Gra pozorów

Okładka książki Gra pozorów Jayne Ann Krentz
Okładka książki Gra pozorów
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: Harlequin literatura obyczajowa, romans
True colors
Harlequin
1983-01-01
1983-01-01
978-83-238-8343-2
Katarzyna Ciążyńska
kobieta romans miłość

Zacznę od tego, że są w tej książce dwa opowiadania i każde innej autorki. Pierwsza Penny Jordan i to ona już nie raz się przekonałam pisze tz. romanse na prawdę źle. Może i chciała, żeby wątek kryminalny był, ale główni bohaterowie jakże irytujący ...
Druga autorka Jayne Ann Krentz, która napisała opowiadanie "Hawajskie wakacje" robi to świetnie i mogę polecić każdemu. Tutaj jest wszystko spójne. Jest wątek kryminalny, jest romans, ale nie nachalny tylko taki, który czyta się z przyjemnością. Mam tej autorki większość książek i ona takie właśnie książki pisze. Nie ma tam ani grama irytacji.
Polecam jeśli ktoś na prawdę chce przeczytać coś innego, lekkiego itp., ale tylko ze względu na drugą autorkę.

Moje nieoczekiwane spotkanie z Jayne Ann Krentz.

Z autorką miałam styczność pod pseudonimem Amanda Quick, czytając romanse historyczne. Kupując tę książkę na Livro, wiedziałam, że się nie zawiodę. Sprawdzone jest zawsze najlepsze, choć nie poszerza horyzontów czytelniczych.

W książce występują dwa opowiadania: "Gra pozorów" i "Hawajskie wakacje".

"Gra pozorów" to historia Jamie, która jest asystentką znanej malarki i jest niepoprawną romantyczką. Kiedy poznaje Cade' a, bardzo szybko się w nim zakochuje bez pamięci i obdarza zaufaniem. Niestety Cade na pozór jest idealny, gdyż romansował z Jamie, by zdobyć dowodu obciążające brata jej pracodawczyni. Kiedy Jamie to odkrywa, zrywa z Cade' em. Ale kiedy emocje opadają, Jamie postanawia dowiedzieć się kim jest człowiek, któremu gotowa była oddać serce...
PODSUMOWANIE: Jamie, bez wątpienia, bywała irytująca (szczególnie kiedy należało działać) naiwna i łatwowierna, ale za to była bardzo lojalna i oddana ludziom na których jej zależało. Cade, ciągły analityk, doskonały strateg,popełnił parę błędów w swoich obliczeniach co do Jamie. Bez wątpienia wątek kryminalny, czyli oszustwa Hadleya, jak najbardziej na plus. Tak swoją drogą to bardzo ciekawa parka: ona, patrząca przez różowe okulary, on ciągle dokonujący obliczeń i analiz.

"Hawajskie wakacje" tutaj bohaterką jest Sabrina, która po nieudanym małżeństwie i traumatycznym rozwodzie z radością czeka na wyjazd na Hawaje. Wszystko byłoby ładnie i pięknie, gdyby mama nie zatrudniła ochroniarza! Rozumiejąc jednak powody matki, Sabrina zgadza się na ochroniarza. Jake, jest irytujący i bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki. Jednakże poznając go bliżej, Sabrina, zakochuje się w swoim ochroniarzu. Jake nie mowi wiele o sobie, prosi Sabrinę, żeby mu zaufała. Czy Sabrina tak zrobi, czy może narazi się na bezpieczeństwo?
PODSUMOWANIE: Jake i Sabrina, to naprawdę urocza parka, ze skomplikowaną przeszłością, swoimi lękami. Są przy tym bardzo zabawni i jak się okazuje (tak to jest możliwe) mężczyźni potrafią bez zbędnych dyskusji nosić ciężkie bagaże, nie zadając pytań co tam jest i dlaczego tyle waży. Sabrina, powściągliwa, nieufna wobec mężczyzn, dzięki Jake' owi rozumie, że nie może wznosić murów obronnych. Jake, wie, że Sabrina jest jego motylem i zrobi wszystko, żeby ją chronić...

Obie historię są dobre i szybko się je czyta. Krentz, pisze świetne książki, kryminały czy romanse... wszystko jedno jaki gatunek są świetne! Jak zwykle są dwa opowiadania, a ja zawsze pisze swój ranking, w tym wypadku ciężko mi go ocenić. "Gra pozorów" bardzo mi się podobała, zwłaszcza główny bohater. "Hawajskie wakacje" też mi się podobały, parę razy się zaśmiałam, czytając.

PODSUMOWANIE OGÓLNE: Miłość mężczyzn, którzy zrobią wszystko, by ochronić swoją ukochaną. Nie są rycerzami w lśniącej zbroi i na białym koniu, ale prawdziwymi mężczyznami z krwi i kości. Za to Jamie i Sabrina, dowiodły co potrafią zrobić kobiety, które są zakochane na zabój i lojalne.

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, ale książka jest bardzo dobra, i w historiach są wątki detektywistyczne, więc za bardzo słodko nie będzie.

Polecam fanom autorki.

Moje nieoczekiwane spotkanie z Jayne Ann Krentz.

W książce występują dwa opowiadania: "Gra pozorów" i "Hawajskie wakacje".

"Gra pozorów" to...

Połączenie wątku kryminalnego i miłosnego, dodaje całej historii smaczku. Ciekawa powieść, fajni bohaterowie, szczególnie przypadła mi go gustu Jamie. Przyznam, że książka jest tak ciekawa, że ciężko odłożyć ją na półkę. Polecam.

Bardzo dobry romans...dwie historie świetnie napisane.
lubię coś lekkiego, miłego przeczytać i rozerwać się przy takiej książce.
Fajna książka...szybko, przyjemnie się czyta po prostu rewelacja!!!

Bardzo dobry romans...dwie historie świetnie napisane.
lubię coś lekkiego, miłego przeczytać i rozerwać się przy takiej książce.
Fajna książka...szybko, przyjemnie się czyta po prostu rewelacja!!!

ksiazka moze i fajna tylko glowna bohaterka strasznie mnie irytowala, cala historie zniszczyla

RomaNsidło prosto niczym z Harlequina. Plusem było to, że zarówno w Grze pozorów jak i Hawajskich wakacjach był wątek kryminalny dzięki czemu nie zwymiotowałam tęczą. Druga historia bardziej przypadająca do gustu.
Jeśli ktoś chce oderwać się na chwilę od rzeczywistości i odpocząć to polecam.

Jeśli ktoś chce oderwać się na chwilę od rzeczywistości i odpocząć to polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowe romansidło z wątkami kryminalnymi, że tak to ujmę, w tle.
Lekka miła książka na zimowe wieczory. Nie wymaga większego zagłębiania się w treść.
Jednak fajnie się czyta. Taka odskocznia od szarej rzeczywistości.

Typowe romansidło z wątkami kryminalnymi, że tak to ujmę, w tle.
Jednak fajnie się czyta. Taka odskocznia od szarej rzeczywistości.

• Romans
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Gra pozorów