciwny takim oskarżeniom, ale został szybko oddalony z policji. Po takim czasie, gdy sprawa wróciła a pętla osób podejrzanych się zacieśnia, robi się niebezpiecznie. Kto kłamie i jest prawdziwym przestępcą, który nie liczy się z innymi?
Przeczytajcie. Ciekawy obrót spraw i jeszcze ciekawsze zakończenie.

Strzał w pierwszych kartkach książki,powiadomił mnie.Że może,to być świetna literatura sensacyjna.
No,może ta świetna to bym polemizował.
Bo,jakoś dzieło sztuki to to nie jest.Ale,warto może ją przeczytać.
Bo,potem wciąga i to dość dobrze.
Ale moim zdaniem kończy się bardziej romansowo.

No,może ta świetna to bym polemizował.
Bo,jakoś dzieło sztuki to to nie jest.Ale,warto może ją przeczytać.
Bo,potem wciąga i to dość dobrze.
Ale moim zdaniem kończy się bardziej romansowo.

zaskakująca, wciągająca książka

zaskakująca, wciągająca książka

„Powstrzymaj mnie” jest równie lekkie, łatwe i przyjemne jak tom pierwszy. Za to trochę lepiej i ciekawiej skonstruowana intryga, romans też wyszedł tutaj odrobinę bardziej interesująco. Oczywiście zakończenie znowu słodziutkie, wszyscy źli zostają ukarani, a dobrzy żyją długo i szczęśliwie. Ni i w książce brakuje zakończenia, treść bardzo przewidywalna, sprawcy, poza jednym, ujawniają się gdzieś koło połowy, tego jednego też jednak dość wcześnie odgadłam.
Czytać się da, a lektura może spra

Trochę mnie dziwi wysoka nota tej książki. Jest ona po prostu przeciętna. Fakt, czyta się ją bardzo dobrze,ale dlatego,że jest łatwa w odbiorze, ma prosta fabułę i człowiek wyłącza myślenie kompletnie w trakcie czytania. Przeszkadza mi to,że fabuła jest mocno naciągana i kolejne następujące wydarzenia aż mnie dziwiły,że są takie nierealne. Język jest poprawny, zakończenie nie zaskakuje. Ot taka sobie powiastka.

Super historia :) choć i tak najbardziej podobał mi się wątek miłosny :D chyba dlatego, że jestem kobietą :)

Bardzo dobrze i szybko się ją czyta. Nie jestem wielką miłośniczką kryminałów, ale może jednak warto się do nich przekonać ;)

Książka trzymająca w napięciu od pierwszego słowa, do ostatniego słowa, od pierwszego akapitu do ostatniego. Genialna lektura.

Książka, która niesamowicie mnie pochłonęła. Czasem miałam problem z odłożeniem jej gdy wchodziłam do pracy, bo naprawdę było bardzo ciężko. Do samego końca trzymała w niepewności. Dlatego uważam, że warto ją przeczytać :)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Rok 2016

Dodaj cytat z książki Powstrzymaj mnie