Astronomia dla początkujących : obserwacje nieba krok po kroku z atlasem nieba

Werner E. CelnikHermann-Michael Hahn Wydawnictwo: Delta W-Z astronomia, astrofizyka
Astronomie für Einsteiger : Schritt für Schritt zur erfolgreichen Himmelsbeobachtung
978-83-7175-701-3
978-83-7175-701-3
Dagmara Matuszak, Hieronim konsultacja merytoryczna Traczewski
astronomia planety gwiazdy niebo obserwacja nieba galaktyki teleskop

Dla początkujących?
Nie zgadzam się. Autor o tym w trakcie pisania zapomniał.

Przyjemna pozycja dla początkujących, omawiająca praktycznie wszystko, czego początkujący astro-obserwator potrzebuje, by zakupiony teleskop (i ewentualnie aparat) nie marnowały się w szafie :).

Książka trudna i ciekawa. Ładnie wydana, wzbogacona pięknymi zdjęciami. Mimo, że tytuł książki brzmi "Astronomia dla początkujących" pełno tu fachowych terminów.

Pierwsza część książki poświęcona jest obserwacjom astronomicznym dokonywanym za dnia i w nocy. Wbrew pozorom jasne niebo również może być przedmiotem obserwacji. O wiele więcej widać jednak nocą. Autorzy...

• Popularnonaukowe
  • Naukowe