Kuchnia filmowa

kulinaria, przepisy kulinarne
Otwarte
2013-09-23
2013-09-23

Przez żołądek do serca kinomaniaka

Marzyłam o tej książce od lat i w końcu ją kupiłam. Bardzo żałuję, że Pani Paulina przestała wydawać dalej książki, bo na pewno kupiłabym więcej. Brakowało mi tu trochę więcej przepisów, więcej znaczków filmowych. Mimo wszystko, polecam by mieć we własnej biblioteczce, bo można się zainspirować robią wieczór filmowy 🙂

Słaba książka zarówno patrząc pod kątem przepisów, szaty graficznej jak i ogólnej treści.

Miałam nadzieję, że autorka faktycznie stworzy przepisy odpowiadające filmowym daniom. Nie mówię tutaj o przepisach stworzonych od podstaw, tylko o choćby odrobinie inwencji, jakimś modyfikacjom, dodaniu do nich czegoś własnego, oryginalnego.

Co tymczasem dostałam? Zbiór odgrzewanych kotletów. Przepisy, których pełno wszędzie wokół, które można znaleźć w innych książkach i internecie, które często zna się samemu, nierzadko na pamięć... Do tego, tylko jako tako dopasowane do faktycznych "filmowych dań".

Co tymczasem dostałam? Zbiór...

Ciekawe przepisy ze znanych filmów i seriali. Teraz możemy własnoręcznie upiec cytrynowe ciastka Sansy, albo napić się kremowego piwa z Harry'ego Pottera lub przyrządzić burgera z szejkiem, rodem z "Pulp fiction". I to we własnej kuchni ;)

Minus za zbyt małą ilość tych przepisów, bo mogłaby powstać naprawdę opasła książka.

Świetne połączenie sztuki filmowej ze sztuką kulinarną - dzięki takiemu zestawieniu autorka przygotowała nam strawę i dla ciała, i dla ducha.
Z przyjemnością przypomniałam sobie treść moich ulubionych filmów, takich jak: "Czekolada", "Kiedy Harry poznał Sally", "Sabrina" czy "Jedz, módl się, kochaj".
Przepisów wprawdzie nie wypróbowałam (choć jadłam smaczny sernik z "Przyjaciół"),ale z zainteresowaniem je przejrzałam i obejrzałam kolorowe fotografie przyrządzonych potraw. Mogę jednak śmiało polecić tę książkę miłośnikom gotowania, bo większość przepisów wypróbowała moja córcia i rzeczywiście potrawy proponowane przez autorkę wychodzą smaczne.

Przepisów wprawdzie nie wypróbowałam (choć jadłam smaczny sernik z...

Może to źle, ale tytuł oczarował mnie tak, że wzięłam ją z biblioteki nie patrząc nawet do środka. Bardzo mi się ona podoba. Autorka wpadła na ciekawy pomysł przedstawienia potraw. Co prawda dla mnie tych przepisów jest tu za mało - pragnę więcej! :) Na szczęście blog Pauliny Wnuk jest zaopatrzony bardziej.

jeju, dwie moje miłości (kino + jedzenie) w jednej książce (kolejnej miłości)! czego chcieć więcej? :D

książka prezentuje się naprawdę fantastycznie, bardzo podoba mi się wychwycenie przepisów z filmów (i seriali),którzy wszyscy znają, a przepisy nie są wcale trudne, jak najbardziej do przyrządzenia w domu dla zwykłych "laików"

Teoretycznie jako bibliotekarz z zawodu powinnam być przeciwna uciapywaniu książek. Nie powinnam brać niczego drukowanego do kuchni - albo generalnie niczego z tekstem. Byłoby dobrze, gdybym wyciągnęła wnioski z tego razu, gdy czekolada chlapnęła mi na telefon. Może kosmos chce mi coś powiedzieć, bo co mniej więcej tydzień odkurzam rzeczony telefon z warstwy mąki...
Nieee...
Ta książka prezentuje się idealnie z moim kakaowym odciskiem palca, założona ostro pachnącym, wielkim liściem lubczyku. Nie tylko jest sympatyczna ale także serio pomocna.

P.S. Sernik nowojorski jest dowodem na istnienie dobra w tym zimnym, konserwatywnym, pełnym smutku świecie.

Książka jest świetna. Są w niej przepisy na potrawy różnych popularnych i kultowych filmów: na placek wiśniowy z mojego ukochanego po stokroć serialu „Miasteczko Twin Peaks”, piwo kremowe z Harrego Pottera, sernik z „Przyjaciół” czy niebieską zupę z porów z „Dziennika Bridget Jones” i wiele, wiele innych inspiracji kulinarnych.

Moja opinia jest następująca: Lubię ten blog. Lubię jeść. Lubię gotować. Lubię filmy. Jedzenie, które widzimy w filmach jest tak dobre, jak lody z popcornem i toffi. Po prostu. Książka jest jednak trochę... przerysowana. Mam wrażenie jakbym czytała wypociny Ewy Wachowicz, a nie fajnej, wyluzowanej dziewczyny, która miała genialny pomysł. Mimo to, przepisy są fantastyczne, zdecydowanie wykorzystam większość z nich, pewnie z drobnymi modyfikacjami. A, najważniejsze, uznanie, że filmowy "Ojciec Chrzestny" jest lepszy od książki to herezja nie do wybaczenia. Bzdury wierutne i duby smalone. Tak, to zawoalowane hejterstwo. Nic. Polecam kupić, wykorzystać i postawić na półce, żeby ładnie wyglądało.

Książka, która zainspirowała mnie (wbrew pozorom nie do ugotowania kilku dań, ale...) do obejrzenia paru ciekawych filmów ;) Ich mini-recenzje napisane zostały z prawdziwą pasją, to da się czuć!

• Kulinarne
  • Kulinaria
  • 2015

Dodaj cytat z książki Kuchnia filmowa