Ziarno prawdy

Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 2) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
literatura polska kryminał prokurator morderstwo Sandomierz
Teodor Szacki (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
literatura polska kryminał prokurator morderstwo Sandomierz
Inne

Opinie [1 258]

Najlepsza część trylogii o Szackim i najlepsza powieść Miłoszewskiego. Warto przeczytać, bo to kryminał na najwyższym światowym poziomie.

Zawsze mam obawę czytając drugą część bardzo dobrej książki, że poziom będzie spadać z każdą kolejna pozycją. Jednak nie w tym przypadku! Miłoszewski tym razem przeniósł czytelnika do Sandomierza i zapoznał z nowymi śledczymi, nie zapominając kontynuacji historii z wcześniejszymi bohaterami.

Bardzo lubię powtarzalność schematu książek, jak i informacje o bieżących...

Akcja rozgrywa się w Sandomierzu. Prokurator Szacki, po zawirowaniach życia osobistego i opuszczeniu stolicy, próbuje wyjść na prostą. Małomiasteczkowe sprawy nudzą go do tego stopnia, że znów wikła się w kolejne romanse i to takie, które raczej są zabiciem czasu niż przygodą. W końcu jednak pojawia się sprawa, którą może zająć się tylko on. Z dwóch powodów: po pierwsze,...

Trochę chyba przereklamowane

Intrygująca od samego początku do końca. Ciekawe połączenie fikcji z prawdziwymi zdarzeniami i miejscami.

Zaczęło się dość opornie, od pierwszej chwili historia mnie nie zaciekawiła, ale co później się zadziało???
Pół książki pochłonęłam jednym tchem, bo nie mogłam się doczekać rozwiązania tej, naprawdę zawiłej, pełnej historii, zagadki. Polecam!

Jak dla mnie zbyt wiele informacji dotyczących Żydów. Ciekawe, czy mieszkańcy Sandomierza faktycznie postrzegają różne kwestie, jak to zostało przedstawione w książce. Po lekturze mam ochotę odwiedzić miasto, choćby przez chwilę.

Teodora Szackiego po prostu uwielbiam.
Pewien prokurator jest do niego porównywany w książce Marka Stelara "niepamięć" i to porównanie wypada...

Miłoszewski i Szacki to sprawdzone i pewne połączenie. Tutaj dodatkowo Sandomierz, który muszę odwiedzić. Zgrabnie skonstruowana i opowiedziana historia. W dobrym stylu.

Drugie spotkanie z Teodorem Szackim. I tak, jak sama postać Pana Prokuratora niesamowicie mnie wkurza, tak przyznać muszę, że kryminał to zacny 😊 Miłoszewski ma ogromny dar wciągania czytelnika w swój świat, ma też niezwykły zmysł obserwacji. Wspaniale ukazuje nam nas samych, Polaków i polaczków. Naszą żółć, zakłamanie, często zaściankowość. Proszę, nie zrozumcie mnie...

Arcydzieło gatunku. Niesamowity kryminał. Żywi bohaterowie, realistyczni i niejednoznaczni. Intryga tak prosta, a nie do odgadnięcia.
Autor doskonale portretuje Polaków, prawdziwie ukazuje stosunki polsko-żydowskie na przestrzeni XX w.

Dyskusje

16 612