Córka dymu i kości

Laini Taylor Wydawnictwo: Amber Cykl: Córka dymu i kości (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Daughter of Smoke and Bone
Data 1. wydania:
2011-09-29
Julia Wolin
Amber
Daughter of Smoke and Bone
Córka dymu i kości (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Julia Wolin

54/21

Książka którą zaczęłam czytać, ale gdzieś w połowie odłożyłam. Potem stwierdziłam, że jednak miło byłoby ją dokończyć i jakoś się do niej ustosunkować. Wiem już, że na pewno nie będę tej serii kontynuowała. Nie wciągnęła mnie na tyle, żeby bardziej zaciekawić się dalszymi losami bohaterów. Niby fantasy, ale głównie chodzi o romans, więc jakoś tak nie do końca jestem...

Na półkach: , , , , , , ,

Ta książka pochłania czytelnika od pierwszych słów. Jest intrygująca i pełna sekretów, które powolutku wychodzą na światło dzienne.
Nie potrafiłam się od niej oderwać. Oczy same uciekały mi do kolejnych zdań, które miałam czytać.
Karou to utalentowana, ale i bardzo samotkmna w ludzkim świecie dziewczyna.
Akiva to skrzywdzony anioł, który szuka tylko zemsty.
Jednak nie mają...

Karou nie wie skąd pochodzi, nie wie kim naprawdę jest. Pamięta tylko Dealera Marzeń i jego sklep, w którym się wychowała. Dorastała jednocześnie wśród ludzi i chimer, prowadząc podwójne życie. Brimstone - Dealer Marzeń, nigdy nie okazywał jej zbyt wiele uczucia ale jednak razem z kilkoma innymi chimerami był jej jedyną rodziną. W świecie ludzie, Karou uczęszcza do szkoły...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawe postacie z charakterem, stopniowo ujawniane tajemnice, fabuła trzyma w napięciu, a cała historia i jej specyficzny klimat ma ciekawy wymiar.
Magia, chimery, aniołowie, różne światy i odwieczna wojna.
Jestem ciekawa co będzie dalej.

Dało się czytać, ale nie było na tyle ciekawe, żebym chciała sięgnąć po kolejny tom. Trochę mnie wkurzyło, że pierwszy nie ma żadnego zakończenia. Wyjaśniło się jedynie, kim jest gł. bohaterka, ale rozwiązanie tej zagadki było dla mnie rozczarowujące. Sądziłam, że będzie kimś bardziej wyjątkowym. Anioły, to tutaj w zasadzie zwyczajne istoty fantastyczne, nie mające nic...

Kto lubi fantazy to moze po nia siegnąc ładnie sie rozwija wątek głównych bochaterów

Książka mojego życia. Uwielbiam świat kreowany przez tę autorkę i jej mięsistych bohaterów z własnym charakterem

Wordbuilding jest sympatyczny, tak samo postać przyjaciółki GB (która zostaje, co nie jest typowe dla tego gatunku), zakończenie, które nie jest cukierkowe (bo to nie koniec) i to, że romans jest przesunięty raczej ku końcowi.
Całościowo jest to jednak... typowe YA, więc dobrze się czyta, ale bez szału. To jest takie typowe 7/10, pozytywne, ale nic szczególnego.

Naprawdę świetna powieść.
Miks gatunków fantasy, romans.
Historia nietuzinkowa, a wyobraźnia autorki niezwykła.
Nie ma się do czego przyczepić. Historia logiczna i upleciona niezwykle misternie. Umiejętnie wplecione wątki z przeszłości odkrywające tajemnicę ale nie przesłaniające głównego wątku. Opisy tak barwne i sugestywne, że można sobie z łatwością wyobrazić zarówno...

4 730
    2 816