Okładka książki Opanuj swój metabolizm. 3 sekrety diety, które zapewnią ciału równowagę hormonalną, zdrowie i seksowny wygląd
Jillian Michaels Wydawnictwo: Laurum poradniki
poradniki
Master Your Metabolism: The 3 Diet Secrets to Naturally Balancing Your Hormones for a Hot and Healthy Body!
Laurum
2010-01-01
2010-01-01
Data 1. wydania:
2010-02-01
opracowanie zbiorowe
diety odżuwianie kuchnia

Świetna

Nawet osoby zaangażowane w dietetykę i mechanizmy endokrynologiczne mogą znaleźć coś ciekawego zwłaszcza w kwestii żywienia i wszechobecnej chemii. Mówiąc krótko: książka jest dobrze napisana, jednakże mimo poruszania interesujących (tytułowych) kwestii temat hormonów i samego metabolizmu został potraktowany dość pobieżnie, a ja oczekiwałem większego zagłębienia się w...

Całkiem dobra książka. Przed jej przeczytaniem byłem już po lekturze kilku z dziedziny dietetyki, jednak i tak się dowiedziałem dużo nowego.

2062

Poradnik w typowo amerykańskim stylu, tzn. lanie wody tam, gdzie aż prosi się o tylko kilka żołnierskich słów.
Książka przeładowana informacjami, a zbytnie rozwlekanie tematów powodowało, że często traciłam wątek główny. Dla mnie - chaos.
Widziałabym raczej zebranie wszystkich danych liczbowych na końcu książki - jako ciekawostkę.

Właściwie, to bez wielkiej straty można...

Na półkach: , , , ,

Czytanie "Opanuj swój metabolizm" sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Autorka od pierwszych stron powtarza niczym mantrę:
jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść
jeśli chcesz utrzymać wagę, musisz jeść
jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, musisz jeść.

Jillian pomoże Ci dowiedzieć się co, jak i kiedy jeść, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę kosztem niewielu wyrzeczeń....

Przez tę książkę przepadłam na kilka miesięcy ze świata książek weryfikując moje dotychczasowe, jak się okazało wyjątkowo niezdrowe życie, zgodnie z zaleceniami autorki. Jillian Michaels „znam” od jakiegoś już czasu – jest moim trenerem personalnym wyciskającym ze mnie siódme poty w domowych pieleszach – za programy treningowe, charyzmę i poczucie humoru po prostu ją...

Spora dawka wiedzy, bardzo przystępnie napisana.
Książka bardzo motywująca do pracy nad sobą.

Bardzo dobra pozycja.
Przeczytam jeszcze raz w oryginale, bo czytając miałam wrażenie, że tłumaczenie/wydanie polskie zawiera trochę błędów i przeinaczeń.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu książki Jillian. W niektórych rozdziałach odniosłam wrażenie, że kobieta uważa się za najmądrzejszą, poszczególne rady i zalecenia o których pisała "gryzą się" z innymi ogólnie panującymi zasadami (o których można wyczytać w wielu książkach dotyczących diet). Można znaleźć tu na pewno wiele cennych informacji, książka napisana lekkim...

Książka nie jest przystosowana do polskich realiów, dużo rzeczy oczywistych, ale kilka przydatnych informacji też znalazłam.

• 2014
  • Chcę w prezencie
  • Zdrowie
  • 2013
  • Żywienie

Jillian Michaels Opanuj swój metabolizm. 3 sekrety diety, które zapewnią ciału równowagę hormonalną, zdrowie i seksowny wygląd Zobacz więcej