Klątwa

Okładka książki Klątwa Shannon Drake
Okładka książki Klątwa
Shannon Drake Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Victorian Fairy (tom 1) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna literatura obyczajowa, romans
Victorian Fairy (tom 1)
New York Times Bestselling Authors: Powieść Historyczna
Wicked
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Aleksandra Komornicka
śmierć arystokraci badacze Egipt zamek uczucia

Lekkie czytadło, ale jak na mój gust trochę za mało romansu w tym romansie. Nie było czasu na rozmowę, wiarygodne rozwinięcie się relacji- całość oparta na kłótniach i łóżku. Intryga ciekawa, ale rozwiązanie naciągane. Rozczarowałam się tą powieścią, w moim odczuciu zmarnowano potencjał bardzo intrygującej koncepcji.

Uczciwie przyznaje, że kiedyś dawno temu, zaczytywałam się w tego typu powieściach i chłonęłam je jak gąbka. Trochę podrosłam, gust się zmienił ale to nie zmienia faktu, że raz na jakiś czas lubię powrócić. Trochę to sentyment, trochę rozluźnienie co nie zmienia faktu, że te powieści traktuje z dużym przymrużeniem oka, chociaż czasem trafiam na perełki. Tutaj jednak zaznaczam, że ta do nich nie należy.

Koniec XIX wieku. Dwoje bohaterów wywodzących się z dwóch zupełnie innych światów. Ona - córka prostytutki, znalazła pracę w dziale tłumaczeń muzeum archeologicznego. On - angielski lord, który odciął się od świata po dramatycznych wydarzeniach w jakich zginęli jego rodzice. Wszyscy są przekonani, że był to nieszczęśliwy wypadek ale on jest przekonany, że było to celowe działanie. Brakuje mu tylko dowodów. Wszystko się zmienia gdy się spotykają. On wie, że wreszcie zyskał coś co umożliwi mu uporządkować przeszłość. I to ona jest kluczem do całej zagadki. Odrobina szantażu, trochę perswazji i wszystko jest możliwe. Nie wziął jednak pod uwagę, że pomiędzy nimi pojawi się coś jeszcze - chemia i przyciąganie, wokół którego nie można przejść obojętnie.

,,Klątwa" to właściwie romans historyczny niczym się nie wyróżniający. Znajdziemy tutaj wszystkie doskonale znane i często stosowane zabiegi. Początkowo jest nudno i chaotycznie a w miarę rozwoju akcja się stabilizuje, zagęszcza i robi się nawet ciekawie. Co nie zmienia fakty, że jest stereotypowo i przewidywalnie. Można przyjemnie spędzić popołudnie lub wieczór i czuć satysfakcję ale również gdy mamy coś innego do czytania, to bez żalu akurat ,,Klątwę" można ominąć.

Pomimo nie ciekawych opinii na temat tej ksiazki, przeczytałam ja. Bardzo dobrze spędziłam z nią czas, zaciekawiła mnie, w niektórych momentach nie mogłam się od niej oderwac. Bardzo interesujący był wątek romantyczny.
Polecam :)

Polecam :)

„Klątwa" jest typowym romansem, którego urozmaiceniem jest fakt, że akcja dzieje się pod koniec XIX wieku. Nie jestem miłośniczką tego gatunku, ale musze przyznać, że tę konkretną książkę czytało mi się bardzo dobrze. Przede wszystkim poza tematyką romansu było dużo innych interesujących rzeczy, które zadecydowały o atrakcyjności utworu: piękna młoda kobieta, tajemniczy mężczyzna w masce, zabytki Egiptu, zagadkowe morderstwa, sekrety, niezłe tempo akcji. Poza tym Shannon Drake to znana mi z wcześniejszej lektury Heather Graham, lekka w odbiorze pisarka chociaż książek zupełnie innego typu. Pomimo zmiany klimatu dzięki niej otrzymałam, chociaż niezbyt ambitną, to powieść miłą w odbiorze.

Nabyłem tę książkę tylko dlatego, że była na wyprzedaży. Myślałem, że spędzę na czytaniu kilka dobrych godzin. Nawet nie dobrnąłem do połowy. Mimo obiecującego początku bardzo szybko okazuje się, że mamy do czynienia z romansidłem. Wprawdzie romansidłem ubarwionym archeologią i lekkim dreszczykiem, ale nadal romansidłem. To nie dla mnie. Nie oznacza to jednak, że innym czytelnikom się spodoba.

2040

Wątek kryminalny, muszę przyznać, bardzo dobry. Jednak mimo dobrego pomysłu, nie udało się tego dobrze sprzedać na papierze.. Bohaterowie, owszem, nie byli przedstawieni najgorzej, poczułam szczególną sympatię do Tristana (opiekuna Camille) oraz może trochę do Briana, z powodu jego przejść w przeszłości. Sama Camille denerwowała mnie czasami swoim zachowaniem..
Uważam, że jest to książka na jeden wieczór, jeśli już ktoś się zamierza do niej zabrać.. Niestety, dla mnie trwało to trochę dłużej, gdyż momentami aż zgrzytałam zębami ze złości na nieporadność wyżej wymienionej Camille.

Uważam, że...

Książka fantastyczna. Romans na tle XIX-wiecznej Anglii oraz "klątwa" grobu egipskiej czarownicy - to z całą pewnością stanowi zgodną i harmonijną całość. Nawet rozwiązanie zagadki mnie zdziwiło, choć przez chwilę miałam i takie myśli. :)

Bardzo fajna i ciekawa książka. Polecam

Bardzo fajna i ciekawa książka. Polecam

Pozycja dla miłośników romansów, albowiem fabuła momentami jest dość bajkowa.

Pozycja dla miłośników romansów, albowiem fabuła momentami jest dość bajkowa.

Bardzo ciekawa książka. Polecam

Bardzo ciekawa książka. Polecam