Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd

Okładka książki Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd Przemysław Rudź
Przemysław Rudź Wydawnictwo: Edgard astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
Edgard
2011-01-01
2011-01-01
978-83-62482-95-5
Astronomia planety gwiazdy kosmos

Okładka książki Astronomia. Przewodnik po Wszechświecie Robert Burnham, Alan Dyer, Jeff Kanipe
Astronomia. Pr... Robert Burnham, Ala...
Okładka książki Astronomia dla początkujących : obserwacje nieba krok po kroku z atlasem nieba Werner E. Celnik, Hermann-Michael Hahn
Astronomia dla... Werner E. Celnik, H...
Okładka książki Czas Marsa. Dlaczego i w jaki sposób musimy skolonizować Czerwoną Planetę Richard Wagner, Robert Zubrin
Czas Marsa. Dl... Richard Wagner, Rob...

Wszechświat fascynuje od zarania dziejów. Bezkresne galaktyki, niezbadane planety i gwiazdy, tajemnicze czarne dziury. Pan Przemysław Rudź, autor książki "Astronomia bez tajemnic" dzieli się swoją pasją z czytelnikiem, opisując podstawy astronomii. Sam początek tego przewodnika, zapoznaje nas z podstawowymi pojęciami i definicjami, obrazuje jak ewoluował wszechświat i przedstawia sylwetki najznamienitszych postaci świata fizyki i astronomii.

Kolejne działy informują o działaniu teleskopu, a także w bardzo przystępny i zrozumiały nawet dla laika sposób, objaśnia elementarne prawa fizyki - układy optyczne. Przyszli obserwatorzy nieba dowiedzą się co nieco o przygotowaniach do śledzenia ruchów ciał niebieskich. Jak dobrać odpowiedni sprzęt? Jakie wybrać soczewki? Co zrobić, aby podczas obserwacji nie ucierpiał kręgosłup? Na te wszystkie pytania odpowie przewodnik.

Jednym z ciekawszych rozdziałów autor opisuje rodzaje gwiazd, przybliżając nam ich charakterystykę. Zagłębiamy się w galaktyki i mgławice. Na końcu książki odnajdziemy listę planetariów, obserwatoriów, instytuty i centra astronomiczne w Polsce.

Książka ta pomogła mi w zgłębianiu wiedzy w samokształceniu się

Książka ta pomogła mi w zgłębianiu wiedzy w samokształceniu się

Bardzo dobra książka dla każdego to zaczyna obserwować nocne niebo.Zawiera dużo przydatnych opisów i porad.
Polecam każdemu kto interesuje się astronomią.

Polecam każdemu kto interesuje się astronomią.

• Astronomia
  • Popularnonaukowe
  • Astronomia
  • Astro
  • Kosmos i Ziemia

Dodaj cytat z książki Astronomia bez tajemnic. Poznaj fascynujący świat planet i gwiazd