Dziwny przypadek

Okładka książki Dziwny przypadek Barbara Delinsky
Okładka książki Dziwny przypadek
Barbara Delinsky Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Bronze Mystique
HarperCollins
2011-03-25
2009-01-01
Julita Mirska
projektant wyspa wypadek

Sasha, słynna pisarka przeniosła się na małą wyspę. Tu mieszka od ok. 1 roku. Pewnego dnia, wracając od znajomych na skuterze wpada w poślizg i zderza się z samochodem Douga - projektanta, który chcąc uciec od gwaru miasta, postanowił również przenieść się na wyspę.
Oboje wpadają sobie w oko. Co z tego wyniknie, biorąc pod uwagę, że Sasha unika mężczyzn jak ognia, a na dodatek zaczynają ją spotykać różne wypadki, które opisywała w swoich książkach?

uwielbiam takie milosne ksiazki,bardzo fajnie i szybko sie ja czyta.warto przeczytac .........chlopak naprawde zakochany w dziweczynie okazuje milosc na kazdym kroku,......sadze ,ze dobra ksiazka dla wszystkich 'wspolczesnych'panow jak postepowac z kobieta ,zeby jej nie stracic.,skrzywdzic i nawzajem rozkochac ...............goraco polecam

Ksiazka bardzo fajna,trzyma w napieciu,ale skupia sie glownie na zyciu prywatnym bohaterki...Jak dla mnie autorka moglaby bardziej rozwinac wątek z przesladowcą...zakonczenie podobalo mi sie jednak cale rozwiazanie zagadki bylo do przewidzenia...

Barbara Delinsky (Bonnie Drake, Billie Douglass) , amerykańska pisarka, autorka romansów, ma już na swoim koncie pokaźną ilość książek z czego aż dziewiętnaście jej powieści znalazło się na liście bestsellerów New York Times'a, które przetłumaczono na 25 języków. Osobiście miałam przyjemność poznać m.in. ,,Marzenia dla każdego’’ oraz ,,Marzenia się spełniają’’. Teraz zdobyłam kolejną pozycje tej autorki o zagadkowym tytule ,,Dziwny przypadek’’ wydany pod nakładem wydawnictwa Mira. Wcześniej książka znana była pod nazwą ,,Złocisty urok’’.

Historia powieści rozpoczyna się w chwili wypadku samochodowego, kiedy to Sasha Blake, pisarka i autorka pięciu bestsellerów jadąc na motorze w strugach deszczu wpada w poślizg zderzając się z samochodem należącym do sławnego projektanta mody męskiej- Douga Danohue. Na szczęście nic nikomu poważnego się nie stało, jedynie Sasha doznała kilku stłuczeń i otarć, dlatego Doug proponuje swoją pomoc w podwiezieniu do domu. Od samego początku między niemi wisi w powietrzu dziwne napięcie. Danohue, to słynny podrywacz, który zawsze dąży do celu nie oglądając się na innych, jednak teraz pragnie zmian uciekając się od niespokojnego życia jakie wiódł przez dwadzieścia lat. Sasha natomiast, jest kobietą spełnioną zawodowo, lecz woli żyć w samotności, ponieważ przez bolesne doświadczenia z przeszłości nie potrafi już zaufać drugiemu człowiekowi. Czy dziewczyna otworzy swoje serce na nową znajomość?

Niespodziewanie w życiu kobiety zaczynają dziać się dziwne incydenty : beczki spadające z dachu, zatrząśnięte drzwi szopy, lub poprzestawiane osobiste rzeczy. Czy jest to zwykły zbieg okoliczności czy może zamierzony cel, tym bardziej, iż wydarzenia niezwykle realistycznie nakładają się ze scenariuszem jej książek? Komu zależy na przestraszeniu Sashy i kto tak naprawdę jest przyjacielem a kto wrogiem?

,,Dziwny przypadek’’, to kolejna powieść typowo kobieca z serii Satine, wyróżniająca się swobodnym stylem, intrygującą fabułą i potęgującym napięciem. Autorka bardzo ciekawie wplotła wątki kryminalne otoczone swoistą aurą tajemniczości. Na uznanie zasługują również świetnie poprowadzone sceny sensacyjne powodujące przyjemny dreszczyk ekscytacji. Niektóre opisy miłosnych uniesień są bardzo odważne kipiąc niekiedy dość mocnym erotyzmem. Osobiście nie przeszkadza taka atmosfera namiętnych uczuć połączona z realnym zagrożeniem czyhającym na główną bohaterkę. Jedynie typowa przewidywalność daje uczucie niedosytu, chcąc niekiedy bardziej dramatycznego finału, ale z drugiej strony, chyba większość z nas lubi historie zakończone happy endem.

Powieść Barbary Delinsky nie jest może literaturą wysokich lotów, nie mniej stanowi emocjonującą odskocznię od rzeczywistości. Jeśli masz ochotę poczytać o miłosnych zawirowaniach przeplatanych zaskakującymi wydarzeniami, to śmiało sięgaj po ,,Dziwny przypadek’’ a zobaczysz jak przyjemny może być strach.

Książka przez cały czas trzyma w napięciu czytelnika, sprawiając że trudno się oderwać choć na chwilę. Autorka miała dość ciekawy pomysł na tę książkę i podziwiam ją za to, że nie zniszczyła fabuły (autorka pisze w książce że główna bohaterka przezywa losy swoich książkowych bohaterów - i jak tu się nie pogubić w czasie tworzenia).

Trochę za dużo wątku miłosnego w porównaniu z wątkiem zagadkowym.. Dość przewidywalnie się zakończyła nie mniej jeśli ktoś lubi miłosne hostorię to książka w sam raz dla niego :)

Romansidełko z ledwie zarysowanym wątkiem kryminalnym. W sam raz na jedno popołudnie.

Lekkie mało ambitne romansidło na nudny dzień. Ale, że mam duszę romantyczki to mnie się podobało:)

Romans z nutką kryminału. Ale warto, książka lekka dosłownie i w przenośni. Mały format sprawia, że wszędzie można ją zabrać i uraczyć się tą wspaniałą historią:)

• 2011
  • Czytnik
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Dziwny przypadek