Okładka książki Czy wiesz, co jesz? Poradnik konsumenta, czyli na co zwracać uwagę, robiąc codzienne zakupy
Katarzyna BosackaMałgorzata Kozłowska- Wojciechowska Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2010-01-01
2010-01-01
978-83-245-1702-2
odżywianie zdrowe odżywianie zdrowe żywienie

więcej Więcej

Znana i lubiana dziennikarka wespół z prof. Małgorzatą Kozłowską- Wojciechowską obala wszystkie żywieniowe mity.

Obie panie pod lupę wzięły popularne przekąski, wędliny, mrożonki, gotowe produkty. Przyjrzały się również warzywom. Wyjaśniają, dlaczego należy unikać ''chemicznej'' żywności z tablicą Mendelejewa z aneksem. Autorki wskazują na niebezpieczne i szkodliwe...

Świetnie napisana, mnóstwo ciekawostek i obalania mitów w oparciu o badania naukowe. Warto sięgać po nią od czasu do czasu!

''Dziś w laboratorium chemicznym wyczarowuje się wszystko - różne artykuły spożywcze mogą pachnieć jak czekolada, truskawki, miód. Współczesne techniki przetwarzania żywności:suszenie, pasteryzowanie, mrożenie, rozdrabnianie, niszczą jej smak, dlatego do ciastek, czekolady, napojów i wędlin dodaje się sztuczne zapachy . Bez nich sklepowe produkty przypominały by tekturę...

Kupiłam bo bardzo lubię program pani Bosackiej i musze przyznać ze książka jest bardzo fajna. Wszystko co było w programie znajdziemy po krótce opisane w książce. Podoba mi sie jej forma graficzna. Nie jest to typowa klasyczna książka. Środek tylko zachęca do czytania. Wszystko podzielone na rozdziały, tekst i grafika umieszczone sa w różny sposób przez co nie jest to takie...

Matko jakie super porady, myślę że taka książka przyda się każdemu. Gorąco polecam!

Można wiele ciekawych informacji się dowiedzieć. Mimo wszystko wydaje mi się, że książka była pisana z 10 lat temu ( nie wiem kiedy została faktycznie wydana).
Czy kupłabym ją ponownie?
Myślę że za tą cenę tak, ale np. 30-40zł bym nie dała.

Znakomita. Dla wszystkich zainteresowanych zdrowym żywieniem, a nie jedzeniową modą. Obnaża oszukańcze tricki pruducentów żywności.

Książka, którą najchętniej nosiłabym non stop w swojej i tak ciężkiej torbie : ) Jedyna - choć nie cierpię bazgrolenia po książkach - bo dla mnie to skandal i masakra :) - jedyna książka pozaznaczana właściwie cała fluorescencyjnym flamastrem - mnóstwo ważnych i cennych informacji.Lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą dbać o swoje zdrowie :)

Niska ocena wynika z braki spójności w podawanych informacjach oraz powielania mitów dot. poszczególnych produktów. Niestety, widać, że autorki nie są na bieżąco z badaniami.

Świetna książka dla osób, które chcą dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat zdrowego odżywiania oraz osób, które zaczynają swoją przygodę ze zdrowym jedzeniem. W poradniku znajdziecie dużo ciekawych porad i wskazówek, jakimi kierować się przy wyborze różnych produktów. Książka podzielona jest na 5 rozdziałów (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), a w...

• Poradniki
  • 2014