Niebo nad Indiami

Der Himmel Über Darjeeling
literatura piękna
Barbara Niedźwiecka
tajemnica małżeństwo romans miłość powieść niemiecka

Spodziewałam się czegoś więcej. Z początku ok, ciekawa, przyjemna, wciągająca ale później stawała się coraz bardziej nudna, dużo opisów... Za dużo. Przez co ląduje na półce "Niedokończone"

Nie jestem fanką miłosnych historii ponieważ często nie trafiająla historia w moje gusta. Ta książka to zdecydowany wyjątek! Czytałam ją oczarowana! Jedna z ulubionych tego gatunku a kupiłam ją przypadkiem w małek księgarni za grosze. Jak myślę o pięknej historii miłosnej to wracam wspomnieniami do scen Nieba nad Indiami.

Jedna z moich najukochańszych książek. Przeczytałam ją już dwa razy i myślę że jeszcze nie raz do niej wrócę. Niesamowita historia, pełna zawiłości. Autorka tak prowadzi fabułę że do końca nie wiadomo kim jest główny bohater i to jest w tej książce najlepsze. Oprócz tego historia i piękne krajobrazy w tle.

"Niebo nad Indiami" nie jest, moim zdaniem, tak dobrą powieścią z akcją osadzoną w Indiach jak "Monsunowe dni", ale lektura dostarcza zarówno emocji, jak i wiedzy o tym orientalnym kraju. Akcja rozgrywa się w czasach kolonialnych, gdy Indie dostają się pod protektorat brytyjskiej monarchii.

Młoda Helena przyszła na świat w Grecji. Jest dzieckiem rodziców, którzy ponad...

Ta książka od samego początku wciąga i intryguje. Czytelnik kibicuje Helenie, która dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Aż w końcu wyrusza w daleką podróż, czy jednak znajdzie odrobinę szczęścia? Intryguje też postać Iana i jego zagadkowa przeszłość. Wszystko to składa się w bardzo ciekawą całość. Jest co prawda bardzo dużo opisów, głównie dotyczących buddyzmu,...

Zaczynam czytać "Niebo nad Indiami" i rozkoszuje się sposobem, w jaki zbudowano tło powieści. Język w sposób plastyczny oddaje szczegóły z wnętrz, po których przechadza się bohaterka oraz obrazy rozciągającej się panoramy i jaskrawości natury, ale brakuje mi tej specyficznej nuty oddającej charakter człowieka. Na przykład w Indiach wszyscy wydają się być przesadnie mili,...

Lekka powieść na samotny wieczór - nic "cieżkiego", nic odkrywczego. Po prostu przyjemny romans na "na poziomie".

Bajka dla dużych dziewczynek. Piękne opisy przyrody.można się oderwać od codzienności. Fajnie się czytało-relaksik

książka lekka, wciągająca, ciekawa. Dała mi chwilę relaksu po cięższych gatunkach książek :) przeniosła mnie do malowniczych Indii , czułam już prawie zapach rosnącej herbaty i klimat tamtejszych miejsc :)

Rzadko czytam książki nie należące do literatury klasycznej czy popularnonaukowej. Tę książkę wzięłam z bibliotecznej półki dla żartu. Czemu nie przeczytać jakiegoś głupiego romansu? Jak się później okazało to nie był banalny romans. Możemy tu przeżyć wraz z bohaterami cały wachlarz emocji: gniew, nienawiść, smutek, radość, prawdziwą miłość. Na dodatek mamy pięknie opisane...

• Indie
  • 2014