Córka dymu i kości

Laini Taylor Wydawnictwo: Amber Cykl: Córka dymu i kości (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Daughter of Smoke and Bone
Data 1. wydania:
2011-09-29
Julia Wolin
Amber
Daughter of Smoke and Bone
Córka dymu i kości (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Julia Wolin

Wordbuilding jest sympatyczny, tak samo postać przyjaciółki GB (która zostaje, co nie jest typowe dla tego gatunku), zakończenie, które nie jest cukierkowe (bo to nie koniec) i to, że romans jest przesunięty raczej ku końcowi.
Całościowo jest to jednak... typowe YA, więc dobrze się czyta, ale bez szału. To jest takie typowe 7/10, pozytywne, ale nic szczególnego.

Naprawdę świetna powieść.
Miks gatunków fantasy, romans.
Historia nietuzinkowa, a wyobraźnia autorki niezwykła.
Nie ma się do czego przyczepić. Historia logiczna i upleciona niezwykle misternie. Umiejętnie wplecione wątki z przeszłości odkrywające tajemnicę ale nie przesłaniające głównego wątku. Opisy tak barwne i sugestywne, że można sobie z łatwością wyobrazić zarówno...

Z pewnością ta historia mnie wzruszyła! Na pewno nie spodziewałam się czegoś takiego w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Chyba nigdy w życiu nie czytałam podobnej historii także mamy tutaj wreszcie powiew świeżości , bardzo mi się podobała i bardzo polecam!

Kurcze mam straszny problem z ocenieniem tej książki. Gdy byłam nastolatką uwielbiałam tę powieść, teraz troszkę się z nią męczyłam - szczególnie początek wydawał się być długi i nieco ciągnący się. Mimo tego wszystkiego trzeba przyznać, że świat jaki wykreowała Lani Taylor w książce jest fantastyczny - postacie chimer, ich historia i to właśnie sprawia, że trzeba...

Właśnie skończyłam i muszę przyznać, że naprawdę jestem pod wrażeniem. Najbardziej klasyczna historia ubrana w taki sposób, że kolejne strony pochłaniałam z zapartym tchem. Punktem wyjścia jest urban fantasy, gdzie główną bohaterką jest siedemnastolatka. Brzmi bardzo nieciekawie. A jednak w tle mamy magiczną Pragę i sklep Dealera marzeń, który przemieszcza się za pomocą...

Nie rozumiem, czemu o Laini Taylor mówi się ostatnio jedynie w kontekście ,,Marzyciela''. ,,Córka dymu i kości'' jest tajemnicza, a na dodatek przez chwilę z Pragą w tle.

Nietypowa książka, po którą warto sięgnąć. Ma nieprzewidywalną fabułę, jest dość tajemnicza i zarazem piękna. Nie jest to zwykła powieść, ona zostanie w twojej głowie na długo.

Wspominam dobrze, lecz pierwszy tom nie wciągnął mnie na tyle, bym sięgnęła po dalsze części, mimo interesującej fabuły.

Piękna i tajemnicza historia osadzona w dużej części w mojej ukochanej Pradze. A sam stworzony przez autorkę świat, jest cudowny i okropny zarazem, wzruszający i drastyczny. Z przyjemnością sięgnę po kolejną cześć.

Cudowne, nietypowe, lepsze niż większość young adult. W końcu bez trójkąta miłosnego. Piękne połączenie baśniowości i grozy. Brak cukierkowatego zakończenia na plus.

Dyskusje

4 614