Ognista

Okładka książki Ognista Sophie Jordan
Okładka książki Ognista
Sophie Jordan Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Ognista (tom 1) fantasy, science fiction
Ognista (tom 1)
2010-09-07
Małgorzata Słabicka-Turpeinen
dragon miłość

🔥🐉 Recenzja książki "Ognista" by Sophie Jordan 🔥🐉

Witajcie, pasjonaci literatury fantasy! Dziś podróżujemy w świat tajemniczych potworów i zakazanej miłości, w powieści "Ognista" autorstwa Sophie Jordan. Ta historia obiecuje nam zagadki, smoki i skomplikowane uczucia, ale niestety, nie wszystko w niej zapłonęło tak, jak się tego spodziewałem.

Główną bohaterką jest Jacinda, wyjątkowa postać w świecie pełnym ograniczeń i reguł. Tęskni za wolnością i buntuje się przeciwko oczekiwaniom społeczności, co prowadzi ją do kłopotów. Kiedy zostaje uratowana przez przystojnego nieznajomego, który jest jednocześnie jej śmiertelnym wrogiem, jej życie wchodzi na nowe tory. Jacinda to potomkini smoków, a jej zdolność do przybierania ludzkiej postaci stanowi jej największą broń. Gdy zmuszona jest uciekać z rodziną i ukrywać się w świecie ludzi, musi znaleźć sposób na utrzymanie swojej smoczej natury, zanim straci ją na zawsze.

Opowieść zaczyna się od intrygującego konceptu, łączącego smoki i zakazaną miłość. Wizja świata, w którym smoki istnieją w ukryciu, dodaje powieści pewnego uroku i tajemniczości. Niestety, mimo potencjału, wykonanie pozostawia pewne niedoskonałości. Wątek miłosny między Jacindą a przystojnym Will'em ma w sobie pewną słodycz, ale również brakuje mu czasem głębi i autentyczności. Ich relacja rozwija się nierównomiernie, a uczucia nie zawsze są przekonujące.

Warto docenić autorkę za wciągającą atmosferę i tworzenie smoczej mitologii. Jednakże, w miarę jak fabuła postępuje, niektóre wydarzenia zdają się być przewidywalne, a zaskoczenia często zostają zepchnięte na drugi plan. Ostatecznie, emocje, które powinny nas poruszyć, często tracą na intensywności.

Podsumowując, "Ognista" to historia pełna smoków, tajemniczych zdolności i zakazanej miłości. Choć ma w sobie pewien urok i potencjał, nie wykorzystuje go w pełni. Opowieść wydaje się czasami płaska, a relacje między postaciami mogłyby być bardziej rozbudowane. Ocena, którą przyznaję tej książce, to 3/10. Jeśli jesteście miłośnikami fantasy, które łączy romantyczne wątki z nadnaturalnymi elementami, ta lektura może was zainteresować, choć warto być gotowym na pewne niedoskonałości.

🔥🐉 Recenzja książki "Ognista" by Sophie Jordan 🔥🐉

Główną bohaterką jest...

W końcu szczerze coś nowego - inny temat niż wampiry, wilkołaki itd. Ciekawe podejście. Książka pokazuje losy dziewczyny Jacindy, która jest potomkinią smoków. Dziewczyna jest zmuszona do odrzucenia swojej natury. Książkę kupiłam na jakimś pchlim targu za grosze - czyta się fajnie i przyjemnie. A zakończenie? Sprawia, że chce się sięgnąć po kolejną część

Pomysł na książkę interesujący, i na tym koniec. Czytałam ją trochę na siłę, coraz bardziej zmęczona kolejną stroną. Nie jest może najgorsza ale... Nie wydarzyło się nic co by mnoe zaskoczyło a główna bohaterka wyjątkowo działała mi na nerwy. Można przeczytać aby wyrobić sobie własną opinię.

#firelight autorstwa #sophiejordan opowiadającą o losach Jacindy - dziewczyny będącej potomkinią smoków, której losy splatają się z Willem. Chłopak wraz z rodziną poluje na dragonów. Jeśli Jacinda chce zachować swoją smoczą naturę musi zbliżyć się do śmiertelnego wroga.
Szczerze powiedziawszy nie pamiętam kiedy kupiłam tę książkę zdaje mi się, że było to gimnazjum (chybatrzecia klasa, czyli jakieś 8 lat temu). Wtedy też panował jeszcze duży szał związany z wampirami i sagą zmierzch. Do zakupu skłoniła mnie fabuła książki poruszająca tematykę smoków. Swego czasu było to naprawdę coś nowego. Jednak wracając do rzeczy i korzystając z mej dobrej pamięci do treści książki mogę wam spokojnie napisać, że to książka wywarła na mnie duże wrażenie. Bajeczne opisy rodzinnej krainy Jacindy działały pobudzająco na wyobraźnię wprowadzając czytelnika w świat baśni i mitologicznych stworzeń. Zakazane uczucie rodzące się pomiędzy oraz sekrety rodziny Willa zachęcały do szczegółowego zapoznania się z treścią książki.
Ocena 7.5/10.

Pomysł fajny, realizacja dość kiepska. Bardzo infantylni bohaterowie jak i sama powieść.

Sama fabuła jest fantastyczna. Świat smoków /dragonów i myśliwych. I dziewczyna która jest zmuszona do odrzucenia swojej prawdziwej natury i która mimo wszystko o nią walczy nawet jeśli oznacza to kontakty i przebywanie z wrogiem.
Czyta się szybko i z zapartym tchem pochłania kolejną stronę.
Trochę irytowały mnie przemyślenia bohaterki chciałabym z nim być/ nie powinnam z nim być i tak w kółko.

Czyta się szybko i z zapartym tchem pochłania kolejną stronę.

Świetna seria. Bardzo przyjemnie się czyta. Najgorsze jest to, nadal nie została przetłumaczona 3 część.

Na półkach: , , , , , , ,

Z pewnością mogę przyznać, że autorka książki wpadła na oryginalny pomysł. Rzadko zdarza się czytać o smokach, łowcach itp. itd. Za to wielki plus z mojej strony.
Jednakże... spodziewałam się czegoś więcej, czegoś, co mogłabym czytać z zapartym tchem. Zakończenie było według mnie banalne i od samego początku spodziewałam się, jak Ognista się zakończy.
Nie zabiorę się za drugą część, bo według mnie nie ma to większego sensu, skoro fabuła jest taka łatwa do przewidzenia i sama mogę sobie przewidzieć punkt kulminacyjny.
Dobra książka, ale wielkiego szału radzę się nie spodziewać.

Nie zabiorę się za...

„Myśliwy zakochany w swej ofierze. To raczej niespotykane.”

Bohaterką książki jest Jacinda, która żyje w dość specyficznej i ściśle strzeżonej społeczności, jaką są dragoni. Dragoni bowiem mogą przybierać ludzką formę, aby chronić się przed niebezpieczeństwem. Swoją prawdziwą postać ujawniają tylko w konkretnych sytuacjach, gdy nie ma żadnego zagrożenia ze strony łowców, którzy polują na nich. Jacinda jako jedyna z żyjących dragonów jest ognioziejką, dzięki czemu jest przez wszystkich znana i adorowana. Cassian, syn przywódcy również z chęcią by ją poślubił, ale ona niekoniecznie… Jacinda ma siostrę, u której nie przebudziły się moce dragona i żyje jak zwykły śmiertelnik, przez co nie jest zadowolona ze swojego życia.

Jacinda łamiąc jedną z najważniejszych zasad, cudem unika śmierci z rąk łowców, ale musi ponieść za to karę. Jej mama postanawia wywieść obie córki i zamieszkać wśród ludzi na pustyni, gdzie moce dragonki będą miały słabnąć, aż całkowicie zanikną. Może plan by się powiódł, gdyby nie to, że w nowej szkole Jacinda spotyka łowcę – Willa, który darował jej życie...

Książka jak na swój gatunek jest dość przewidywalna. Dwie osoby z różnych światów zakochujące się w sobie i walczące ze wszystkimi wokół żeby być razem… Plusem jest to, że szybko się czyta książkę i jest to temat, który aż tak często nie występuje. Minus przewidywalność i imię głównej bohaterki. Strasznie irytujące, choć dość pasujące bo samej bohaterki. Oprócz tego niezbyt wnikliwy opis przeżyć psychicznych bohaterów, oprócz tematu 'zakochania'. Szkoda, że pobudki siostry i matki nie został bardziej rozpisane.

„Myśliwy zakochany w swej ofierze. To raczej niespotykane.”

Sam pomysł uważam za ciekawy, ale wykonanie to już zdecydowanie inna sprawa. Do końca miałam nadzieję, że wydarzy się coś bardziej interesującego. Zamiast tego przez większość czasu Jacinda nie potrafi podjąć jednej, konkretnej decyzji. Najpierw zachwyca się chłopakiem, ale kiedy dowiaduje się, że jest on z rodziny łowców, postanawia trzymać się od niego z daleka. Oczywiście przy kolejnym spotkaniu ponownie zmienia zdanie, stwierdzając iż jest on jedyną nadzieją na przeżycie jej dragonki. I tak w kółko. Raz twierdzi, że to definitywny koniec, a w następnej chwili rzuca się na niego bez opamiętania. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo jej wewnętrznych rozterek i ciągłych zmian zdania, a za mało historii o dragonach, łowcach, czegokolwiek innego.