Piękna przyjaźń

David Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Gwiezdne królestwo (tom 1) Seria: Science Fiction fantastyka, fantasy, science fiction
A Beautiful frienship
Radosław Kot
Rebis
fantastyka
A Beautiful frienship
Gwiezdne królestwo (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Radosław Kot
Science Fiction
fantastyka

Kciuk w górę dla Webera. Niezła powieść dla młodzieży. Mądra i zdecydowana bohaterka, ciekawie opisany świat na planecie porośniętej wysokimi drzewami, z inteligentnymi kotowatymi. Jeden z nich, smakosz selera, zaprzyjaźnia się z bohaterką, która walczy w obronie jego gromady. Dlaczego nie wydaje się u nas takich powieści, powieści polskich autorów?

Jest to powieść różniąca się wyraźnie od głównego cyklu Honorverse i muszę przyznać że wychodzi jej to na dobre. Pozbawiony możliwości opisów długich scen batalistycznych autor więcej czasu poświęca postaciom.
Generalnie cykl poświęcony Stephanie (Stefci :) ) Harrington sprawia wrażenie staranniej napisanego niż ten poświęcony Honor.

Pomimo braku starć flot gwiezdnych...

W porządku książka. Nie lubię SF, ale ta nawet mi się podobała. Społeczność treecatów przywodzi na myśl Indian w czasach pojawienia się pierwszych kolonizatorów w Ameryce.

No cóż, fajnie się czyta ale dość płytkie. Takie cuś na dwie godziny

,,Honor Harrington nie była pierwszą w swojej rodzinie osobą adoptowaną przez Treecata - ten zaszczyt spotkał już jej prapraprababkę Stephanie Harrington. Powieść Piękna przyjaźń, rozwinięcie opowiadania ze zbioru Więcej niż honor, jest pierwszym tomem nowego podcyklu Honorverse. Przedstawia nie tylko dramatyczne spotkanie dwunastoletniej Stephanie z Lionheartem, jej...

Weber trochę inny. Żadnej wojny, bitew kosmicznych ani nic takiego. Aż było mi trochę nieswojo, że nikt nikogo nie rozp*** na atomy :) Do tego główną bohaterką jest dziewczyna w wieku...gimnazjalnym. Mimo tego wszystkiego czyta się świetnie. Znajdziemy tu doskonale znany z przygód Honor Harrington zwięzły a konkretny styl bez rozwlekłości "opisowo-uczuciowych" oraz zwykłą u...

1918

"Blask umysłu"

„Piękna przyjaźń” to rozwinięcie opowiadania ze zbioru "Więcej niż honor", jest pierwszym tomem nowego podcyklu Honorverse. Już od jakiegoś czasu przymierzałam się do przeczytania powieści z serii o Honor. Gdy zauważyłam premierę książki pana Webera, osądziłam, że dobry będzie taki początek niż żaden. Powieść z miejsca wciąga w niewiarygodnie wykreowany...

Bardzo przyjemna w lekturze w sumie młodzieżowa książka o tym, że warto stawać w obronie inteligentnych istot. Trudno się tu taj doszukiwać rzeczy specjalnie odkrywczych i wyjątkowych jednak styl Webera sprawia, że książkę połyka się jak zwykle z niezwykłą przymemnością.

Pierwsze spotkanie ludzi i treecatów na Sphinksie, czyli historia Stephanie Harrington i Lionheart.
Książka zdecydowanie utrzymana w schemacie Honorverse i w głównej bohaterce odnajdziemy bardzo dużo z Honor (czy też może to w Honor odnajdziemy dużo z jej pra-prababki Stephanie ;) ), ale jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników treecatów :)

Kolejna fajna książka Webera na poziomie. Minus jedna gwiazdka za to, że to kolejny prequel, a nie ciąg dalszy głównego nurtu Honorverse ;)

Dyskusje

• Science Fiction
  • 2014
  • Sci-fi
  • Chcę w prezencie
  • 2013

Dodaj cytat z książki Piękna przyjaźń